Karščio banga Belgrade: „Barca“ stebuklingai išplėšė pratęsimą, Šaras – išvarytas

Pratęsimą išplėšusio tritaškio vaizdo įrašas

Dramatiška pergale  metus Eurolygoje baigė Šarūno Jasikevičiaus treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos „Barcelona“ (11/5) ekipa. Lietuvių klubas išvykoje per pratęsimą 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ (8/8) krepšininkus.

Rungtynės, turėjusios prasidėti 20:30 val., kelias minutes vėlavo dėl įsisiautėjusių serbų klubo sirgalių elgesio, o iš viso truko beveik 3 valandas.

Belgrado klubas šiam mačui vis dar negalėjo registruoti Facundo Campazzo, o pirmoje rungtynių pusėje kojos skausmus Luca Vildoza, kuris aikštėje taip daugiau ir nepasirodė. Rungtynes geriau pradėjo svečiai ir po Nikola Kaliničiaus taškų į buvusios komandos krepšį „Barcelona“ jau pirmavo 6 taškais – 10:4. Skirtumas toliau augo, o pačioje pirmojo ketvirčio pabaigoje Sertačas Šanli katalonų persvarą padidino iki dviženklės – 28:17.

Nors po Alexo Abrineso komandas skyrė 15 taškų (34:19), bet Belgrado krepšininkai laimėjo atkarpą 17:0 ir netgi sugebėjo išsiveržti į priekį – 36:34. „Barcelona“ kėlinio pabaigoje išsijudino iš sąstingio ir 5 taškus iš eilės pelnęs Nicolasas Laprovittola išvedė svečius į priekį – 43:40.

Po pertraukos 4 taškus be atsako pelnė Luka Mitrovičius (44:43), tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi Nikola Mirotičius ir katalonai vėl susikūrė trapų pranašumą – 54:50. Belgrado komandą į priekį tempti pradėjo Filipas Petruševas ir šeimininkai laimėjo atkarpą 9:0 bei vėl veržėsi į priekį – 59:54. Po trijų kėlinių šeimininkai turėjo 8 taškų pranašumą – 65:57. Lemiamas kėlinys prasidėjo 4 Nemanja Nedovičiaus taškais (69:57), tačiau „Barcelona“ ekipą tolimais metimais gaivino A.Abrinesas – 68:72. Po Corry Higginso tritaškio komandas skyrė vos 2 taškai (71:73), bet dvitaškiu atsakė Ognjenas Dobričius – 75:71. Netrukus šeimininkai jau pirmavo 8 taškais (79:71), tačiau tiksliais metimais atsakė S.Šanli ir A.Abrinesas – 76:79.

Netrukus S.Šanli tritaškiu lygino rezultatą (79:79), o N.Nedovičius baudų metimais išvedė į priekį Belgrado komandą – 81:79. Itin svarbų tritaškį prametė C.Higginsas, tačiau S.Markovičius pataikė tik 1 baudą – 82:79. A.Abrinesas pataikė abi baudas (81:82), o N.Nedovičius taip pat buvo tikslus – 84:81. Belgrado klubas neprasižengė ir N.Mirotičius tritaškiu išplėšė pratęsimą – 84:84. Pratęsimo pradžioje Šarūnas Jasikevičius užsidirbo dvi technines per trumpą laiką ir „Barcelona“ liko be vyriausiojo trenerio.

Įpusėjus pratęsimui T.Satoransky tritaškiu į priekį išvedė svečius – 90:89. J.Vesely padidino pranašumą (92:89), o netrukus „Barcelona“ pirmavo 4 taškais – 94:90. Nors atsilikimą mažino N.Nedovičius (92:94), bet svečiai šventė pergalę – 99:94.

R.Jokubaitis per 12 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo 2 ir perėmė kamuolį, po 2 kartus suklydo bei pažeidė taisykles ir surinko 1 naudingumo balą.

„Barcelona“: Tomašas Satoransky 19 (5/6 trit.,10 rez. per.), Cory Higginsas 15, Alexas Abrinesas 14 (4/7 trit.), Nikola Mirotičius 12, Sertačas Šanli ir Janas Vesely po 10.

„Crvena Zvezda“: Filipas Petruševas (10/14 dvit., 9 atk. kam.) ir Nemanja Nedovičius (0/6 trit., 7 rez. per.) po 24, Luka Mitrovičius 18 (8 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 14, Johnas Hollandas 7.