Šį savaitgalį Australijos mieste Perte įvyks kvapą gniaužianti UFC žvaigždžių dvikova. Dėl vidutinio svorio kategorijos (iki 83,9 kg) čempiono vardo grumsis Dricusas Du Plessis ir charizmatiškasis Israelis Adesanya.

Šį intriguojantį mūšį tiesiogiai transliuos „Go3“ televizija. Transliacijos pradžia – sekmadienį 5.00 val. Iš pradžių bus parodytos keturios įžanginės kovos.

Tai bus pirmas kartas UFC istorijoje, kai dėl titulo kausis afrikiečiai. D. Du Plessis yra iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR), o I. Adesanya kilęs iš Nigerijos. Tiesa, jis dabar gyvena Naujojoje Zelandijoje ir turi šios šalies pilietybę.

Būtent dėl Afrikos kilo konfliktas tarp šių dviejų kovotojų. D. Du Plessis pareiškė, kad jis yra pirmasis čempionas iš šio žemyno. PAR sportininkas pridūrė, kad tokie garsūs UFC atstovai kaip I. Adesanya, Francisas Ngannou, Kamaru Usmanas, nors gimė Afrikoje, tačiau čempionais tapo, kai gyveno ir treniravosi kitose šalyse.

Pasak I. Adesanyos, tai kolonistų mąstysena – minėti kovotojai buvo priversti bėgti iš Afrikos dėl nepakeliamų gyvenimų sąlygų, o D. Du Plessis neva gyvena šiltnamio sąlygomis. Pavyzdžiui, K. Usmanas turėjo pereiti dykumą, kad pabėgtų iš Nigerijos.

Šį savaitgalį Australijoje čempiono vardą ginsiantis 30-metis 183 cm ūgio D. Du Plessis pastaruoju metu iškovojo devynias pergales iš eilės. Nugalėtojo diržą jis užsijuosė šių metų pradžioje, kai po dramatiškos kovos nukarūnavo amerikietį Seaną Stricklandą. Vienas teisėjas skyrė pergalę JAV atstovui.

MMA (Mišrių kovos menų) varžybose PAR sportininkas laimėjo 21 kovą (9 nokautais), patyrė dvi nesėkmes. UFC turnyruose jis nesuklupo nė karto – triumfavo visose septyniose akistatose su varžovais. Anksčiau D. Du Plessis kikbokso mėgėjų varžybose laimėjo visas 33 kovas.

35-erių 193 cm I. Adesanya anksčiau dukart buvo vidutinio svorio kategorijos čempionas. Pirmąsyk titulą jis iškovojo 2019 metais. Nugalėtojo vardą apgynė penkis kartus, bet jį prarado 2022-aisiais, kai nusileido brazilui Alexui Pereirai. Vėliau šį kovotoją I. Adesanya nugalėjo ir vėl tapo čempionu.

Pernai rugsėjį Naujosios Zelandijos atstovas neatsilaikė prieš amerikietį S. Stricklandą ir vėl neteko čempiono diržo. I. Adesanya į narvą žengs po beveik metų pertraukos. Jis MMA turnyruose šventė 24 pergales (16 nokautais), pralaimėjo tik 3 kartus.