Rokas Jokubaitis sužaidė geriausias sezono rungtynes Eurolygoje, o jo atstovaujama Barselonos „Barcelona“ (14-8) komanda pasiekė pergalę.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose po sunkios kovos 83:78 (20:15, 21:22, 21:30, 21:11) pranoko Tel Avivo „Maccabi“ (11-10) krepšininkus.

Žydams tai buvo trečioji nesėkmė per pastaruosius keturis mačus turnyre.

R. Jokubaitis aikštėje praleido 15 minučių, per kurias pelnė 14 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, padarė klaidą, 2 sykius prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.

Tai buvo rezultatyviausios lietuvio rungtynės šį sezoną Eurolygoje. Ankstesnis rekordas buvo 13 taškų, įmestų tiek prieš Vitorijos „Baskonia“, tiek prieš Vilerbano ASVEL.

Tuo tarpu karjeros rezultatyvumo rekordas – 16 taškų, pelnytų praėjusių metų sausio mėnesį akistatoje prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Aikštės šeimininkai kontroliavo žaidimą pirmoje susitikimo dalyje. Antrajame kėlinyje jie netgi turėjo dviženklį pranašumą (39:28).

Visgi, po didžiosios pertraukos katalonai sustojo ir svečiai ėmė vytis, o galiausiai ir persvėrė rezultatą (41:44).

Pastarieji prieš lemiamą ketvirtį buvo įgiję ir 10 taškų persvarą (57:67). Vis dėlto, ispanai dar iki ketvirtojo kėlinio spėjo perpus nurėžti deficitą (62:67).

Vėliau Barselonos ekipa žaidė kur kas užtikrinčiau ir surengė spurtą 14-0, kuris galutinai pribaigė svečius iš Tel Avivo – 82:74.

„Barcelona“: Cory Higginsas 15 (4/7 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), Rokas Jokubaitis 14, Nikola Mirotičius 11 (9 atk. kam.), Janas Vesely 10, Tomašas Satoransky 9 (5 rez. perd.), Alexas Abrinesas 8.

„Maccabi“: Jalenas Adamsas 20 (6/11 dvit., 2/4 trit., 2/3 baud.), Wade‘as Baldwinas 15 (6 rez. perd.), Jarellas Martinas ir Darrunas Hilliardas po 11, Romanas Sorkinas ir Bonzie Colsonas po 7.