Itin dramatiškame antrajame Paryžiaus olimpinių žaidynių krepšinio turnyro pusfinalyje bilietą į finalą pačiupo JAV rinktinė, kuri nors ir atsilikinėjo didžiąją mačo dalį, bet galiausiai 95:91(23:31, 20:23, 20:22, 32:15) pranoko serbus.

Finale amerikiečiai susitiks su prancūzais, o serbai dėl bronzos žais su vokiečiais.

Pirmas ketvirtis buvo itin rezultatyvus. Jį pradėjo net 14 iš 15 komandos taškų pelnydamas Stephenas Curry (15:13). Puikiai atsaką amerikiečiams suradę serbai laikėsi rungtynėse ir po Nikola Jokičiaus dviejų tikslių baudų metimo pirmavo 7 taškais (18:25).

Kėlinį uždarė Bogdano Bogdanovičiaus taškai, kurie leido serbams padidinti atstumą – 23:31. Per pirmą kėlinį siautėjęs S.Curry surinko net 17 taškų, bet tai nepadėjo komandai būti priekyje. Snaiperis pataikė 5 tritaškius iš 7 bandymų (71 proc.).

Serbijos krepšininkai tęsė įspūdingą dominavimą rungtynėse. Šie antrojo ketvirčio pradžioje surengė spurtą 11-0 ir susikrovė net 17 taškų persvarą (25:42). Po minutės pertraukėlės amerikiečiai grįžo kupini pykčio ir netrukus tritaškį smeigė LeBronas Jamesas, o komandą vėliau budino ir triuškinantis Joelo Embiido dėjimas (37:47).

Dar labiau amerikiečiams priartėti iki didžiosios pertraukos nepavyko. Po 20 žaidimo minučių komandas skyrė 11 taškų – 43:54.

S.Curry per 16 žaidimo minučių buvo surinkęs net 20 taškų, o serbų gretose įspūdingai žaidė Aleksa Avramovičius, savo sąskaitoje turėjęs 15 taškų ir 4 pataikytus tritaškius iš 6 bandymų.

JAV rinktinė lemiamą spurtą surengė ketvirtajame kėlinyje

Po ilgosios pertraukos amerikiečiai startavo agresyviau, serbai priekyje išsilaikė sunkiais B.Bogdanovičiaus ir N.Jokičiaus metimais, tritaškiais apsikeitė Ognjenas Dobričius ir S.Curry – 62:53.

Techninę pražangą gavo Svetislavas Pešičius, Jrue Holiday’us priartino JAV rinktinę iki šešių taškų – 59:65. Kiek sulėtėjus serbų puolimui penkis taškus paeiliui surinko V.Micičius – 70:61. Marko Guduričius driokstelėjo tritaškiu su pražanga – 76:63.

Bet tada amerikiečiai sugrįžo.

Lemiamo kėlinio pradžioje K.Duranto ir Devino Bookerio tritaškiai padėjo sumažinti atstumą iki 5 taškų (73:78). Galiausiai J.Embiido dominavimas ir L.Jameso taškai lygino rezultatą (84:84).

Filipas Petruševas netrukus dėjimu ramino oponentų emocijas (84:86), bet čia sekė 7 JAV krepšininkų taškai iš eilės (91:86). B.Bogdanovičius pelnė du taškus su pražanga ir neleido varžovui pabėgti (91:89).

Šaltakraujiškai kitoje atakoje žaidė dvitaškį pataikęs K.Durantas (93:89). Likus 26 sekundėms, taškus įmetė N.Jokičius, suteikdamas vilties serbams (93:91).

Serbai prasižengė tik po 18 sekundžių, o S.Curry nuo baudų metimo linijos neklydo (95:91). Svetislavo Pešičiaus komandą gelbėti bandė B.Bogdanovičius, tačiau jo metimas skriejo pro šalį ir išplėšta pergale džiaugėsi amerikiečiai – 95:91.

Nugalėtojus į pergalę tempė net 36 taškus suvertęs S.Curry. San Fransisko „Golden State Warriors“ snaiperis pataikė 9 tritaškius iš 14 bandymų (64 proc.) ir buvo per tolimą metimą nuo rekordo pakartojimo.

10 tritaškių per vienerias rungtynes rekordas olimpiadoje priklauso Carmelo Anthony. Tuo tarpu Šarūną Marčiulionį pagal rezultatyvius perdavimus olimpiados istorijoje aplenkęs L.Jamesas atliko trigubą dublį. Puolėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

JAV rinktinė: Stephenas Curry 36 (3/5 dvit., 9/14 trit., 3/3 baud., 8 atk. kam., 38 n. b.), Joelas Embiidas 19, LeBronas Jamesas 16 (12 atk. kam., 10 rez. perd., 33 n. b.), Kevinas Durantas 9, Devinas Bookeris 6, Anthony Davisas 4.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 20 (5/8 dvit., 3/10 trit., 1/1 baud.), Nikola Jokičius 17 (0/6 trit., 11 rez. perd.), Aleksa Avramovičius 15 (4/6 trit.), Filipas Petruševas, Ognjenas Dobričius (3/5 trit.) ir Marko Guduričius po 9, Vasilije Micičius 8 (2/7 trit.).