ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40
    Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40

Justine Elizabeth Murdock finale liko 8-a, Danas Rapšys peržengė pusfinalio laiptelį

T. Navikonis – už finalo borto, o Šidlauskas atplaukė šeštas

Belgrade (Serbija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate pirmą kartą karjeroje finale startavo Lietuvos atstovė Justine Elizabeth Murdock.

Neseniai Lietuvai atstovauti pradėjusi 21-erių sportininkė moterų 50 m plaukimo nugara finale liko 8-a.

J. E. Murdock nepavyko dar kartą pagerinti Lietuvos rekordo. Lietuvos atstovė finale distanciją įveikė per 28.86 sek.

Kaip ir prognozuota, auksą iškovojo airė Danielle Hill (27.73). 24-erių sportininkei tai kol kas didžiausia karjeros pergalė. Antra finišavo graikė Theodora Drakou (27.87), o trečia – lenkė Adela Piskorska (28.00).

Trečiadienį pusfinalyje J. E. Murdock 50 m nugara įveikė per 28.75 sek. ir 0.01 sek. pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo 2021 m. priklausė Ugnei Mažutaitytei (28.76).

Plaukikė Belgrade dar turėtų plaukti 100 m nugara.

Apmaudus rezultatas

200 m laisvuoju stiliumi rungties finalą bandė prasimušti du lietuviai – Danas Rapšys ir Tomas Navikonis.

T. Navikonis pirmajame pusfinalyje ilgai lyderiavo, bet prieš finišą nukrito į 3-ią vietą (1:47.62). Lietuvis pasiekė karjeros rekordą. T. Navikonį pirmajame pusfinalyje aplenkė tik serbas Velimiras Stjepanovičius (1:47.12) bei šveicaras Antonio Djakovičius (1:47.31).

Antrajame pusfinalyje D. Rapšys finišavo antras (1:46.44). Lietuvis ilgai priešinosi čempionato rekordininkui rumunui Davidui Popovici ir likus 25 m netgi trumpam buvo tapęs lyderiu. Visgi, D. Popovici sienelę palietė pirmasis (1:46.15).

Rumunui priklauso čempionato rekordas (1:42.97) D. Popovici čia gina 2022 m. iškovotą titulą.

D. Rapšio laikas bendroje įskaitoje buvo 2-as ir jis užtikrintai pateko į finalą. Tuo tarpu T. Navikonis apmaudžiai liko 9-as – iki finalinio aštuntuko jam trūko 0.26 sek.

A. Šidlauskas atplaukė šeštas

Kiek vėliau į į kovą dėl dar vieno medalio stojo Andrius Šidlauskas. Visgi, pakartoti perpus trumpesnės distancijos sėkmės lietuviui nepavyko. 200 m krūtine finale A.Šidlauskas po pirmųjų 50 m lyderiavo ir netgi lenkė Europos rekordo tempą, tačiau vėliau tokio greičio neišlaikė ir finale liko 6-as (2:12.36 min.).

Šioje rungtyje teks įteikti net du aukso medalius, nes pirmą vietą pasidalino bulgaras Lyubomiras Epitropovas ir švedas Erikas Perssonas (abu – 2:09.45). Bronzą pelnė lenkas Janas Kalusowskis (2:10.20), o ankstesniuose etapuose dominavęs islandas Antonas McKee buvo tik 4-as (2:10.28). E.Perssonas anksčiau šioje rungtyje tapo pasaulio vicečempionu ir Europos čempionato bronzos medalininku, o L.Epitropovas tokių skambių laimėjimų dar neturėjo.

A.Šidlausko karjeros rekordas yra 2 min. 9.20 sek., o Lietuvos rekordas siekia 2 min. 7.80 sek. Olimpinis normatyvas yra 2 min. 9.68 sek.

Priminsime, kad panevėžietis Belgrade jau iškovojo bronzos medalį 100 m krūtine rungtyje (59.27 sek.) bei sėkmingai įvykdė šios rungties olimpinį normatyvą.