Lietuvos 16-mečių vaikinų rinktinė (2-0) Europos čempionate iškovojo antrąją pergalę paeiliui.

Aivaro Grigaliūno auklėtiniai antrajame B grupės mače 73:64 (16:15, 27:13, 16:14, 14:12) nukovė Vokietijos rinktinę (0-2), kurios strategas – Vilniaus „Lietuvos rytą“ prieš maždaug dešimtmetį treniravęs Dirkas Bauermannas.

Grupės etapą mūsiškiai užbaigs sekmadienį 21.00 val. prasidėsiančia dvikova su taip pat nesuklupusiais serbais (2-0). Šio susitikimo kaina – pirmoji vieta B grupėje. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Per pirmąjį ketvirtį reikšmingai truktelėti į priekį nepavyko nei lietuviams, nei vokiečiams, o po jo Lietuva minimaliai pirmavo – 16:15. Antrajame kėlinyje mūsiškių pranašumas jau ėmė ryškėti, netrukus pasiekta dviženklė persvara (29:19). Iki pertraukos skirtumas dar kiek ūgtelėjo lietuvių naudai – 43:28.

Trečiajame ketvirtyje Lietuva toliau kontroliavo mačo eigą ir neleido varžovams artėti. Emilio Žibūdo tritaškis paskutinę kėlinio sekundę bei tokios pat vertės metimas prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui leido mūsiškiams pasiekti 20 taškų skirtumą – 62:42. Šis komfortabilus rezervas jau neišseko ir rungtynių sirena skelbė užtikrintą Lietuvos triumfą.

Puikų vakarą atakuodamas krepšį turėjo E. Žibūda. Iš viso gynėjo sąskaitoje – 20 taškų (2/2 dvit., 5/9 trit.), 8 atkovoti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

Lietuva: Emilis Žibūda 20, Emilis Prekevičius 12, Tauris Aliukonis 11, Ignas Štombergas 8, Kimas Ulanovas ir Galius Černeckis po 6.

Vokietija: Antonas Kemmeris ir Larsas Danzigeris po 9.