Naujienų portalas tv3.lt turėjo galimybę pasižvalgyti sportininkų olimpiniame kaimelyje, kur plaukikas Andrius Šidlauskas ir olimpinės misijos vadovas Einius Petkus papasakojo visas subtilybes.
Įdėta daug darbo
Lietuviai olimpiniame kaimelyje savo sportininkams ir personalui turi paskirtus 5 aukštus. Vos įėjus į patalpas galima pamatyti svetainę-laisvalaikio zoną, o kitoje pusėje – laikiną biurą.
Tiesa, kai kurių kitų šalių patalpos atrodo paprastos, tačiau lietuviai pasistengė. Visas biuras yra išpuoštas lietuviška atributika.
„Gavome tiesiog gipso kartono sienas, atsivežėme iš Lietuvos specialius lipdukus, tapetus ir jais apklijavome, atsivežėme sėdmaišius.
Tokijuje turėjome tiesiog vieną vėliavą ant gipso kartono sienos, o čia misijos vadovo pavaduotoja Agnė Vanagienė pasistengė, kad šitos sienos atrodytų lietuviškai“, – pasakojo E. Petkus.
„Patys klijavome, buvo atvykęs dar vienas darbuotojas olimpinio komiteto iš Lietuvos. Pirmos dvi dienos buvo tikrai nelengvos. Ir klijavome, ir nešiojome lagaminus, langus valėmė, siurbėme kambarius, vėliavas klijavome“, – apie pradžią žaidynėse pridūrė jis.
Svetainėje yra ir televizoriai, kad olimpiečiai bei treneriai laisvu laiku galėtų stebėti kitas rungtis ar palaikyti vieni kitus.
Koridoriuje taip pat galima pamatyti vadinamąją garbės sieną, ant kurios pavaizduoti visi 50 mūsų šalies sportininkų, šiais metais atstovaujančių mūsų šaliai žaidynėse.
Taip pat ant sienos yra pavaizduoti balti marškinėliai, kur visi sportininkai gali palikti savo parašus, o virš jų užrašytas ir Lietuvos olimpinis šūkis – „Vienybė – didžiausias olimpinis laimėjimas“.
„Palyginus su kitomis olimpinėmis žaidynėmis, pavyzdžiui, su Rio, tai čia yra vanduo, veikia tualetai, beveik viskas veikia, spynos neužsikerta“, – kalbėdamas apie sąlygas šyptelėjo misijos vadovas.
Tiesa, ne viskas vien rožėmis klota. Kaip jau tv3.lt rašė anksčiau, ne vienas olimpietis pastebėjo nesklandumus su maistu.
„Yra problemų su transportu, kai padaugėjo sportininkų olimpiniame kaimelyje. Taip pat su maitinimu – trūksta šiek tiek maisto, bet tikimės, kad viskas pagerės, kai prasidės olimpinės žaidynės. Tada truputį išsiskiria srautai“, – situaciją nupasakojo E. Petkus.
Pirmajame aukšte taip pat yra įrengtas ir medicinos kabinetas, į kurį įrangą LTOK taip pat atsivežė iš Lietuvos.
„Jeigu nėra kažkokių traumų ir ligų, tai atliekamas limfodrenažas, ant rankų kojų yra galimybė dėtis šaldančias movas, radioterapija, kraujo analizatorius. Stengiamės neatsilikti, tobulėti su kiekvienomis žaidynėmis turime vis geresnės, gausesnės įrangos tik reikia ją atsigabenti ir sustatyti.
Yra vienas visos rinktinės vyr. gydytojas, o komandos pagal galimybes turi savo kineziterapeutus. Iš viso yra 11 specialistų“, – pasakojo jis.
Temperamentingi kaimynai
Šalia lietuvių gyvena Argentinos rinktinė, kuri, pasak E. Petkaus ir A. Šidlausko, jau pademonstravo savo smarkų temperamentą.
„Jie truputį vėliau eina miegoti, – šyptelėjo E. Petkus. – Mes dar nesipykstame ir nesibarame, bet greičiausiai komandos vadovo prašysiu, kad pasistengtų suvaldyti savo komandą. Jie stovi lauke ir kalbasi, juokiasi, o pasisveikina taip, kad kartais prižadina kitus.“
Tuo tarpu virš Lietuvos delegacijos viršutiniuose aukštuose gyvena gerai pažįstami broliukai latviai.
