Paryžiaus olimpinių žaidynių sugrįžusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Vilniaus oro uoste atsakė į šalies žiniasklaidos klausimus.

Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas. Dominyka nusipelno to milijoninio dėmesio. Man Paryžiaus žaidynės iš matytų 11 buvo pačios geriausios. Dėl žiūrovų, organizavimo, geranoriškumo ir viso kito. Netikėkite melagienomis, viskas buvo labai gerai“, – sakė 200 m. Sidnėjaus olimpinį čempionė D. Gudzinevičiūtė.

„Niekas, turbūt, nevienija tautos, kaip sportas ir televizijos ekranas, prie kurio visi likę Lietuvoje stebi mūsų atletus. Kai iškovoji sidabrą, visada atrodo, kad iki aukso trūko labai nedaug, o iš tikrųjų tas skirtumas gali būti labai svarbus, todėl reikia džiaugtis. Dabar kalbame tik pozityviai – ateis laikas ir išanalizuosime visų sportininkų pasiekimus. Būtinai su jumis pasidalinsime įžvalgomis“, – kalbėjo LTOK prezidentė.

Priminsime, kad  Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuva iškovojo du sidabro ir du bronzos medalius.

Apdovanojimus Lietuvai iškovojo irkluotoja Viktorija Senkutė, 3x3 krepšininkai Aurelijus Pukelis, Gintautas Matulis, Evaldas Džiaugys, Šarūnas Vingelis, disko metikas Mykolas Alekna ir breiko šokėja Dominika Banevič.

Lietuva 70-ą vietą tarp 91 medalius iškovojusios šalies. Lietuva aplenkė net Indiją, kurioje gyvena 1,4 mlrd. žmoniu. Indija iškovojo vieną sidabro ir penks bronzos medalius ir liko laipteliu žemiau.

Beje, nei Latvija, nei Estija šiose žaidynėse medalių neiškovojo. Pirmasis trejetas nei kiek nesiskyrė nuo 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių, kai amerikiečiai laimėjo 113 medalių (39 aukso, 41 sidabro ir 33 bronzos), Kinija – 89 medalius (38 aukso, 32 sidabro, 19 bronzos), o Japonija – 58 medalius (27 aukso, 14 sidabro ir 17 bronzos).

Lietuva Tokijo olimpinėse žaidynėse su 1 sidabro medaliu užėmė 77-ą vietą.