Susitikimo metu Vykdomojo komiteto nariams pristatytos olimpiniam šimtmečiui skirtos veiklos, artėjantys renginiai, bei sportui svarbios iniciatyvos.
Sieks sukurti sporto strategiją
Olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pristatė Lietuvos nevyriausybinių sporto organizacijų iniciatyvą ir skatinimą sukurti nacionalinę sporto strategiją, kuri įtvirtintų aiškius, valstybės numatytus prioritetus, tikslus bei priemones tam pasiekti. Dvylika nevyriausybinių sporto organizacijų iniciavo susitarimą, kurį kviečia palaikyti ir pasirašyti Lietuvos politines partijas. Pirmasis šį sporto bendruomenei svarbų susitarimą pasirašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
„Tikimės, kad ir kitos politinės organizacijos padarys tą patį. Nacionalinė sporto strategija – Lietuvos sportui gyvybiškai svarbus dokumentas. Pasibaigus kadencijai politikai keičiasi, o sportininkai, treneriai, federacijos, medikai turi gyventi su jų skubotų ir neapgalvotų sprendimų paliktomis pasekmėmis“, - sakė D. Gudzinevičiūtė.
Ji taip pat papasakojo apie Estijoje sukurtos sporto finansavimo sistemos pavyzdį, kurį vizito Taline metu pristatė Estijos nacionalinio olimpinio komiteto generalinis sekretorius bei Kultūros ministerijos atstovas.
„Taline dalyvavome Baltijos šalių nacionalinių olimpinių komitetų vadovų susitikime. Buvo labai įdomu išgirsti, kaip Estijoje veikia aukšto meistriškumo sporto sistema ir finansavimas. Estai stipriai juda į priekį, tikrai turime ko iš jų pasimokyti“, - pasakojo D. Gudzinevičiūtė.
LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė pristatė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo lėšomis finansuojamą strateginio dokumento „LTOK darbotvarkė“ kūrimą.
„Per pastaruosius kelerius metus sportas patyrė stiprių pokyčių. LTOK kaip organizacija taip pat keitėsi, todėl mums svarbu išsigryninti prioritetus, kokiu keliu norime eiti, kokius tikslus išsikelsime. Žinoma, šią strategiją kuriame remdamiesi TOK strateginiu dokumentu „Darbotvarkė 2020+5“. Taip pat norisi pasidžiaugti, kad po šių strateginių susitikimų tapome dar stipresne komanda“, - pasakojo V. Mačianskienė.
Olimpiniam šimtmečiui skirtos veiklos
Lietuvos olimpinio fondo direktorė Lina Minderienė pristatė artėjančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ir Lietuvos olimpiniai šimtmečiui skirtas veiklas.
Puikiais rezultatais džiugina „Olimpinio judėjimo 100-mečio ėjimo iššūkis“, kuriame užsiregistravo per 20 tūkst. dalyvių iš 56 valstybių. Šiuo metu jau nueita 5,5 mlrd. žingsnių, o tai reiškia, kad 109 kartus apeitas žemės rutulys.
Balandžio 17 d., likus 100 dienų iki Paryžiaus olimpinių žaidynių Vilniaus oro uoste pristatyti olimpiniai A-15 vartai. Nuo šiol keleiviai turės galimybę susipažinti su Lietuvos olimpine istorija bei patys simboliškai minti dviratį iki Paryžiaus. Šis projektas – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos oro uostų bendradarbiavimo vaisius. Prie A-15 vartų esančioje zonoje įrengta edukacinė Lietuvos šimtmečio pasiekimų siena, kurią taip pat įprasmins gatvės meno kūrinys.
LTOK taip pat pristatė olimpiečius vienijančios „LTeam“ komandos reklaminę kampaniją „Vienybė – didžiausias olimpinis laimėjimas“. Šia kampanija siekiama padėkoti Lietuvos olimpiečiams ir pakviesti sirgalius vieningai palaikyti mūsų sportininkus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
Kartu su Šiaulių miesto savivaldybe intensyviai ruošiamasi birželio 8 dieną vyksiančiai Olimpinės dienos šventei. Po 8 metų pertraukos renginys grįžta į Šiaulius ir pakvies miestiečius bei svečius išbandyti daugiau nei 100 nemokamų sporto bei pramoginių veiklų, pabendrauti su geriausiais Lietuvos sportininkais, laimėti dovanų bei pasidžiaugti žinomo atlikėjo koncertu.
„Kadangi pirmieji Lietuvos olimpiečiai buvo šiauliečiai Isakas Anolikas ir Juozas Vilpišauskas, šventės dalyvius pakviesime į dviračių žygį. Dar viena naujovė – Baltijos šalių ugniagesių sporto čempionatas“, - pasakojo L. Minderienė.
Pristatė mokymus
Olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė pristatė kovo pradžioje prezidentūroje vykusį Tarptautinei moters dienai skirtą renginį, kurio metu buvo pagerbtos sportininkės, iškovojusios medalius olimpinėse žaidynėse. Jas sveikino prezidentas Gitanas Nausėda, pirmoji ponia Diana Nausėdienė, sportininkėms buvo įteikta proginė riboto leidimo knyga, kurioje įamžintos Baltijos šalių olimpinės medalininkės.
LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė papasakojo apie šiemet jau įvykusius kasmetinius sporto administravimo kursus vadybininkams ir treneriams. „Galime pasidžiaugti, kad kasmet norinčiųjų dalyvauti vis daugėja. Mūsų tikslas – išlaikyti aukštą kartelę ir mokymų kokybę, todėl atrenkame tik po 20 dalyvių, o taip pat kasmet atsižvelgdami į aktualijas atnaujiname jų programą. Labai pasiteisinusios ir daug gerų atsiliepimų sulaukusios temos buvo emocinis intelektas ir socialinių tinklų galimybės“, - pasakojo A. Vanagienė. Tretieji sporto administravimo mokymai, skirti pažengusiems vadybininkams, vyks rugsėjį.
Ji taip pat pristatė kovą Briuselyje vykusią konferenciją, skirtą lyčių lygybei ir saugios aplinkos sportininkams kūrimui. A. Vanagienė – vienintelė mūsų šalyje sertifikuota saugios aplinkos sportininkams pareigūnė. LTOK kartu su 20 kitų Europos nacionalinių olimpinių komitetų dalyvaus Europos komisijos ir TOK finansuojamame projekte „Saugus uostas“ (angl. safe harbour), kurio tikslas – sukurti saugios aplinkos sportininkams reglamentą.
LTOK šiuo metu – vienintelė sporto organizacija Lietuvoje, turinti sertifikuotą saugios aplinkos sportininkams pareigūną, todėl šia tema kalbės su sporto bendruomene. „Pasiūlysime kiekvienai nacionalinei federacijai mokymus, kad galėtų atpažinti negatyvias apraiškas, su kuriomis susiduria sportininkai“, - sakė A. Vanagienė.