„Su latviais mes gyvename viename name, dalinamės įmanoma informacija, nes kartais čia toks badas yra, sunku suprasti, ką daryti, kaip elgtis. Kuo daugiau tokios patirties iš kitų komandų, tuo geriau“, – sakė jis.
Kartoninės lovos – ne pačios patogiausios
Po trumpos ekskursijos po bendras lietuvių patalpas olimpiečių kambarių gidu pabuvo plaukikas A. Šidlauskas.
Nuvedęs į būsimą ir dar dažais kvepiantį 3x3 krepšinio rinktinės butą, jis pademonstravo ir žymiąsias kartonines lovas. Tiesa, anot sportininko, jos tikrai nėra pačios patogiausios.
Identiškame bute su kitais plaukikais gyvenantis A. Šidlauskas pasakojo, kad vienviečius kambarius davė merginoms, taip pat joms atidavė ir geresnį vonios kambarį. Taip pat kiekviename bute yra ir bendra patalpa, kurioje visi gali leisti laiką.
Nors kaimelyje plaukimo atstovai yra dar tik parą, tačiau A. Šidlauskas jau spėjo pasidžiaugti kai kuriais privalumais.
„Yra labai daug žaidimų zonų, labiausiai visiems patinkantis dalykas yra dviračiai. Prie kiekvieno namuko yra po dviratį, bet yra kai kurių šalių, kurios specialiai deda spynas ir pasisavina dalykus, kurie net nėra jų“, – kalbėjo A. Šidlauskas.
Viešai buvo skelbiama, kad Paryžiaus žaidynių organizatoriai olimpiečiams išdalins per 300 tūkst. prezervatyvų. Savo „Instagram“ keletu jų dalinosi buriuotojas Rytis Jasiūnas, kuris gyvena Marselio olimpiniame kaimelyje, tačiau A. Šidlauskas sakė jų nematęs.
„Neteko dar net jų pamatyti, bet kiekvienose olimpinėse žaidynėse bent būdavo anksčiau, kai buvome Rio, Tokijuje. Įėjus į namą rasdavome dėžę ir galėdavai pasiimti, o čia nesimatė dar“, – šyptelėjo plaukikas.
Tiesa, skirtumas nuo kitų žaidynių ne tik šis. Praeitos, prieš trejus metus vykusios Tokijo olimpinės žaidynės buvo suvaržytos dėl tebevyravusio koronaviruso, tad šįkart sportininkams galima atsikvėpti.
„Jaučiasi žymiai, kad truputį laisvesnis esi, nėra apribojimų, gali išeiti į miestą patį ar kažkur kitur nueiti. Kaimelis atrodo gyvesnis. Bent man pliusas yra, kad nebėra tokių aukštų pastatų, nes Tokijuje buvo gal 20-30 aukštų. Atsibosdavo net lifto laukti, o čia tiesiog gali laiptais nulipti“, – mintimis dalinosi A. Šidlauskas.
„Mums pasisekė, kad beveik visas pastatas priklauso mums, lietuviams, dalinamės su broliais latviais. Tai šitas yra labai gerai. Gerai yra, kad ta pati kultūra, tas pats supratimas apie sportą. Visiems reikia bent jau po 22 val. vakaro tylos ir ramybės, suprantame vienas kitą“, – pridūrė olimpietis.
Kaimelyje verda gyvenimas
Daugiau nei 10 tūkst. sportininkų laikinais namais tapusiame olimpiniame kaimelyje atidarymo išvakarėse verda gyvenimas. Daugybė atletų gatvėmis važinėja A. Šidlausko minėtais dviračiais, pietauja milžiniškoje valgykloje, taip pat leidžia laiką laisvalaikio zonose.
Kaimelyje yra įrengta ne viena tokia zona, kuriose sportininkai gali žaisti stalo futbolą, smiginį, krepšinį, kompiuterinius žaidimus ar stebėti žaidynių transliacijas.
Tam tikrų sporto šakų, pavyzdžiui, breiko ar 3x3 krepšinio, atstovams yra galimybė kaimelyje ir treniruotis.
Kiekvienos šalies olimpinė delegacija yra pasipuošusi savo pastatus vėliavomis, šūkiais ar piešiniais, o prie įėjimo į australų valdas netgi stovi ir realaus dydžio kengūros bei emu statulos.
Primename, kad Paryžiaus olimpinės žaidynės prasidės liepos 26 d. ir tęsis iki rugpjūčio 11 d. TV3 žiniasklaidos grupė yra oficialūs žaidynių transliuotojai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!