Europos čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kontrolinių rungtynių ciklą pradėjo įtikinama pergale. Pirmadienį naujoje Kėdainių arenoje vykusiose rungtynėse Jono Kazlausko auklėtiniai po galingo spurto trečiame kėlinyje įveikė Belgijos krepšininkus 86:61 (21:15, 16:14, 29:16, 20:16).

Lietuviai pirmavo nuo pat dvikovos pradžios, tačiau dažni keitimai ir klampus žaidimas neleido iki didžiosios pertraukos atitrūkti mūsų šalies nacionalinei ekipai. J. Kazlausko auklėtiniai spurtą surengė trečiame kėlinyje, kai skirtumą padidino nuo 8 iki 21 taško. Belgų pastangos sumažinti Lietuvos rinktinės pranašumą buvo bevaisės.

Lietuvos rinktinė rezultatyviausiai žaidė Donatas Motiejūnas. Jo sąskaitoje 19 taškų. Kšištofas Lavrinovičius pelnė 12 taškų , Mindaugas Kuzminskas – 10, Darjušas Lavrinovičius ir Renaldas Seibutis – po 8, Jonas Mačiulis – 7, Martynas Gecevičius – 6, Vytenis Čižauskas – 5, Robertas Javtokas ir Martynas Pocius – po 4, Tomas Delininkaitis – 3, Adas Juškevičius – 0.  Belgijos rinktinėje išsiskyrė Axelis Hervelle – 14 taškų.

Su Belgijos krepšininkai Lietuvos rinktinė dar kartą žais antradienį Kauno sporto halėje.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Lietuvos rinktinė rungtynes pradeda tokiu starto penketu: Robertas Javtokas, Donatas Motiejūnas, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Adas Juškevičius. Naujai atidaromoje daugiau nei 2 tūkst. vietų Kėdainių arenoje sėkmingiau rungtynes pradėjo J. Kazlausko auklėtiniai. Po trijų minučių - 6:3. Abi komandos kol kas mėgina individualiais veiksmais užbaigti atakas. Po taiklaus D. Motiejūno tritaškio - 9:5.

Po minutės pertraukėlės lietuviai suaktyvina žaidimą, tačiau belgai sėkmingai mažina skirtumą iki minimumo tritaškiu metimu - 11:10. Įžaidėjo pozicijoje A. Juškevičių keičia V. Čižauskas. J. Kazlauskas keičia ir kitus savo žaidėjus. Toliau sėkmingai žaidžia D. Motiejūnas, po greitos kontratakos puolėjas padidina skirtumą 15:10. Varžovai gelbstisi kietesne gynyba ir taikliais tritaškiais. Pirmąjį ketvirtį lietuviai laimi 21:15.

Antras kėlinys

Antrąjį ketvirtį K. Lavrinovičius pradeda įspūdingu bloku, lietuviai pastebimai kibiau ginasi. Po K. Lavrinovičiaus tritaškio skirtumas didėja iki 8 taškų - 24:16. Taikliu tolimu metimu atsako ir belgai. J. Kazlauskas drąsiai eksperimentuoja penketu aikštėje, dažnai keičia žaidėjus. Įpusėjus kėliniui 28:21.

Gyvinti žaidimą imasi M. Kuzminskas, po prasiveržimo dėdamas į krepšį iš viršaus. Po R. Javtoko dvitaškio pirmą kartą Lietuvos rinktinė išsiveržia į priekį dviženkliu skirtumu - 32:21. A. Juškevičius neužtikrintai žaidžia aikštėje, tačiau rimtesnių nuostolių lietuviams patirti neleidžia K. Lavrinovičius. Po jo taiklaus tritaškio - 35:22. Belgams pavyko ketvirčio pabaigoje sėkmingiau sužaisti – įpusėjus rungtynėms mūsų šalies rinktinė priekyje - 37:29.

Trečias kėlinys

Po pertraukos K. Lavrinovičius pataiko dvitaškį, tačiau jo metimo teisėjai neįskaito. J. Kazlauskas piktinasi. V. Čižauskas smeigia tritaškį ir sugrąžina Lietuvos rinktinei dviženklį pranašumą - 40:21. J. Kazlausko auklėtiniai įsibėgėja. Po aktyvaus ir rezultatyvaus V. Čižausko, R. Seibučio, K. Lavrinovičiaus ir M. Kuzminsko žaidimo - lietuvių spurtas 52:31.

Belgai kelti baltos vėliavos neketina ir mėgina mažinti skirtumą. Sėkmingai. Po V. Čižausko nesėkmingos gynybos ir nesportinės pražangos - 52:38. Per minutės pertraukėlę J. Kazlauskas sustato viską į vietas - grįžę į aikštę Lietuvos krepšininkai su M. Kuzminsku priešakyje tęsia pradėtą spurtą - 58:38. Po trečio ketvirčio lietuviai pirmauja 66:45.

Ketvirtas kėlinys

M. Gecevičius pelno pirmuosius savo taškus rungtynėse taikliu tritaškiu - 71:48. Komandos draugai nešykšti gynėjui kamuolio, po dar vieno taiklaus jo tritaškio - 75:54. Lietuviai nepalieka jokių šansų varžovams. Po D. Lavrinovičiaus sėkmingos atakos - 80:54. Abu broliai Lavrinovičiai drasko varžovų gynybą ir sėkmingai ginasi. Prie snaiperių prisideda ir J. Mačiulis, po jo taiklaus tritaškio - 84:59. Lietuvos rinktinė švenčia pergalę 86:61.

Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad trenerio sprendimu nebus registruoti trys krepšininkai - Jonas Valančiūnas, Linas Kleiza ir Mantas Kalnietis. Dvikovoje su belgais registruoti šie žaidėjai: Renaldas Seibutis, Vytenis Čižauskas, Martynas Pocius, Mindaugas Kuzminskas, Adas Juškevičius, Tomas Delininkaitis, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis, Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Donatas Motiejūnas ir Robertas Javtokas.