Antrąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą Lietuvos čempionai „Panevėžio“ futbolininkai pradėjo patirdami sutriuškinimą 4:0 (3:0). Antradienį panevėžiečiai namuose neprilygo Lenkijos čempionams, o didžiąją darbo dalį Balstogės „Jagiellonia“ futbolininkai atliko iki ilgosios pertraukos, kuomet pasižymėjo tris sykius.

15

Net trimis įvarčiais pasižymėjo ispanas Jesusas Imazas. Jis mušė 14, 27 ir 28 rungtynių minutę. Dar vieną įvartį svečiai pridėjo po ilgosios pertraukos, kai įveikė aukštą panevėžiečių spaudimą, o greitos atakos metu pasižymėjo norvegas Kristofferis Hansenas.

Šiose rungtynėse panevėžiečiai į vartų plotą atliko vos vieną smūgį, tuo tarpu varžovai – 8.

Į Panevėžį iš viso atvyko virš 2000 itin triukšmingų sirgalių iš Lenkijos, kurie „Aukštaitijos“ sporto stadioną nudažė geltona ir raudona spalva, o viešąją tvarką užtikrino 90 policijos pareigūnų, 60 VST pareigūnų bei 60 apsaugos darbuotojų.

Atsakomosios rungtynės vyks liepos 31 dieną Balstogėje.

Nesėkmės atsakomojoje dvikovoje atveju Panevėžys“ kovą tęs trečiajame Europos lygos kvalifikacijos etape, kur susitiks su Tel Avivo Maccabi“ ir Bukarešto FCSB poros pralaimėtoju.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

80 min. Aukštas spaudimas vaisių nedavė. Ketvirtąjį įvartį pridėjo norvegas Kristofferis Hansenas 4:0. Permėmę kamuolį aikštės viduryje Balstogės futbolininkai lengvai pasiekė aikštės šeimininkų baudos aikštelę, o rezultatyvų perdavimą atliko čekas Michaelis Sacekas. K. Hansenas ataką užbaigė tiksliu smūgiu į apatinį dešinį vartų kampą.

71 min. Panevėžiečiai aukštai spaudžia savo varžovus ir perima kamuolį aikštės viduryje. Smūgį į vartus atliko Cheikhou Diengas, kuris aikštę paliko po rikošeto. Šeimininkai kėlė kampinį, tačiau į baudos aikštelę siųstą kamuolį galva išmušė Balstogės futbolininkai.

55 min. J. Imazas pabandė pelnyti jau ketvirtąjį savo įvartį. Jo žemą smūgį sulaiko Emilis Timburas.

46 min. Antrasis kėlinys prasidėjo.

Pirmas kėlinys

45 min. Po pirmųjų 45 minučių 3:0 varžovų naudai. Pirmajame kėlinyje lenkai ilgiau kontroliavo kamuolį (59 proc.), taip pat atliko 9 smūgius link vartų, kai tuo tarpu šeimininkai - tik tris.

39 min. „Panevėžio“ atstovas Siivertas Gussiasas krenta netoli varžovų vartų. Visgi, teisėjas įžvelgia vaidybą ir jam rodo geltoną kortelę.

28 min. J. Imazas pasižymi „hatricku“... Panevėžiečiai po įvarčio greitai prarado kamuolį aikštės viduryje, varžovų puolėjas Afimico Pululu išmaudė savo varžovą, įsiveržė į baudos aikštelė ir aštriu perdavimu supjaustęs visą gynybą atliko rezultatyvų perdavimą. J. Imazui beliko tiksliai nukreipti kamuolį į vartų tinklą iš artimos distancijos 3:0.

27 min. Antrasis įvartis! Šįkart Lenkijos čempionai kėlė aukštą kamuolį į panevėžiečių baudos aikštelę standartinės situacijos metu, kamuolys atšoko varžovams, o puikiu aukštu smūgiu iš beveik 18 metrų pasižymi tas pats J. Imazas 2:0.

25 min. Pirmasis kampinis, kurį kėlė panevėžiečiai, tačiau varžovų gynyba veikė nepriekaištingai.

14 min. Ankstyvas įvartis! Lenkijos komanda trimis trumpais perdavimais gražiai sužaidžia panevėžiečių baudos aikštelėje, o įvartį pelnė ispanas Jesusas Imazas 1:0

10 min. Rungtynes panevėžiečiai pradėjo aktyviai ir per pirmas dešimt minučių jau tris kartus kėlė aukštus perdavimus į varžovų baudos aikštelę.

2 min. Į Panevėžį atvyko gausus būrys Balstogės komandos fanų, kurie stadione sudaro didžiąją žiūrovų dalį ir itin triukšmingai palaiko savo komandą.

1 min. Rungtynės prasideda!

Rungtynes Lietuvos čempionai pradės tokiu vienuoliktuku:

„Jagiellonia“ debiutuoja Čempionų lygoje

„Jagiellonios“ ekipa turi sąsajų ir su Lietuva. Joje yra sėkmingai žaidę Lietuvos futbolo rinktinės lyderiai Arvydas Novikovas bei Fiodoras Černychas. Ją taip pat 1998 metais yra treniravęs Algimantas Liubinskas.

„Jagiellonia komandai tai bus tik antros oficialios šio sezono rungtynės. Pirmoje akistatoje jie 2:0 nugalėjo „Puszcza“ klubą.

Prieš sezono pradžią Lenkijos čempionai žaidė kontrolines rungtynes su „Kauno Žalgiriu“ ir laimėjo rungtynes rezultatu 2:0.

Tiek ir „Panevėžys“, tiek ir „Jagiellonia“ šį sezoną debiuotuoja UEFA Čempionų lygoje.

Prieš šias rungtynės Panevėžio ekipos strategas Stijnas Vrevenas pabrėžė, kad ši ekipa gerokai pajėgesnė už pirmajame etape sutiktą Helsinkio HJK ekipą.

„Laukiame rungtynių, žaisime, kad laimėtume. Tikimės, kad bus geros rungtynės ir vėl tobulėsime, nes tą darome pastarosiomis savaitėmis ne tik Čempionų lygoje, bet ir su stipriausiais lygos varžovais – „Hegelmann“ ir „Kauno Žalgiriu“ – žaidėme gerą futbolą techniškai. Turime išmokti būti labiau naudingi. Norint laimėti rungtynes, turint vieną progą, reikia pelnyti du įvarčius. Jie nesuteiks daug progų, turime pasiimti viską, ką galime. Taip pat turi būti kova – turime bėgti, šokti, sprintuoti, bėgti į priekį ir atgal, po 95 minučių turėti rezultatą. Tikiu savo žaidėjais, tikiu, kad turime planą, tikiu noru ir tikėjimu. Futbole viskas yra įmanoma“, – fk-panevezys.lt svetainei pasakojo S. Vrevenas.

Panevėžiečiai Helsinkio HJK namuose įveikė 3:0, o išvykoje sužaidė lygiosiomis 1:1.