UEFA Čempionų lygos antrajame atrankos etape šalies čempionai „Panevėžys“ namuose patyrė gėdingą pralaimėjimą prieš Lenkijos čempionus Balstogės „Jagiellonia“. Rungtynės baigėsi rezultatu 4:0, tad prieš atsakomąją dvikovą varžovų tvirtovėje panevėžiečiams liko tik teoriniai šansai prasibrauti į sekantį pajėgiausio Europos futbolo turnyro atrankinį etapą.

15

Po rungtynių „Panevėžio“ treneris Stijnas Vrevenas į pralaimėjimą žvelgė pozityviai ir teigė, kad tai buvo labai gera patirtis jo žaidėjams.

Jis taip pat pridėjo, kad labai svarbios ir ateinančios rungtynės vietiniame fronte, kai šeštadienį A lygoje panevėžiečiai susitiks su ketvirtoje vietoje žengiančiais Telšių „Džiugo“ futbolininkais.

„Manau, kad šiandien daug išmokome. Mes žinojome, kad žaidžiame prieš labai gerą komandą. Jie ne be reikalo tapo Lenkijos čempionais, triumfavo geroje lygoje. O šiandien jie tai ir parodė. Nežinau, kiek tai toli juos nuves Čempionų lygoje, tačiau, manau, jie yra labai stipri komanda. Bet dabar dar negalvoju apie rungtynes Lenkijoje, nes šeštadienis dabar mums yra kur kas svarbesnis. Neturime plačios rotacijos, tad laiko atsigauti nėra daug. Bet tai gera pamoka, nes žaidėme prieš gerą komandą. Tai puiki patirtis žaidėjams, laukia lygiai tokia pati ir Lenkijoje“, – sakė Aukštaitijos klubą treniruojantis belgas.

Pasak stratego, atsakomosiose rungtynėse, kurios vyks liepos 31-ą dieną, svarbiausia bus pasimėgauti.

„Mes padarėme pirmajame etape gerą darbą, o šiandien „Jagiellonia“ žaidė gerą futbolą ir pelnytai laimėjo. Tikiuosi, kad išmoksime šiandienos klaidas prieš atsakomąjį mačą. Jie į vartų plotą smūgiavo aštuonis kartus ir tai daug ką apie juos parodo. Visgi mes neturime bijoti, turime mėgautis atmosfera, stadionu ir rungtynėmis bei tikėsimės, kad pasieksime geresnį rezultatą“, – tikino S. Vrevenas.

Nesėkmės atsakomojoje dvikovoje atveju Panevėžys“ kovą tęs trečiajame Europos lygos kvalifikacijos etape, kur susitiks su Tel Avivo Maccabi“ ir Bukarešto FCSB poros pralaimėtoju.

Rungtynių eiga

Lenkijos klubas ilgiau kontroliavo kamuolį ir, sukūręs pirmą grėsmingą ataką, pelnė įvartį. 15-ąją minutę po išmetimo iš užribio bei poros perdavimų „Jagiellonia“ ekipos gretose pasižymėjo Jesusas Imazas.

Po praleisto įvarčio panevėžiečiai pradėjo žaisti kiek aštriau – buvo atlikti perdavimai iš kraštų, iš toli atakavo Lucas de Vega. Sykį pavojingoje situacijoje nuo varžovo išpuolio „Panevėžį“ išgelbėjo Emilis Timburas.

28-ąją bei 29-ąją minutę Balstogės klubo gretose sužibėjo J. Imazas. Puolėjas pirmoje situacijoje atliko puikų smūgį į tolimąjį vartų kampą, o netrukus pasiuntė kamuolį į vartus aktyviai žaidusio Afimico Pululu perdavimo.

Antrasis kėlinys buvo gerokai ramesnis. Aktyviai į žaidimą įsitraukė po pertraukos į kovą mestas Cheikhou Diengas, į vartų plotą pataikė, bet vartininkui problemų nesukėlė Jovanas Čadženovičius, galva kamuolį pro šalį nukreipė Ernestas Veliulis.

78-ąją minutę E. Timburas atrėmė vieną tolimą smūgį, tiesa, po poros minučių buvo bejėgis, kai preciziškai į kamuolį vienu lietimu į apatinį kampą pasiuntė Kristofferis Hansenas. Per likusį laiką kartą komandą nuo J. Imazo išgelbėjo E. Timburas.