Balandžio 13–22 dienomis Trabzone (Turkijoje) vyksiantis Europos zonos olimpinis bokso atrankos turnyras – paskutinė galimybė lietuviams savo atstovų skaičių Londono olimpinėse žaidynėse padidinti iki dviejų.
„Jei pavyktų iškovoti dar vieną kelialapį – įvykdytume keltą uždavinį, o jei būtų ir trečias – skrajotume padebesiais“, – sakė Lietuvos bokso rinktinės treneris Vladimiras Bajevas.
Į olimpinį atrankos turnyrą Turkijoje vyks penki Lietuvos boksininkai: 19 metų Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 56 kg), 20 metų Evaldas Petrauskas (60 kg), 27 metų Vladimiras Milevskis (75 kg), 28 metų Daugirdas Šemiotas (81 kg) ir 33 metų Vitalijus Subačius (per 91 kg).
E. Skurdelis ir E. Petrauskas savo svorio kategorijose kovos dėl likusių keturių kelialapių į Londoną, V. Subačius ir V. Milevskis – dėl dviejų, o D. Šemiotas – trijų.
Jėgas prieš turnyrą atgaus Kijeve
„Konkurencija milžiniška. Daug gerų boksininkų savo svorio kategorijose dar nėra patekę į olimpiadą, todėl lengva nebus, – antradienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Bajevas. – Vieną kelialapį pasaulio čempionate laimėdamas bronzą iškovojo Egidijus Kavaliauskas (iki 69 kg), jeigu olimpinėje atrankoje pavyks iškovoti dar vieną, sau keltą uždavinį įvykdysime.“
Treneris pasakojo, kad pasirengimas atrankos turnyrui prasidėjo iš karto po pasaulio čempionato. Boksininkai dalyvavo treniruočių stovyklose Izraelyje, Druskininkuose, Baltarusijoje, Vilniuje, o jėgas tikrino turnyruose Vokietijoje ir Čekijoje. Paskutinis pasirengimo etapas – dviejų savaičių treniruočių stovykla Ukrainoje. Ten lietuviai vyksta šį šeštadienį.
„Ne veltui pasirinkome Kijevą – pusė ukrainiečių pasaulio čempionate tapo nugalėtojais ir prizininkais. Tikrai turėsime daug naudos ruošdamiesi ir atgaudami jėgas kartu su jais“, – tikino V. Bajevas.
Paskutinis šansas V. Subačiui
„Tikiuosi patekti į olimpiadą. Jaunimo olimpiadą laimėjau, čia būtų gerai bent patekti. Antri metai boksuojuosi su suaugusiais, patirties turiu. Varžovai bus pajėgūs, bet įveikiami“, – tvirtino E. Petrauskas. Kuris Lietuvos boksininkas turi daugiausia šansų Turkijoje laimėti?
Rinktinės treneris nedrįso prognozuoti: „Man nesvarbu, kuris tą kelialapį iškovos. Man jie visi vienodi. Kovojame už Lietuvą.“ Vėliau V. Bajevas pridūrė, kad E. Kavaliauskas pasiruošęs, bet jam reikia truputį sėkmės, E. Skurdelis – dar per jaunas, o realiausias galimybes turi likę trys boksininkai.
„Man gal labiausiai norėtųsi, kad pasisektų V. Subačiui. Jis nuo trijų olimpiadų iš eilės liko per plauką. Čia yra amžiaus riba – 34 metai, o Vitalijui dabar 33 metai. Jam tai paskutinis šansas ir jeigu pavyktų, būtų pati geriausia dovana ir sau, ir man“, – kalbėjo treneris.
(nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo) V. Subačius dar turi galimybių kovoti dėl olimpinio kelialapio
Į olimpiadą – penkti metai iš eilės
Lietuvius Turkijoje turėtų gąsdinti ne tik tikėtinas subjektyvus teisėjavimas ir ir didelė konkurencija. „Ji tik didės kiekvienais metais, nes atsirado trys moterų bokso kategorijos, o 2016 metų Rio de Žanerie jų iš viso bus penkios. Visa tai vyrų bokso sąskaita – čia mažėja ir kategorijų ir sportininkų skaičius“, – pasakojo V. Bajevas. – Tiesa, jeigu išlaikysime šią komandą – su E. Kavaliausku, E. Petrausku, Robertu Kuncaičiu ir dar keliais jaunais boksininkais – mums nebus baisu.“
Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga tvirtino, kad apie moterų boksą, o juolab vietą 2016 metų olimpiadoje galvoti neverta. „Nelabai yra iš ko tą molį lipdyti. Apskritai džiaugiamės, kad jau penkta olimpiada iš eilės turime savo atstovą olimpiadoje. Ne kiekviena sporto šaka gali tuo pasigirti.“
D. Šemiotas bokso treniruotėje su V. subačiumi (balsas.lt/Ruslano Kondratjevo nuotr.)
E. Kavaliauskas: traumas išsigydžiau
Spaudos konferencijoje dalyvavęs E. Kavaliauskas teigė, kad nejaučia jokios įtampos ir ramiai ruošiasi olimpiadai. Pasaulio čempionato bronzos medalininkas kartu su kitais boksininkais vyks į Ukrainą, kur dalyvaus turnyre su pajėgiais varžovais.
„Didžiausias traumas išsigydžiau, sportinė forma nebloga, visas jėgas atiduodu olimpiadai pasirengti, – pasakojo E. Kavaliauskas. – Gerai, kad nereikia sukti galvos dėl kelialapio.“
Po pasaulio čempionato boksininkas skundėsi sunkiomis žandikaulio ir nugaros traumomis, tačiau iš viso to dabar tik likę nedideli skausmai. Po turnyro Ukrainoje jis rengiasi dalyvauti arba tradiciniame A. Šociko turnyre Lietuvoje, arba boksuotis užsienyje. Vėliau – tik treniruočių stovyklos, siekiant išvengti nereikalingų traumų.
V. Bajevas užsiminė, kad būtų puiku viešint Kijeve susitikti ir su pasaulio sunkaus svorio bokso profesionalų čempionu vienu iš brolių Kličko. „Pasakysime savo norą, gal mums suorganizuos tokį susitikimą“, – mirktelėjo akį treneris.
Egidijus Kavaliauskas (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)
TIK FAKTAI
Trabzone Europos boksininkai kovos dėl 26 olimpinių kelialapių.
Londono olimpinėse žaidynėse dalyvaus 250 boksininkų (10 svorio kategorijų) ir 24 (3) boksininkės.
Po Londono olimpinių žaidynių gali nebelikti mėgėjų bokse šalmų, nereikės lipant į ringą vilktis ir marškinėlių. Tokį sprendimą ketinama priimti dėl bokso populiarinimo. „Gal ir gerai - pirštinės neklius už šalmo, jis netrukdys, neatsirišinės, kita vertus - didesnė traumų galimybė“, – komentavo E. Petrauskas.