• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskvos CSKA ekipos gerbėjai nuo pat sezono pradžios dažnai užduoda savu klausimą: „Kas nutiko Milošui Teodosičiui“? Praėjusį sezoną vienas pagrindinių pergalės kalvių buvęs serbas šiemet atrodo lyg savo paties šešėlis ir dažniausiai primena ne elitinį įžaidėją, o ne į savo lygio klubą patekusį jaunuolį.

Maskvos CSKA ekipos gerbėjai nuo pat sezono pradžios dažnai užduoda savu klausimą: „Kas nutiko Milošui Teodosičiui“? Praėjusį sezoną vienas pagrindinių pergalės kalvių buvęs serbas šiemet atrodo lyg savo paties šešėlis ir dažniausiai primena ne elitinį įžaidėją, o ne į savo lygio klubą patekusį jaunuolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9,3 taško, 1,7 atkovoto kamuolio, 2,3 rezultatyvaus perdavimo, 4,7 klaidos ir 3,3 naudingumo balo – tokia yra M.Teodsičiaus statistika Eurolygoje sužaidus tris susitikimus. Prie jos derėtų pridėti ir 2 tritaškius iš 14 (14,3 proc.).

REKLAMA

Rusijos sporto laikraščio „Sport-Express“ apžvalgininkas Levas Tugajus panagrinėjo M.Teodosičiaus padėtį ir pabandė paieškoti paralelių tarp jo ir anksčiau Ettore Messinos auklėtiniu CSKA klube buvusiu Theodoru Papalouku.

„Pralaimėjimas parodo, kad naujos CSKA komandos kūrimas dar yra toli nuo pabaigos. Ne veltui Messina iš startinio penketuko išėmė savo pagrindinę žvaigždę Teodosičių. Pernai serbas buvo antras pagal žaidimo laiką maskviečių gretose, iš karto po Andrejaus Kirilenkos, kurio dabar nėra ir kuris atnešdavo komandai milžinišką naudą tiek gynyboje, tiek puolime. Pirmuoju smuiku puolime grieždavo būtent Teodosičius. Jis ne tik atlikdavo tikslius perdavimus komandos draugams, bet ir reikiamu metu realizuodavo svarbius metimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, sezono pabaigoje kažkas nutiko su Milošu. Finaliniame ketverte Stambule jis pridarė klaidų tiek pusfinalio susitikime, tiek finale. Jeigu pusfinalyje serbo pramestos dvi baudos, kai CSKA pirmavo 2 taškais, nebuvo tokios svarbios, tai finale analogiškoje situacijoje jo 1 taikli bauda iš 2 įnešė savo indėlį į komandos fiasko. Iki mačo pabaigos likus 12 minučių CSKA prieš „Olympiacos“ pirmavo 19 taškų skirtumu, tačiau...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dušanas Ivkovičius išmokė Milošą visko, ką jis šiuo metu rodo. Juk jie kartu dirbo tiek „Olympiacos“, tiek Serbijos rinktinėje. Italas Messina jau treniravo CSKA 2005–2009 metais ir sugrįžo į ekipą padirbėjęs Madrido „Real“ ir Los Andželo „Lakers“ klubuose. Per dvejas pirmąsias šio sezono Eurolygos rungtynes Teodosičius padarė 8 klaidas ir prametė 8 tritaškius iš 10. Vėliau pridėjo dar 4 VTB Vieningosios lygos mače su VEF ir Messina pasodino serbą ant suolelio.

REKLAMA

Manote jis pasitaisė? Tikrai ne. Spalio 25 dieną Eurolygos mače su Bambergo „Brose Baskets“ Teodosičius pakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio ir per 25 minutes pelnė 6 taškus, 6 sykius suklydo ir prametė visus 4 tritaškius. Neblizgėjo jis ir po trijų dienų Kaune: 21 minutė, 2 taškai, metimai „iš žaidimo“ 0 iš 7, tarp kurių ir 6 pramesti tritaškiai. Nieko panašaus į tą žvaigždę, kuri buvo.

REKLAMA

Viskas teisinga ir logiška? Neskubėti su išvadomis. Galbūt kažkur giliai savyje Teodosičius ir panikuoja (visgi jis dar pakankamai jaunas), bet Messinos žodyne nėra žodžio „gali“ arba „bus“. Užtenka pažiūrėti į Messinos elgesį viename mače, kad viską suprastum: komandinis CSKA žaidimas kol kas toli nuo to, kurį nori matyti italas. Tai tikrai nereiškia, kad treneris ketina iš Teodosičiaus padaryti atakuojantį gynėją. Čia kalba sukasi apie kitą priešpriešą: „Didis treneris“ – „Didis žaidėjas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abu veikėjai yra užsispyrę ir turintys savo ego. Žinoma, Messina klube yra pagrindinis. Jis juk ir atsako už rezultatus. O jeigu to rezultato nebus?

Šį sezoną, skirtingai nei praėjusį, CSKA turi pamaina serbui, kuris gali žaisti įžaidėju ne 5 minutes, o kur kas ilgiau. Šie žmonės yra Jacksonas ir Ponkrašovas. Pavasarį reikės ne „dengti“ poziciją, o vesti komandą į priekį. Turbūt net nereikia laukti pavasario, nes jau dabar CSKA lauks lemiami mačai Eurolygoje.

REKLAMA

Įdomiausia, kad problemos su užsieniečiu įžaidėju, kai komandą treniravo Messina, buvo ir su Papalouku. 2005–2008 metais graikas su CSKA dukart tapo Eurolygos čempionu ir susižėręs krūva asmeninių apdovanojimų, tarp kurių naudingiausio Eurolygos finalinio ketverto žaidėjo prizas.

REKLAMA

Reikia pripažinti, kad Papaloukas CSKA komandoje nebuvo mėgstamas. 2007 metais komandos balsavime iš 30 narių jis sulaukė vos 4 balsų ir niekas jam neskyrė pirmosios vietos. Visiems nusibodo daug kalbantis graikas, kuris nepraleisdavo progos rungtynių metu komandos draugams kažką vis paaiškinti. Nesvarbu, ar tai būdavo reikalinga, ar nereikalinga. Tiesa, Messina su Theodoru elgdavosi maloniau nei su kitais žaidėjais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su Teodosičiumi situacija, panašu, yra atvirkštinė. Kai „Brose Baskets“ įžaidėjas Gipsonas vienas prieš vieną maudė serbą, komandos draugai neskubėdavo jam į pagalbą. Vis dėlto šis atvejis yra daugiau išimtis, nei taisyklė.

Kas bus toliau, pamatysime ateityje. Viskas priklausys nuo Messinos, Teodosičiaus ir viso CSKA“, – analizę užbaigė rusas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų