Su iš sportinio olimpinio buriavimo atėjusių buriuotojų lūkesčiais ima sportiškėti bei profesionalėti ir regatos formatas. Tokiais struktūriniais pokyčiais užsiima nauji į teisėjų komandą atėję žmonės – Algis Patašius, Rolandas Žentelis.
Šiuo laikotarpiu pokyčiai vyksta ir kranto organizacijoje. Nuo 2004-ųjų į organizatorių gretas įsitraukus Raimundo Daubaro suburtai entuziastų komandai, imami organizuoti paradai, koncertai, uždarymo šventės. Ir nors vertybinis regatos branduolys išlieka toks pat – ant vandens puoselėjami garbingos kovos principai, o krante – jau kartomis besitęsianti bendrystė – buriuotojai tampa atviresni tiek Nidos svečiams, tiek žiniasklaidai.
Visomis spalvomis atskleisdama ir parodydama buriavimo žavesį, regata į buriuomenės gretas įtraukia vis daugiau žmonių. Kelis kartus apsilankę regatoje kaip svečiai, sudalyvavę rėmėjų ar žurnalistų regatoje, o gal tiesiog išgirdę įspūdingų pasakojimų iš lenktynių distancijos, kitąmet tie žmonės jau patys stoja prie lenktynių starto linijos, drauge atsinešdami naujų idėjų, tikslų bei vizijų visam Lietuvos buriavimui.
Kaip šis giliausias tradicijas Lietuvoje turinčios „Kuršių marių regatos“ laikotarpis atrodė iš arti, kokiais prisiminimais gali pasidalinti jame aktyviai dalyvavę buriuotojai bei regatos teisėjai, kviečiame pasižiūrėti ketvirtojoje istorinių „Kuršių marių regatos“ apybraižų dalyje – 2004-2017: kova ant vandens, šventė krante. Šias, penkių dalių istorines apybraižas 55-osios „Kuršių marių regatos“ proga dovanoja Lietuvos buriuotojų sąjunga ir įmonė „Volfas Engelman“.