„Lietuvos rytas“ prieš „Olympiacos“ palūžo tik per pratęsimą

Eurolygos B grupės aštuntojo turo mače Vilniaus „Lietuvos rytas“ namie po dramatiškos kovos, kuri pareikalavo net pratęsimo, 83:89 (22:13, 12:20, 23:20, 17:21; 9:15) nusileido Pirėjo „Olympiacos“ komandai.

Susitikimą tritaškiu pradėjo M. Gecevičius – 3:0. Svečių taškų sąskaitą atidarė L. Kleizos dvitaškis – 3:2. M. Teodosičiaus tritaškis buvo išlyginęs rezultatą (5:5), tačiau tada aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 9:0 ir privertė P. Giannakį prašyti minutės pertraukėlės – 14:5. Po jos „Olympiacos“ pelnė 6 taškus be atsako ir priartėjo – 15:11.

Baigiantis kėlinukui „Lietuvos ryto“ persvara siekė 7 taškus (20:13), tačiau B. Popovičius perėmė kamuolį ir su lyg pirmojo ketvirčio sirena įmetė iš po krepšio, taip suteikdamas savo ekipai 9 taškų pranašumą – 22:13.

M. Bjelicos dėjimas su pražanga pirmą kartą skirtumą tarp komandų pavertė dviženkliu – 24:13. Graikijos vicečempionai nesutriko ir daugiausiai L. Kleizos pastangų dėka laimėjo 3 minučių atkarpą rezultatu 9:0 ir sumažino deficitą iki 2 taškų – 24:22.

Likus žaisti 1 minutę ir 17 sekundžių N. Vujčičiaus taiklios baudos atstatė pusiausvyrą – 30:30. „Lietuvos rytas“ pelnė du dvitaškius iš eilės ir kiek atitrūko (34:30), tačiau Y. Halperinas paskutinę ketvirčio sekundę pataikė iš toli ir įpusėjus rungtynėms LKL čempionai pirmavo vos vienu tašku – 34:33.

Po didžiosios pertraukos jau pirmosios „Olympiacos“ atakos metu M. Teodosičius realizavo baudų metimus ir pirmą kartą savo ekipą išvedė į priekį – 33:34. Penki iš eilės M. Gecevičiaus taškai vėl sugrąžino persvarą „Lietuvos rytui“ – 42:38. Įpusėjus kėlinukui L. Kleiza pataikė iš toli, taip pelnydamas savo 19-ąjį tašką – 44:46 bei R. Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės. Po jos M. Gecevičius ir S. Babrauskas pataikė po tritaškį ir sostinės komanda šoktelėjo į priekį – 52:47. Per likusį laiką svečiams pavyko šiek tiek priartėti – 57:53.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje vilniečiai buvo įgiję 6 taškų persvarą (59:53), tačiau ilgai jos išsaugoti nesugebėjo ir graikai vėl priartėjo – 59:58. „Lietuvos rytas“ ilgą laiką neleido savo varžovams išsiveržti į priekį ir vis pirmavo 1-3 taškų skirtumu, tačiau sužaidus beveik 8 minutes M. Teodosičiaus taiklios baudos išvedė „Olympiacos“ į priekį – 68:69.

Netrukus dvi baudas realizavo Th. Papaloukas, tačiau M. Bjelica atsakė taikliu dvitaškiu – 70:71. Tiesa, I. Bourousis pataikė tik vieną baudą (70:72) ir tuo pasinaudoję vilniečiai išlygino rezultatą – 72:72. Nors antrą kartą graikas prie baudų metimo linijos nebeklydo (72:74), B. Popovičius atsakė tuo pačiu – 74:74. Pergalę Pirėjo ekipai galėjęs atnešti Milošo Teodosičiaus tritaškis skriejo pro šalį – pratęsimas.

Jau pirmojoje pratęsimo atakoje D. Borovnjakas buvo nubaustas nesportinė pražanga. I. Bourousis sumetė baudas, pataikė dvitaškį ir svečiai įgijo 4 taškų pranašumą – 74:78. Vilniečių pirmuosius taškus papildomame laike įmetė D. Borovnjakas – 76:78. Sužaidus 3 minutes J. Childresso tritaškis padidino „Olympiacos“ persvarą iki 5 taškų – 78:83, o pergalę graikai įtvirtino taikliomis baudomis – 83:89.

Tai buvo tik pirmoji „Lietuvos ryto“ žaidėjų nesėkmė savo arenoje šį sezoną, tačiau ji labai komplikavo vilniečių padėtį kovoje dėl patekimo į TOP–16.

„Lietuvos rytas“: B. Popovičius 19 (5 per. kam.), M. Gecevičius 17, M. Bjelica 13, A. Jomantas 11 (6 rez. perd.), D. Borovnjakas 8, S. Babrauskas 6, D. Zavackas 5 (7 atk. kam.), A. Baynesas 4.

„Olympiacos“: L. Kleiza (11 atk. kam.) ir I. Bourousis po 19, J. Childressas ir Milošas Teodosičius po 18, N. Vujčičius 6.

Priminsime, kad pirmąjį ekipų mačą Pirėjuje užtikrintai 97:73 laimėjo „Olympiacos“ krepšininkai.