Šį savaitgalį Latvijoje, Smiltenes regione, vyko antrasis Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapas, kuriame puikiai pasirodė Lietuvos orientacininkai.

9

Pirmąją varžybų dieną vykusiose sprinto varžybose Lietuvos rinktinės atstovai iškovojo net dvi antras vietas. Moterų elito grupėje Gabrielė Andrašiūnienė 6.5 km trasą su 23 kontroliniais punktais įveikė per 19 min. 15 sek. ir tik 51 nusileido Nikolinei Splittorf iš Danijos. Vyrų elito grupėje identišką antrąją vietą iškovojo Jonas Maišelis, kuris 7.5 km trasą su 27 kontroliniais punktais numynė per 18 min. 9 sek. Lietuvis į priekį praleido tik čempionu tapusį Italijos sportininką Fabiano Bettegą, kuriam prallošė 19 sekundžių.

„Šiandien pavyko išlaikyti gerą greitį ir gerai orientuotus. Buvo labai aiškus žemėlapis, kas padėjo jo skaitymui. Klaidų  trasoje pavyko išvengti, tik nepastebėjau vieno praėjimo ir į vieną kontrolinį punktą nepadariau pakirtimo.. Šios dvi klaidos kainavo kelias sekundes, kurios galėjo leisti laimėti pirmąją vietą.“ – po finišo savo pasirodymą komentavo J. Maišelis.

Antrąją varžybų dieną vyko ilgos trasos varžybos, kuriose dar geriau sekėsi Lietuvos rinktinės lyderei Gabrielei Andrašiūnienei. Moterų elito grupėje 40 km trasą su 23 kontroliniais punktais sportininkė įveikė  per 1 val. 53 min. 42 sek ir tik finišo tiesiojoje aplenkė Pasaulio taurės lyderę iš Danijos N.Splittorf. Jonas Maišelis vyrų elito grupėje 47 km trasą su 30 kontrolinių punktų važiavo 1 val. 52 min. 3 sek. bei iškovojo penktąją vietą.

„Varžybos sekėsi pradžioje labai gerai, o nuo pusės trasos pavargau ir pradėjau daryti nedideles klaidas. Pavyko susikoncentruoti ir negalvoti apie padarytas klaidas ir susikaupus pravažiuoti trasą iki pabaigos. Džiaugiuosi, kad nepasidaviau per anksti, ir ta 4 sekundžių pergalė yra tikrai labai labai saldi.“ – po finišo džiaugėsi Gabrielė Andrašiūnienė.

Paskutiniąją varžybų dieną sportininkai varžėsi mišrių estafečių varžybose, kur Lietuvą puikiu savo pasirodymu Valstybės dienos proga pasveikino Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinė. Gabrielė Andrašiūnienė, Jonas Maišelis bei Ignas Ambrazas nuo starto demonstravo stabilumą bei pasiekė pergalingą finišą, trijų etapų estafetę įveikdami per 2 val. 17 min. 41 sek. ir artimiausius varžovus aplenkdami 2 min. 55 sek. Antrąją vietą iškovojo Italijos rinktinė, o trečioje vietoje liko Suomijos sportininkai.

„Išvažiuojant į trasą žinojau, kad turiu nemažą tarpą iki varžovų, išskyrus Italijos komandą. Pirmoje trasos dalyje sekėsi visai gerai, pavyko išlaikyti aukštą tempą, tačiau neišvengiau vienos klaidos, kuri kainavo man beveik 1 minutę. Važiuojant pro parodomąjį punktą gavau informaciją, kad tarpas tarp varžovų nesumažėjęs, todėl išvažiuojant į paskutinę dalį žinojau, kad reikia ją įveikti sklandžiai ir be rizikos. Manau, kad įveikiau trasą gerai, tačiau pagrindinis darbas pergalės link šiose varžybose buvo padarytas jau pirmuose etapuose.“ – komandos draugų darbu po finišo džiaugėsi Lietuvos komandai pergalę atnešęs Ignas Ambrazas.

Po dviejų Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etapų Gabrielė Andrašiūnienė bendroje įskaitoje yra antroje, Jonas Maišelis trečioje bei Ignas Ambrazas penktose vietose. 2024 metų sezone liko paskutinysis startas –  Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas Bulgarijoje, kuris vyks rugsėjo mėnesio pabaigoje.