Antroji pasaulio raketė amerikietė Cori „Coco“ Gauff (WTA-2) olimpinio teniso turnyro aštuntfinalyje netikėtai 6:7 (7:9), 2:6 pralaimėjo kroatei Donnai Vekič (WTA-21). Mačas truko beveik 2 valandas. Šios tenisininkės viena prieš kitą žaidė pirmą kartą.

C.Gauff pirmajame sete ilgą laiką buvo priekyje (3:1, 4:2, 5:3), tačiau iššvaistė „set pointą“, o devintajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją. Permainingai vykusiame pratęsime C.Gauff turėjo porą „set pointų“ (6:4), bet tada pralaimėjo 3 taškus iš eilės. D.Vekič pirmos galimybės tašku laimėti setą nerealizavo, o antru bandymu nebeklydo.

Antrajame sete C.Gauff irgi geriau startavo (2:1), bet per keletą minučių prarado pranašumą (2:2). D.Vekič atitrūko po šeštojo geimo (4:2), septintajame atlaikė net tris „break pointus“ iš eilės, o aštuntajame dar sykį laimėjo varžovės padavimų seriją ir užbaigė C.Gauff pasirodymą vienetuose.

C.Gauff šiame mače iš vėžių išmušė teisėjų sprendimai. Kartą ji su teisėju ginčijosi net 5 minutes ir nesuprato, kodėl kroatei buvo atiduotas taškas. C.Gauff reikalavo tą tašką pakartoti.

„Aš niekada nesiginčiju dėl teisėjų sprendimų, bet šį kartą jis sušuko užribį dar prieš man atliekant smūgį. Čia negali būti jokių interpretacijų – taisyklėse aiškiai parašyta, kaip elgiamasi tokiais atvejais. Visada turiu pastovėti už save, nes susidaro įspūdis, kad prieš mane nuolat sukčiaujama ir elgiamasi nesąžiningai. Kas man iš to, jei jūs po mačų atsiprašote? Kodėl aš visada atsiduriu tokiose situacijose?, - klausė C.Gauff.

Amerikietė kiek anksčiau šiemet panašiai pratrūko ir mače su Iga Swiatek. Tada C.Gauff stebėjosi, kad ne visuose elitiniuose teniso turnyruose yra naudojama vaizdo peržiūros sistema.

C.Gauff olimpiadą dar tęs dvejetų varžybose.

Fantastišką pasirodymą pratęsė paskutinį karjeros turnyrą žaidžianti vokietė Angelique Kerber (WTA-212), 6:4, 6:3 nugalėjusi kanadietę Leylah Fernandez (WTA-25). Per tašką nuo iškritimo buvusi kinė Qinwen Zheng (WTA-7) dramatiškai 6:7 (7:9), 7:6 (7:4), 6:1 nugalėjo amerikietę Emmą Navarro (WTA-15), o paskutinį sezoną žaidžianti amerikietė Danielle Collins (WTA-9) 6:0, 4:6, 6:3 pranoko kolumbietę Camilą Osorio (WTA-83).