• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs krepšininko Kęstučio Marčiulionio ir UAB „A.Sabonio Žalgirio krepšinio centras“ kasacinę bylą dėl Šveicarijos Lugano arbitražo teismo sprendimo pripažinimo Lietuvoje, bylą Lietuvos apeliaciniam teismui grąžino nagrinėti iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA

Šveicarijos Lugano arbitražo teismas priteisė krepšininkui iš bendrovės „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centras“ daugiau nei 200 tūkst. JAV dolerių įsiskolinimą, nes krepšinio klubas neatsiskaitė su krepšininku pagal sportinės veiklos sutartį už tris krepšinio sezonus klube nuo 2000 m. iki 2003 m. Arbitražas nusprendė, kad Žalgirio krepšinio klubas negalėjo nutraukti sutarties su krepšininku dėl to, kad šis nepasiekė lauktų rezultatų. Apeliacinis teismas konstatavo, kad toks arbitražo sprendimas negali būti pripažintas Lietuvoje, nes ginčai, kilę iš darbo teisinių santykių, pagal Lietuvos komercinio arbitražo įstatymą negali būti nagrinėjami arbitraže.

REKLAMA

LAT, panaikinęs apeliacinio teismo sprendimą nurodė, kad sportininkas ir krepšinio klubas susitarė dėl ginčo išsprendimo arbitraže ir toks susitarimas buvo galiojantis.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad iš sportinės veiklos sutarties kylantys santykiai laikytini ne darbo, o civiliniais teisiniais santykiais (kaip viena iš atlygintinų paslaugų sutarčių rūšių), nebent šalys susitartų dėl sutarties sąlygų, savo esme atitinkančių darbo sutarties sąlygas. Taigi ginčas kilo ne iš darbo, o iš sportinės veiklos sutarties, ir šalių susitarimu jis buvo perduotas spręsti arbitražui, kuris turėjo teisę išnagrinėti ginčą.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas atkreipė dėmesį, kad profesionalaus sporto teisiniams santykiams nėra būdingas pavaldumas, sutarties nutraukimo ribojimai, garantijos darbuotojams, teisė į atostogas ir kt. LAT Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija taip pat pažymėjo, kad tokiuose santykiuose dominuoja ne funkcijų atlikimas, o konkretaus (sportinio) rezultato siekimas, be to, sportinės veiklos sutartims būdingos kitos sąlygos - sportinio režimo nustatymo, medicininės priežiūros, sportininko apgyvendinimo, transporto, sveikatos draudimo ir pan. „Tai lemia sportinės veiklos sutarties priskyrimą savo esme pirmiausia prie paslaugų sutarčių“, - konstatavo teismas.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų