• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2020 m. sausio 26 d. krepšinio pasaulyje buvo nudažyta tamsiomis spalvomis. Būtent šią dieną prieš ketverius metus žuvo legendinis krepšininkas Kobe Bryantas. 

19

2020 m. sausio 26 d. krepšinio pasaulyje buvo nudažyta tamsiomis spalvomis. Būtent šią dieną prieš ketverius metus žuvo legendinis krepšininkas Kobe Bryantas. 

REKLAMA

K. Bryantas iki dabar yra laikomas vienu geriausių visų laikų NBA žaidėjų, o sąraše rikiuojasi prie tokių legendų kaip Wiltas Chamberlainas, Shaquille’as O'Nealas,  Michaelas Jordanas, LeBronas Jamesas ir kt. 

Šio įspūdingo krepšininko žūtis nukritus sraigtasparniui sukrėtė visą pasaulį, tačiau jo paliktas pėdsakas matomas bene kasdien.

Neeilinė karjera

K. Bryantas gimė Filadelfijoje, Pamelos Cox ir buvusio krepšininko Joe Bryanto šeimoje. Į krepšinio aikštelę jis pirmąkart įžengė būdamas vos trejų ir turbūt nė nesapnavo, kokios aukštumos jo laukia. 

Kai jo tėtis baigė karjerą NBA ir persikėlė žaisti į Italiją, Kobe rungtynių metu dirbdavo kamuolio ir šluotos padavėju, o per pertraukas mėtydavo į krepšį. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienų mūsų rungtynių pertraukų metu vykdavo Kobės šou. Jis išeidavo į aikštelę ir bandydavo pataikyti. Per pertraukos metu išeidavome iš rūbinės ir turėdavome jį varyti iš aikštės“, – sakė tuo metu su J. Bryantu žaidęs Leonas Douglasas. 

REKLAMA

Savo įspūdingą talentą K. Bryantas pradėjo demonstruoti jau vidurinėje mokykloje, o dar jam nebaigus 12 klasių, tuometinis „76ers“ treneris Johnas Lucasas pakvietė K. Bryantą treniruotis ir žaisti su komanda.

Prieš 1996 m. NBA naujokų biržos šaukimą Kobe treniravosi Los Andžele, o biržoje buvo pirmasis gynėjas, kurį pašaukė iškart po mokyklos. Tada jam buvo tik 17 metų, todėl Kobe tėvai turėjo pasirašyti jo naująjį kontraktą. 

K. Bryantas NBA žaidė lygiai du dešimtmečius – nuo 1996-ųjų iki 2016-ųjų ir visus juos praleido Los Andželo „Lakers“ gretose.

REKLAMA
REKLAMA

Su komanda jis laimėjo 5 NBA čempiono titulus, 18 kartų dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, dukart tapo NBA finalo naudingiausiu žaidėju ir vienąkart sezono MVP, 11 kartų buvo išrinktas į simbolinį NBA penketą ir turėjo dar ne vieną rimtą apibūdinimą. 

Geriausi momentai

Apie įspūdingiausius K. Bryanto karjeros momentus galima kalbėti labai ilgai, tačiau keletas jų sirgalių galvose yra įstrigę ilgam. 

Vienas tokių yra nepamirštamos 2006 m. sausio 22 d. rungtynės, kuriose legendinis krepšininkas pelnė net 81 tašką. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tų rungtynių rezultatas prilygsta vaizdo žaidimui. Per stulbinančias 42 minutes aikštelėje K. Bryantas pataikė 28 metimus iš 46 ir pridėjo dar 18 baudų metimų. Trečiajame ketvirtyje jis pelnė 27 taškus, o paskutiniajame – dar 28 taškus. 

81 taškas buvo daugiausiai taškų per rungtynes per visą „Lakers“ istoriją ir antras pagal pelnytų taškų skaičių per visą istoriją po garsiojo Wilto Chamberlaino 1962 m. pelnyto 100 taškų rezultato.

Žinoma, negalima pamiršti ir kito beveik nerealaus Kobe pasirodymo. Nors ir ne taip gerai žinomas,  62 taškų pasirodymas prieš Dalaso „Mavericks“ 2005 m. gruodį galėjo būti įspūdingesnis nei 81 taško sprogimas po mėnesio.

REKLAMA

Taip yra todėl, kad K. Bryantas 62 taškus pelnė vos per 32 žaidimo minutes pataikydamas 31 metimą. „Lakers“ taip smarkiai lenkė Dalaso komandą, kad Kobe visą ketvirtąjį ketvirtį sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Tiesą sakant, tuo metu K. Bryantas buvo pelnęs daugiau taškų nei visa Dalaso „Mavericks“ komanda, kuri trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo pelniusi tik 61 tašką. 

„Negalima tikėtis, kad tai bus lengva. Jei nori tapti istorija, turi atlikti istorinius dalykus“, – viename savo interviu kalbėjo Kobe.

REKLAMA

Išskirtinį krepšininko užsispyrimą ir atsidavimą sportui pademonstravo dar vienas įsimintinas momentas. 

2013 m. balandį, kai K. Bryantui buvo 34-eri, per lygias rungtynes su „Golden State Warriors“, jis krito ant žemės ir susiėmė už kairės kojos čiurnos. Jam buvo padėta atsikelti, tačiau jis sunkiai laikė koją ir šlubčiojo po aikštę.

Vis dėlto jis liko rungtynėse ir pataikė du baudos metimus, kad išlygintų rezultatą 109:109. Tada jis iš aikštės nuėjo į rūbinę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau komanda pranešė, kad Bryantui plyšo kairiojo Achilo sausgyslė, o tai paprastai laikoma viena iš labiausiai žalojančių krepšininką traumų. 

Po Achilo traumos K. Bryantas nebebuvo toks, koks buvo, o kelis paskutinius sezonus jo efektyvumas smarkiai krito ir komanda nė karto nepateko į atkrintamąsias varžybas. Po kelių tokių sezonų jis paskelbė, kad po 2016 m. sezono planuoja baigti karjerą.

Tačiau jis pasiliko tai, kas geriausia, pabaigai. Paskutinėse savo kaip „Lakers“ žaidėjo rungtynėse K. Bryantas pelnė 60 taškų – daugiausiai tą sezoną. 

REKLAMA

Toks pasirodymas prieš išparduotą „Staples Center“ areną parodė atkaklumą, tvirtumą ir talentą, dėl kurių jis tapo vienu svarbiausių žaidėjų NBA istorijoje.

Skaudi žinia sukrėtė ne vieną

K. Bryantas 2020 m. sausio 26 d. su savo dukra Gianna ir dar keletu kitų keleivių sraigtasparniu skrido į treniruotę. Nors krepšininkas šia transporto priemone naudodavosi dažnai, tačiau šįkart viskas baigėsi blogiau nei buvo galima įsivaizduoti. 

Orlaiviui nukritus, žuvo visi 8 jame skridę keleiviai ir pilotas. Pirmieji šią tragišką žinią pranešė „TMZ Sports“, o vėliau patvirtino ir didieji JAV žiniasklaidos kanalai. 

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose iškart pradėjo sklisti skaudi žinia, tačiau krepšinio pasaulis tuo sunkiai galėjo patikėti. 

NBA žvaigždės Luka Dončičius, Dwayne’as Wade’as ir kiti bei ne viena Lietuvos krepšinio žvaigždė dalinosi savo socialiniuose tinkluose trumpomis žinutėmis, kad tuo patikėti tiesiog neįmanoma. 

„Nenoriu tuo patikėti“, – tada rašė Šarūnas Jasikevičius. 

Kad ir kaip bebūtų gaila, tai buvo tiesa. NBA iškart nusprendė nukelti Los Andželo „Lakers“, kurios gretose visą savo karjerą praleido Kobe, rungtynes, visose kitose rungtynėse buvo skelbiama tylos minutė, o kiek vėliau „Visų žvaigždžių“ rungtynių trofėjus buvo pavadintas Kobe Bryanto garbei. 

Socialiniuose tinkluose tada taip pat pasipylė daugybė gražių žodžių ir prisiminimų apie K. Bryantą. 

„Nėra žodžių, kurie išreikštų mano patiriamą skausmą netekus draugo, brolio, partnerio lamint titulus, savo bičo. Myliu tave, broli, ir pasigesiu tavęs. Užuojauta Bryantų šeimai ir kitų keleivių šeimoms“, – „Instagrame“ rašė Sh. O'Nealas.

REKLAMA

„Mėgaukitės kiekviena diena, žmonės, mes visada per daug nerimaujame dėl dalykų, kurie iš tikrųjų nėra tokie svarbūs. Gyvenimas yra brangus ir niekada nežinai, kada jis baigsis“, – po tragiško įvykio rašė Rudy Gorbertas. 

„Dauguma žmonių Kobe prisimena kaip nuostabų sportininką, kuris įkvėpė visą krepšininkų kartą. Tačiau aš jį visada prisiminsiu kaip žmogų, kuris buvo kur kas daugiau nei sportininkas“, – sakė kita NBA legenda Kareemas Abdul-Jabbaras.

REKLAMA

„Net nežinau, nuo ko pradėti. Pradėjau žaisti krepšinį dėl Kobe po to, kai pažiūrėjau 2010 m. finalą. Iki tol niekada nebuvau žiūrėjęs krepšinio, o tas finalas buvo mano gyvenimo lūžis. 

Norėjau būti toks kaip Kobe. Dabar man taip baisiai liūdna“, – rašė Joelis Embiidas.

Prisimena kasdien

Praėjus metams savo skausmą „Twitter“ išliejo ir legendinis Ispanijos krepšininkas, geras K. Bryanto draugas bei jo dukros krikšto tėvas Pau Gasolis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pasiilgau tavęs. Nepraeina nė viena diena, kai nejaučiu tavo būties visame, ką darau. Tavo siela, tavo užsidegimas, tavo ambicijos, tavo meilė ir toliau nušviečia mano bei daugelio kitų gyvenimus. 

Daugybė žmonių, kurie tavimi žavisi, ir toliau dalinasi nuotraukomis, vaizdo įrašais bei kitais ypatingais momentais, o tai primena man, koks esu laimingas, kad galėjau kai kuriuos tuos momentus išgyventi kartu su tavimi“, – rašė jis. 

Ispanas taip pat ypatingai pagerbė žuvusią K. Bryanto dukrą Gianną. P. Gasolis savo dukrą, gimusią praėjus beveik devyniems mėnesiams po tragedijos, pavadino Elisabet Gianna, o mergytės krikšto mama tapo Kobe našlė Vanessa. 

„Visas mano dukters vardas yra Elisabet Gianna Gasol“, – po dukros gimimo sakė jis ESPN. „Tai būdas ne tik pagerbti Gianną, bet ir visada turėti juos (Kobe ir Gianna – aut. past.) šalia. Jie yra mūsų šeima, o kokiu būdu gali juos turėti labiau šalia nei dukters ar sūnaus vardu?“

„Mes vienas kitą labai mylėjome ir vertinome, – sakė P. Gasolis. – Draugystė dar labiau sustiprėjo, kai nustojome žaisti. 

Turėjote konkurenciją, komandos draugus, susižaidimą – viso to nebebuvo, kai palikau „Lakers“ ir kai jis išėjo į pensiją. O dabar pamatėme tiesą, tikras emocijas, nuoširdų rūpestį ir meilę vienas kitam. Tai buvome mes.“

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų