Penktoje partijoje baltosiomis figūromis žaidė J.Nepomniaščij. Po 43-iojo ruso ėjimo žaidėjai paspaudė vienas kitam ranką ir sutiko su lygiosiomis. Bendras rezultatas po 5 lygiųjų iš eilės tapo 2,5:2,5.
„Akivaizdu, kad įtampa su kiekviena partija tik didėja. Kompiuteris transliacijos metu rodo, kad mes atliekame teisingus ėjimus, bet sėdint prie lentos įtampos tikrai netrūksta, nes kiekvieną ėjimą reikia atlikti preciziškai tiksliai. Bet kuriam iš mūsų šiame finale bus labai sunku išsiveržti į priekį. Dabar turėsime laisvą dieną, per kurią galėsiu pasiruošti artimiausioms partijoms. Per 3 artėjančias partijas 2 kartus žaisiu baltosiomis figūromis ir pasistengsiu tuo pasinaudoti“, - sakė M.Carlsenas.
Po laisvos dienos žaidėjai prie lentos grįš gruodžio 3 d. Tada jų lauks 3 partijos per 3 dienas.
M.Carlsenas 16-uoju pasaulio čempionu tapo dar 2013 m. ir nuo tada sėkmingai gina savo titulą. Norvegas 2013 m. ir 2014 m. įveikė indą Viswanathaną Anandą, 2016 m. pranoko rusą Sergejų Karjakiną, o 2018 m. – amerikietį Fabiano Caruaną.
J.Nepomniaščij teisę kovoti dėl pasaulio čempiono titulo pelnė 2021 m. pasibaigusiame FIDE Kandidatų turnyre. Ten rusas surinko 8,5 tšk. ir aplenkė 7 elitinius šachmatininkus.
Pasaulio čempionato finale žaidėjų laukia 14 klasikinių partijų. Jei po jų rezultatas bus lygus, tada bus žaidžiamos 4 greitųjų šachmatų partijos. Jei rezultatas liks lygus, tada bus žaidžiama iki 5 mini turnyrų pagal „žaibo“ šachmatų taisykles. Kiekvieną mini turnyrą sudarytų po 2 partijas. Jei nė vienam žaidėjui nepavyktų laimėti nors vieno mini turnyro, tada viską užbaigtų vadinamasis „Armagedono“ mačas.
Pasaulio čempionato finalo prizų fondą sudaro 2 mln. eurų. Nugalėtojui atiteks 60 proc. šios sumos, o pralaimėtojui – 40 proc. Tiesa, jei po 14 partijų rezultatas bus lygus ir reikės papildomų partijų, tuomet nugalėtojas gaus 55 proc. fondo, o pralaimėtojas – 45 proc.