Meksikiečiai Puerto Rike žais A grupėje kartu su Lietuva ir Dramblio Kaulo Krantu, o pirmą ir antrą vietą užėmusios komandos susikaus su dvi geriausiomis B grupės komandomis. B grupėje varžysis Puerto Rikas, Italija ir Bahreinas.
Pirmasis lietuvių mačas olimpinėje atrankoje vyks trečiadienį, liepos 3-ąją dieną, 03:30 val. mūsų šalies laiku, o rungtynes transliuos TV3 ir tv3.lt. Visą turnyro tvarkaraštį galite rasti ČIA.
Meksikos rinktinės stiprybė – taiklią ranką turintys veteranai
Kas pasikeitė Meksikos komandoje prabėgus metams nuo pasaulio taurės ir kuo dar gali nustebinti Omaro Quintero treniruojami Šiaurės Amerikos atstovai?
Olimpinei atrankai Puerto Rike savo sudėtį paskelbusi Meksika į šį turnyrą atsiveš šešis naujus krepšininkus, kurių nebuvo Azijoje vykusiame pasaulio čempionate.
Turbūt skaudžiausiai šiai komandai atsilieps Francisco Cruzo netektis, kuris negalės padėti dėl traumų. Šis anksčiau Vilniaus „Ryte“ žaidęs įžaidėjas pasaulio čempionate buvo komandos lyderiu pagal pelnomus taškus ir jų pelnydavo net po 18,2 per rungtynes. Tai krepšininkas, kuris ne tik rinko taškus pats, bet ir kurdavo progas savo komandos draugams „du prieš du“ situacijose.
Tai leido 210 cm Meksikos rinktinės aukštaūgiui Joshua Ibarrai pasaulio pirmenybėse rinkti po 15 taškų ir būti antru rezultatyviausiu žaidėju savo komandoje.
Būtent rungtynėse su Lietuva J. Ibarra buvo ypač aktyvus, nuolat bandė atakuoti Joną Valančiūną ir nors išmetė net 13 dvitaškių, bet tikslą pasiekė vos 3 ir aukštaūgis rungtynes baigė su 9 pelnytais taškais ir 6 atkovotais kamuoliais.
Nežaidžiant F. Cruzui iniciatyvos imsis kiti du pasaulio čempionate gerai atrodę gynėjai. 194 cm įžaidėjas Gabrielis Gironas pasaulio pirmenybėse rinko po 11,2 taško ir į Lietuvos rinktinės krepšį pataikė 3 tolimus metimus iš 5 bandymų. Visgi šis įžaidėjas yra labiau mėgstantis atakuoti pats ir atlieka vos po 1,8 rezultatyvaus perdavimo, tad savo ekipos aukštaūgiams daug progų nesukuria.
Iškritus F. Cruzui FIBA „AmeriCup“ atrankoje G. Gironas žydi ir yra rezultatviausias komandoje su 16,5 taško ir 1 rezultatyvaus perdavimo vidurkiu.
Pavojų perimetre kels ir 38 metų 180 cm atakuojantis gynėjas Paulas Stollas, kuris didžiąją karjeros dalį rungtyniavo Europoje, o pasaulio čempionate rinko po 10,8 taško ir net 7,2 rezultatyvaus perdavimo. Jis taip pat tritaškius realizavo net 44,8 procentų tikslumu.
Apskritai Meksikos rinktinės tritaškių taiklumas (37,8 proc.) pasaulio čempionate nedaug kuo skyrėsi nuo Lietuvos (42,2 proc.), o šį varžovų ginklą Kazio Maksvyčio trenerių štabas turės neutralizuoti pirmiausiai norint be didesnio vargo susitvarkyti su šiuo barjeru.
Tai taip pat greitą amerikietiška krepšinį propaguojanti komanda, tad itin svarbu bus drausmingai grįžti į gynybą.
Iškritus F. Cruzui iniciatyvos ėmėsi kiti
Meksikos rinktinėje vis didesnį vaidmenį gauna 21-erių metų 202 cm sunkusis krašto puolėjas Gaelis Bonnilla. Nors pasaulio čempionate jis rinko tik po 5,4 taško, tačiau tapo vienu pagrindiniu ramsčių FIBA „AmeriCup“ atrankoje, kur per dvejas rungtynes pelnė po 12,5 taško ir atkovodavo po 5,5 kamuolio.
Gerą žaidimą po pasaulio čempionato pratęsė ir 31-erių krašto puolėjas Fabienas Jaimesas, kuris FIBA „AmeriCup“ antrankoje yra antras pagal rezultatyvumą ir renka po 13,5 taško bei 5,5 atkovoto kamuolio.
Lietuvai pasisekė, kad Meksikos rinktinėje nebus didžiausios šiuo metu šalies krepšinio žvaigždės Jaime Jaquezo, kuris buvo vienas geriausių šio sezono NBA naujokų. Majamio „Heat“ žaidėjas sezoną baigė pelnydamas po 11,9 taško, atkovodamas po 3,8 kamuolio ir atlikdamas po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.
Be to, Meksikai nepadės ir kitas, patyręs NBA žaidėjas Juanas Toscano, praėjusį sezoną atstovavęs Sakramento „Kings“ klubui.
Su NBA žvaigždėmis lyginamas 15-metis
F. Cruzo netektį Meksikos rinktinės trenerių štabas bandys kompensuoti dviem naujais įžaidėjais. Taip pat į rinktinę pakviestas 15-metis Adrienas Isacaas Porras. 210 cm aukštaūgis laikomas Meksikos rinktinės ateitimi ir jau yra sulaukęs palyginimų su tokiais krepšininkais kaip Portlando „Trail Blazers“ žvaigždė Deandre Aytonas ar prancūzų vienaragis Victoras Wembanyama.
6’10” 14 year old is a Cheat Code‼️
— Ballislife.com (@Ballislife) March 29, 2023
Adrien Porras pic.twitter.com/zclNG6BJmZ
Praėjusį sezoną jis varžėsi JAV vidurinių mokyklų krepšinio lygoje, kur atstovaudamas „Hillcrest Prep's“ krepšinio akademiją vidutiniškai per rungtynes blokuodavo po 4 metimus, o sparnus apie jį jau rėžia ir prestižiniai JAV universtitetai, tokie kaip „Grand Canyon“, o savo pasiūlymą šią vasarą pateikė ir daugkartiniai NCAA čempionai Kanzaso universiteto „Jayhawks“.
Hillcrest Prep 6-11 freshman Adrien Isaac Porras drawing Deandre Ayton comparison https://t.co/azTmqhRi60 via @azcentral
— Richard Obert (@azc_obert) February 25, 2024
„Hillcrest Prep“ akademijoje buvo šlifuojamas ir kitas NBA deimantas DeAndre Ayton'as, tačiau šios akademijos direktorius įsistikinęs, kad A. Porras lubos yra gerokai aukštesnės.
Su šiuo talentu kasdien dirba asmeninis treneris Jimmy Scrogginsas, kuris yra vienas geriausių krepšinio trenerių visoje Arizonos valstijoje, savo laiku kaip krepšininkas laimėjęs ne vieną valstijos čempionatą.
„A. Porras yra geriausias aukštaūgis, kokį esu matęs asmeniškai tokio amžiaus. Geresnis už DeAndre Ayton'ą, kuris su juo net negali lygintis. Asmeninis treneris J. Scrogginsas jį labai gerai ruošia, o jis žaidžia kietais ir niekada negaili savęs“, – sakė „Hillcrest Prep“ direktorius Nickas Weaveris.
Pasaulio dėmesį į save A. Porras atkreipė būdamas 14-os, kuomet krepšinio portalas „The Ball is Life“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame meksikiečių kraujo turintis jaunuolis dominuoja prieš savo bendraamžius, o internautus apstulbino jo ūgis bei atletiniai sugebėjimai.
Dėl visų šių savybių A. Porras laikomas kaip vienu geriausių aukštaūgių 2027-ų metų NBA naujokų biržos klasėje.
Praėjusią vasarą A. Porras su savo treneriu vyko į krepšinio stovyklą Prancūzijoje, kur apie jį rašė „L'Equipe“ dienraštyje, o įspūdingo stoto 14-metis buvo lygintas su šios šalies krepšinio vunderkindu Victoru Wembanyama.
„Per trumpą laiką turėjau pereiti nuo žaidimo su vaikais iki suaugusių vyrų, tad turėjau gerokai pasitempti“, – sakė į Meksikos rinktinę pakviestas A. Porras.
Kiti Meksikos rinktinės naujokai
25 metų 180 cm įžaidėjas Ivanas Montano rungtyniauja gimtinėje ir jau spėjo debiutuoti rinktinėje FIBA AmeriCup atrankoje, kur aikštėje vidutiniškai praleisdavo vos po 6 minutes ir niekuo labai neišsiskyrė.
Kiek įdomesnis žaidėjas yra 193 cm įžaidėjas Isaelis Silva, kuris buvo registruotas tik šiai olimpinei atrankai. Šis 21-erių krepšininkas praėjusį sezoną NCAA pirmenybėse „Long Beach State 49ers“ komandoje per 12,5 minutės rinkdavo po 2,4 taško ir atlikdavo 1,2 rezultatyvaus perdavimo.
Gavęs daugiau žaidimo minučių būtent šis krepšininkas gali bandyti imtis vaidmens, kurį komandoje atlikdavo F. Cruzas.
Dar vienas įdomus naujas krepšininkas yra 17-metis 202 centimetrų lengvasis krašto puolėjas Karimas Lopezas.
Šis žaidėjas praėjusį sezoną buvo registruotas Badalonos „Juventut“ komandos sudėtyje ACB lygoje, tačiau sužaidė vos 3 rungtynes ir tik viename mače pelnė 2 taškus. Visgi sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje O. Quintero problemų neturi ir kažin ar duos daug pasireikšti šiam perspektyviam meksikiečiui.
Į komandą taip pat pakviestas 36 metų veteranas Karimas Rodriguezas ir 33 metų Irwinas Avalosas, kurie FIBA „AmeriCup“ antrankoje buvo paskutiniai žaidėjai nuo suolo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!