Pirmadienį Ispanijoje prasidėjusio Eurolygos jaunių turnyro "Nike International Junior Tournament" atrankos varžybų pirmosiose rungtynėse C grupėje nugalėtojos titulą ginanti Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunių komanda po pratęsimo 58:60 (8:10, 18:9, 17:22, 10:12; 5:7) nusileido Malagos "Unicaja" (Ispanija) ekipai, kurioje žaidžia legendinio krepšininko Arvydo Sabonio sūnus Tautvydas.

Pergalę "Unicaja" komandai lėmė Mikio Serveros (Miki Servera) ir T. Sabonio baudų metimai paskutinėmis pratęsimo sekundėmis.

"Lietuvos ryto" komandoje pasižymėjo Jonas Valančiūnas. Jis pelnė 18 taškų (dvitaškiai 6/8, baudos 6/9), atkovojo net 24 kamuolius, blokavo 8 varžovų metimus, išprovokavo 7 pražangas, suklydo 7, prasižengė 4 kartus ir surinko 40 naudingumo reitingo balų. Paulius Semaška pelnė 15 taškų, Rimvydas Brencius (12 atk. kam.) - 9, Lukas Kazlauskas - 8, Mantas Mockevičius - 4, Tadas Maželis ir Laimonas Chatkevičius - po 2.

"Malagos" ekipai M. Servera pelnė 22 taškus. T. Sabonis per 31 min. surinko 6 taškus (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 1/3, baudos 1/4), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

"Lietuvos rytas" laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 55-38, tačiau pataikė tik 15 baudų metimų iš 31 (48,3 proc.), suklydo 21 kartą ("Unicaja" - 15) ir perėmė tik 1 kamuolį ("Unicaja" - 10).

Kitas rungtynes Vilniaus komanda žais antradienį su "La Caja de Canarias" (Ispanija) ekipa.

Barselonos priemiestyje vykstančiame turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Turnyro nugalėtoja užtikrins vietą Paryžiuje (Prancūzija) Eurolygos finalo ketverto varžybų metu (2010 metų gegužės 7-9 d.) vyksiančiame pagrindiniame "Nike International Junior Tournament" turnyre.