Šiandien Lietuvos krepšinio rinktinė stojo į trečiąją savo dvikovą Pekino olimpinėse žaidynėse. Mūsiškiai susitiko su principine varžove – Europos čempione Rusijos komanda ir po dramatiškos kovos šventė pergalę rezultatu 86:79 (23:24, 21:17, 25:21, 17:17).

Rungtynių eiga

Susitikimas prasidėjo be didesnės žvalgybos ir komandos, propagavusios greitą žaidimą, keitėsi rezultatyviomis atakomis. Lietuvius į priekį tempė Šarūnas Jasikevičius, į varžovų krepšį pasiuntęs kelis kamuolius iš eilės - įpusėjus kėliniui 12:9.

Tiek rusai, tiek lietuviai neišvengė klaidų. Po R. Javtoko dvitaškio su pražanga mūsiškiai vėl susigrąžino persvarą - 16:13. Vis tik sėkmingiau kėlinį užbaigė D. Blatto auklėtiniai, kurie po pirmosios mačo atkarpos pirmavo vienu tašku 24:23.

Atkakli ir permaininga kova tęsėsi ir antrajame ketvirtyje. Lietuviams sunkiausiai tvarkytis sekėsi su Andreju Kirilenka ir Johnu Robertu Holdenu, kurių pastangomis rusai įgijo trijų taškų persvarą - 31:34. Tiesa, į tokį varžovų akibrokštą greitai atsakymą rado R. Kaukėnas - po dviejų jo tritaškių 41:38 priekyje jau mūsiškiai, kurie išsaugojo trapią persvarą iki pat didžiosios pertraukos 44:41.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė varžovams užkūrė tikrą pragarą - po R. Kaukėno benefiso nurūkome į priekį 54:44. Rusai nusprendė gelbėtis spaudimu po visą aikštę ir tai iš karto davė vaisių - skirtumas ištirpo iki 54:50.

Kova taškas į tašką tęsėsi ir toliau. Po atsigavusio R. Šiškausko kelių iš eilės metimų mūsiškiai vėl kiek nutolo - 69:62.

Ketvirtą kėlinį sėkmingiau pradėjo Rusijos komanda, kuri sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes pasivijo mūsiškius - 73:73. Vis tik lietuviai, sukaupę paskutines jėgas, sugebėjo suorganizuoti spurtą ir po J. Mačiulio tritaškės bombos įgijo 5 taškų pranašumą - 82:77.

Mačui artėjant į pabaigą mūsų vyrai pavyzdingai gynėsi ir nebepaliko šansų rusams. 86:79 - trečioji iš eilės Lietuvos rinktinės pergalė Olimpinėse žaidynėse!

Lietuva: R. Kaukėnas 20, R. Šiškauskas 16, Š. Jasikevičius 12 (5 rez. perd., 5 atk. kam.), K. Lavrinovičius 11, S. Jasaitis 9, R. Javtokas (10 atk. kam.) ir J. Mačiulis – po 7, L. Kleiza 4 (11 atk. kam.).

Rusija: J. R. Holdenas 25 (5 rez. perd.), A. Kirilenka 17 (6 rez. perd., 6 atk. kam.), V. Chriapa 11 (9 atk. kam.), A. Savrasenka 10.