• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pergale sezoną atidaręs Vilniaus „Rytas“ vasarą pristatė ne vieną naujoką, tačiau vienas legionierius dar prieš atvykdamas į Lietuvą turėjo ryšį su mūsų šalies krepšiniu. 

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pergale sezoną atidaręs Vilniaus „Rytas“ vasarą pristatė ne vieną naujoką, tačiau vienas legionierius dar prieš atvykdamas į Lietuvą turėjo ryšį su mūsų šalies krepšiniu. 

REKLAMA

Rugpjūčio pabaigoje Vilniaus ekipa paskelbė apie paskutinį komandos naujoką.  Vienų metų sutartį „Rytas“ pasirašė su 31-erių amerikiečiu Keithu Hornsby. 

Tiesa, sirgalius gali nustebinti ne tik jo puikus tritaškių pataikymas (NCAA krepšininkas iš toli mėtydavo 49,1 proc. taiklumu ir buvo taikliausias snaiperis visoje lygoje), tačiau ir netikėta sąsaja su Lietuvos krepšiniu. 

Sportas patraukė dar vaikystėje

K. Hornsby yra gimęs 1992 m. sausio 30 d. ir šiuo metu yra vyriausias atjaunėjusios „Ryto“ ekipos žaidėjas. Tiesa, savo gimtadieniu krepšininkas dalinasi su broliu dvyniu Russellu, kuris taip pat nevengė sporto.

REKLAMA
REKLAMA

Jau vaikystėje buvo akivaizdu, kad Keithas turi krepšininko gyslelę. Iki vidurinės mokyklos jis žaidė beisbolą, tačiau vėliau, kai jam buvo apie 8 m., tapo aišku, kad jis turi ypatingą talentą, natūraliai jaučia metimą ir aistrą krepšiniui

REKLAMA

Pats Keithas yra sakęs, kad nuo tada krepšinį pradėjo žaisti ištisus metus ir skyrė tam daugiausiai dėmesio. 

Nors K. Hornsby greitai surado sporto šaką, kuri jam labiausiai tiko, jo brolis, Russellas, save išbandė įvairiose disciplinose. R. Hornsby žaidė lakrosą ir ledo ritulį, vėliau pradėjo lankyti lengvąją atletiką, kur apsistojo kiek ilgesniam laikui. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis sėkmingai studijavo Oregono universitete, kur 2014-2015 m. sezone pelnė apdovanojimus 800 ir 400 metrų distancijose, taip pat estafetės rungtyse ir priklausė „Pac-12“ čempionato komandai estafetėje 4x400.

Broliai dvyniai rodantys savo meistriškumą labai skirtingose sporto šakose visai nebloga sėkmės istorija, tačiau dar įdomiau sužinoti, kad vaikystėje juos supo visai ne sportas, o muzika. 

Lydi muzika

Keitho ir Russello tėvas yra žinomas muzikantas Bruce’as Hornsby. B. Hornsby yra gavęs tris „Grammy“ apdovanojimus: 1987 m. už geriausią naują atlikėją su grupe „Bruce Hornsby and the Range“, 1990 m. už geriausią „Bluegrass“ įrašą ir 1994 m. už geriausią popmuzikos instrumentinį atlikimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokia meilė muzikai atsispindėjo ir šeimoje. Su žmona Kathy, B. Hornsby savo sūnus dvynius nusprendė pavadinti žinomų muzikantų vardais. Russellas buvo pavadintas pagal šešias auksines plokšteles gavusį amerikiečių muzikantą Leoną Russellą, o Keitas – pagal pianistą ir kompozitorių Keithą Jarrettą. 

Tiesa, nors prestižinį apdovanojimą jis gavo už veiklą su grupe „Bruce Hornsby and the Range“, tačiau lietuviams B. Hornsby gali būti geriau žinomas dėl savo muzikinės karjeros su grupe „The Grateful Dead“.

REKLAMA

1990–1995 m. Bruce'as Hornsby su legendine grupe surengė daugiau nei 100 pasirodymų. Jam taip pat teko garbė 1994 m. su šia grupe papulti į Rokenrolo šlovės muziejų.

Ryšys su Lietuva

Būtent K. Hornsby tėvas ir atskleidžia krepšininko ryšį su Lietuvos krepšiniu. Turbūt daugelis Lietuvos krepšinio sirgalių žino, kad 1992-ųjų rinktinė buvo sulaukusi netikėto palaikymo iš už Atlanto. 

REKLAMA

Nepriklausomybę neseniai atgavę lietuviai troško dalyvauti 1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse, tačiau ją kamavo finansiniai sunkumai. 

Laimei, vienas rinktinės krepšininkų Šarūnas Marčiulionis turėjo ryšių Jungtinėse Valstijose, nes jis buvo pirmasis buvusios TSRS sportininkas, savarankiškai pasirašęs sutartį su NBA.

Su „Warriors“ asistentu Š. Marčiulionis JAV suorganizavo lėšų rinkimo akciją.  Į tai dėmesį atkreipė vietinis žurnalistas George’as Shirkas ir parašė apie tai straipsnį „San Francisco Chronicle“, o šis patraukė ne ko kito, o „The Grateful Dead“ dėmesį. 

Būtent ši grupė tada ėmėsi remti talentingą, tačiau kovingumo nestingančią Lietuvos rinktinę. Muzikantai tada ne tik išrašė nemažą čekį, bet ir paprašė dizainerio atsiųsti dėžę geltonos, žalios ir raudonos spalvų marškinėlių, kurie iki dabar yra ikoniniai ir žinomi visame pasaulyje.

REKLAMA

„The Grateful Dead“ remiami lietuviai Barselonos olimpiadoje pasipuošė bronzos medaliais, o ši istorija yra įstrigusi daugelio Lietuvos krepšinio sirgalių galvose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų