K. Kalvaitis renkasi kitą darbą
Pasak K. Kalvaičio, jo pasitraukimas – asmeninis sprendimas.
„Negaliu vienu metu užsiimti keliomis veiklomis, – tv3.lt aiškino K. Kalvaitis. – Gavau kitą pasiūlymą, jį ir renkuosi. Kur išeinu, nenoriu sakyti. Tačiau tai nėra kažkokia paslaptis.“
K. Kalvaitis A lygos direktoriaus pareigas eis iki gegužės 3-osios. Tada planuojama patvirtinti naująjį čempionato vadovą. Konkursas pareigoms užimti bus paskelbtas pirmadienį.
29-erių K. Kalvaičio žiniomis, lyga įpėdinio kol kas neturi: „Valdyba manęs klausė, ar turėčiau, ką pasiūlyti į savo vietą. Jokio varianto nepateikiau, galbūt klubai kažką patys turės.“
Pasak K. Kalvaičio, A lygos valdyboje nebuvo jokių skandalų.
„Lyga negriūva, klubai lieka, – ramino direktorius. – A lygoje svarbesnė prezidento asmenybė. Direktorius atlieka labiau administracinį darbą. Gal bus rastas geresnis kandidatas už mane. Juo labiau, kad čia nesiveržiau, siūliau pareigas užimti Artūrui Gimžauskui.“
K. Kalvaitis teigia valdybai dėl pasitraukimo užsiminęs anksčiau.
Paskelbta, kad apie atsistatydinimą svarsto ir D. Šemberas. K. Kalvaitis prezidento situacijos, kaip ir E. Eimonto sprendimo, nekomentavo.
„Edvinas traukiasi? Esu išvykęs trumpų atostogų, tad ši informacija – absoliuti staigmena. Jis su savo užduotimis puikiai susitvarkė. Tai – šokiruojanti naujiena“, – stebėjosi K. Kalvaitis.
D. Šemberas apsisprendė – jis traukiasi
tv3.lt susisiekė ir su D. Šemberu. „Šiandien yra rimtesnių reikalų nei čempionatas. Labiau galvoju apie federacijos pokyčius“, – pokalbį pradėjo lygos prezidentas.
„Karolis eina ten, kur geriau, kur pasiūlė geresnę darbo vietą. Tai normalu ir žmogiška. Lygoje nėra pakankamai galimybių užtikrinti normalių finansinių sąlygų“, – neslėpė D. Šemberas.
K. Kalvaičio sprendimas D. Šemberui nebuvo netikėtas – direktorius prezidentą buvo informavęs anksčiau.
Pasak D. Šembero, K. Kalvaitis pereina į įmonę, iš kurios A lyga perka paslaugą. Prezidentas tikisi, kad tai pagerins bendradarbiavimą, leis dirbti produktyviau.
D. Šemberas kandidato į A lygos direktoriaus vietą nesiūlys.
„Pats esu apsisprendęs išeiti. Pirmadienį bus paskelbtas konkursas ne tik į direktoriaus, o ir prezidento vietą. Jame dalyvauti neketinu. Nematau galimybių įgyvendinti tų dalykų, kuriuos norėčiau keisti. Lyga neturi nei finansinių, nei žmogiškųjų resursų“, – pasitraukimo priežastis tv3.lt aiškino D. Šemberas.
38-erių metų šalies futbolo legenda prezidento pareigas ėjo pusantrų metų.
„Lyga privalo turėti autonomiškumą. Dabar yra dalykų, kuriems trūksta pinigų, yra ir tokių, kurių federacija nepaleidžia, neatiduoda. Pati LFF prie lygos vystymo neprisideda. Pernai negavome nė kapeikos, šiemet per didelius vargus išsireikalavome pašalpą. Federacija nesupranta, kad lyga turėtų būti viena pagrindinių futbolo vystymo ląstelių. Tačiau apie ką galime kalbėti, kai LFF Vykdomojo komiteto (VK) nariai neatskiria meistriškumo nuo masiškumo“, – stebėjosi D. Šemberas.
Jo atsistatydinimą dar turi patvirtinti A lygos valdyba. Tačiau D. Šemberas tai vadina formalumu.
Prezidentas lygai linki naujojo vadovo, turinčio rimtą finansinį užnugarį. Futbolo legenda pateikia Lietuvos krepšinio lygos pavyzdį.
D. Šemberas, pasitraukęs iš A lygos prezidento pareigų, planuoja likti futbolo pasaulyje.
„Jokių pasiūlymų sulaukęs nesu. Žaisti nebegaliu – per senas. Treniruoti irgi ne, nes reikia daug nervų. O žinote, kaip man sunku…“ – juokėsi D. Šemberas.
Jam E. Eimonto pasitraukimas buvo nemalonia staigmena: „Tikiu Edvino brėžiamomis kryptimis. Grįžtame į stagnacijos laikus, kai vėl visus sprendimus priima VK. Jo nariai supranta, kad galimai gali prarasti įtaką, ypač dalydamiesi pinigus, kurie skirti futbolo vystymui. VK iš paskutiniųjų bando išlaikyti savo įtaką, leidžiančią daryti tuos nešvarius darbus.“
LFF VK: intrigų ir pykčių nėra
Šalies futbolo pasaulį labiausiai nustebino E. Eimonto pasitraukimas. Jis prezidentu buvo pusantrų metų.
Oficiali LFF svetainė išplatino trumpą E. Eimonto komentarą: „Tikiu veiklos tęstinumu ir tuo, jog toliau bus vykdomos pradėtos struktūrinės reformos.“
tv3.lt su pačiu E. Eimontu susisiekti nepavyko. Telefonas visą laiką buvo išjungtas. Prezidentas neatsakė ir į žinutę feisbuke.
Vienas Vykdomojo komiteto narių Anatolijus Stecenko buvo nešnekus ir praktiškai į visus klausimus atsakė: „Be komentarų.“
„Be abejonės, žinia buvo netikėta. Daugiau – be komentarų“, – tv3.lt sakė A. Stecenko.
Gerokai kalbesnis buvo Leonas Dunauskas. Jo teigimu, VK nariai apie E. Eimonto apsisprendimą sužinojo prieš pat posėdį Marijampolėje – likus minutei iki jo.
„Edvinas dirbo normaliai, – vertino L. Dunauskas. – VK negali žmogui pasakyti – dirbk toliau ar atsistatydink. Tai paties žmogaus sprendimas. Gal Edvinas pamatė A lygos prezidento ketinimus, gal įtakos padarė kai kurie straipsniai.“
Pasak L. Dunausko, Vykdomajame komitete nebuvo jokių intrigų, apie kurias skelbiama.
„Nėra jokios pozicijos ir opozicijos. Esame susirinkę dėl bendro tikslo. Apie intrigas, pykčius gali kalbėti tik tie, kurie nori sukiršinti, ne laiku ir ne vietoje uždegti degtuką, papūsti burbuliuką“, – vaizdžiai kalbėjo L. Dunauskas.
E. Eimontas savo įgaliojimus perduos gegužės 18-ąją LFF konferencijos metu. Pagal LFF įstatus, prezidento pareigas laikinai eis pirmasis viceprezidentas – Vidmantas Butkevičius.
Gegužės 18-ąją bus paskelbta ir rinkimų data. Jose balsavimo teisę turi 80 delegatų.
LFF VK sudaro 13 narių.
Kaip permainos pakeis futbolo pasaulį?
Permainų nedramatizuoja didžiausio šalies futbolo klubo Vilniaus „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.
„Rotacija yra natūralus procesas. Atsistatydina dar ne tokie vadovai. Futbolas ir lyga tikrai nesugrius“, – įsitikinusi V. Venslovaitienė.
Tiesa, ji tikisi, kad D. Šemberą pavyks perkalbėti ir jis liks A lygos prezidentu.
V. Venslovaitienė nesiryžo vertinti E. Eimonto pusantrų metų LFF prezidento kėdėje. „Visiškai nesigilinau, kas buvo daroma ir kokie buvo planai“, – tv3.lt teigė „Žalgirio“ direktorė.
Žurnalistai – daug drąsesni.
„Liūdna diena Lietuvos futbolui“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė sporto komentatorius Paulius Jakelis.
„Naujiena, kuri labiau tiktų kaip balandžio 1-osios pokštas, vis dėlto ėmė ir išsipildė. Ir vis tiek, tai turbūt paskutinė vinis į mūsų futbolo karstą...“, – feisbuke mintimis dalijosi žurnalistas Ramūnas Jakubauskas.
„Man tai buvo didžiulė staigmena. Nieko apie tai nežinojau“, – tv3.lt tikino ne vieną futbolo skandalą atskleidęs Aurimas Budraitis.
Jis mano, kad dabar svarbiausia sužinoti tikruosius E. Eimonto pasitraukimo motyvus.
„Vieni rašo, kad Edvinas pavargo. Netikiu, – kategoriškas A. Budraitis. – Vykdomajame komitete karas vyko ilgai. Akivaizdu, kad Edvino komanda buvo mažesnė ir laimėjo tarybinė pusė. Manau, E. Eimontas kovojo, bet kai esi mažuma, šuns balsas į dangų neina.“
A. Budraitis mano, kad D. Šembero ir E. Eimonto pasitraukimas parodo, kad jiedu nesitaiksto su esama situacija.
„Kai E. Eimontas tapo prezidentu, maniau, kad jis bus visiškas Kvedaras. Dabar jo pusantrų metų vertinčiau labiau pozityviai nei negatyviai, – sakė A. Budraitis. – Nežinau, kas gali užimti E. Eimonto vietą, bet svarbu ne tik tai. LFF turi pakeisti savo įstatus, nes dabar ten kaip UAB – ką noriu, tą darau.“
A. Budraitis Lietuvos futbole pasigenda opozicijos.
„Opozicija baigiasi tada, kai pasiūlo darbą, – tęsė sporto žurnalistas. – Realiai vienintelė kada nors buvusi futbolo opozicija – Ritas Vaiginas ir Rimantas Turskis.“