2018-ųjų žaidynių atrankoje K. Dombrovskis pralaimėjo konkurencinę kovą dėl dviejų kelialapių Tomui Kaukėnui ir Vytautui Stroliui. Per naują olimpinį ciklą Lietuvos biatlono rinktinė stipriai pasistiebė aukštyn – Pekino olimpinėje trasoje išrikiuos net keturis biatlonininkus, tarp kurių bus ir K. Dombrovskis.
„Labai džiugu, kad komandinę kvotą išsikovojome neatsitiktinai ir ne per plauką. Tai nebuvo trumpalaikis Lietuvos komandos išsišokimas – pusantrų metų žengėme užtikrintus žingsnius siekdami šių kelialapių ir nusipelnėme jų, – interviu portalui tv3.lt džiaugėsi biatlonininkas. – Manau, kad mes atitinkame aukščiausio rango biatlono varžybų lygį. Gera žinoti, kad važiuojame į olimpiadą ne tik dalyvauti, bet ir konkuruoti su kitais, siekti garbingų rezultatų.“
Taikiklis išsiderino
Ankstyvą rudenį prasidedančiame biatlono sezone sportininkai trumpo atokvėpio sulaukia tik per šv. Kalėdas. K. Dombrovskis šypteli, kad šventinis stabtelėjimas ne visuomet būna naudingas: „Kalėdinis laikotarpis ne vieną išbalansuoja ir išmuša iš ritmo. Šiais laikais mūsų visų gyvenimo tempas toks intensyvus, kad retai randame laiko pasirūpinti savimi.“
Sausio mėnesį biatlonininkas skyrė klaidų taisymui. Pirmoje sezono dalyje K. Dombrovskio statistika biatlono pasaulio taurės varžybose buvo kontrastinga. Šaudydamas gulomis jis numušė 92 proc. taikinių, o stovint jo pataikymas siekė tik 67 proc.
Pasiekti rezultatai pasaulio taurėje nebuvo įspūdingi, tad tai lėmė, kad atletas trumpam buvo pasitraukęs į žemesnio rango IBU taurės varžybas.
„Neslėpsiu – toks pataikymo procentas man buvo didelis psichologinis smūgis. Mes save nuteikiame, kad gali nepasisekti vieną kartą ir nieko tokio – išlieki pozityvus ir motyvuotas. Bet kai tai ima kartotis, atrodo, to jau per daug. Paskęsti apmąstymuose, atsiranda baimė nepataikyti, – atviravo K. Dombrovskis. – Gruodį turbūt šiek tiek perdegiau psichologiškai. 67 proc. – tikrai ne mano taiklumas. Žinau, kad sugebu geriau.“
Po prastos šūvių serijos kenčia ir biatlonininko šliuožimo greitis, nors pats mano, kad šį sezoną fiziškai pasiruošęs gerai. Visgi „susitvarkyti su galva“ šaudykloje yra didelis menas.
„Nusitaikęs turi galvoti apie teisingą šūvio techniką, o ne apie taiklumą. Priešingos mintys dažnai pakiša koją. Tai yra ilgų ir sunkių treniruočių įdirbis, kurį mes vadiname automatizmu. Jei nepataikai ir išsiblaškai, tas automatizmas išsiderina: pradedi neritmiškai kvėpuoti, neteisingai paspaudi šautuvo nuleistuką ir tai perauga į klaidų virtinę, – biatlono niuansus aiškino K. Dombrovskis. – Bet aš žinau, kad galiu geriau ir esu nusiteikęs taisyti tas klaidas, susigrąžinti sau įprastą taiklumą. Tikiuosi iki Pekino žaidynių tai pagerinti. Tikrai galiu.“
Varžėsi net sirgdamas
Vilniuje gimęs ir augęs K. Dombrovskis apčiuopiamus rezultatus ėmė fiksuoti šio olimpinio ciklo pradžioje. 2018 m. pasaulio taurės varžybose Slovėnijoje jis pasiekė karjeros rekordą, asmeninėse 20 km varžybose užėmęs 25-ą vietą. 2019 m. Europos čempionate Baltarusijoje toje pačioje rungtyje buvo 6-as.
2020-2021 m. pasaulio taurės sezonas K. Dombrovskiui buvo geriausias, nes jis penkis kartus rinko įskaitinius taškus patekdamas tarp 40 geriausių varžybų dalyvių.
Deja, šį sezoną tokiais pasiekimais pasigirti negali.
„Niekada nebuvau labai greitas ant slidžių, bet anksčiau mane gelbėjo šautuvas. Gerai šaudydamas galėjau pakilti aukščiau. Dabar klaidos lemia prastesnius rezultatus. Ir greitis trasoje nėra toks, kokio norėčiau. V. Strolia stipriai pažengęs į priekį, o man reikėtų gerinti slidinėjimo techniką. Bet kai esu 31-erių, jau sudėtinga pakeisti techninius dalykus, – atviravo K. Dombrovskis. – Šiuolaikiniame biatlone slidinėjimo technika, raumenų darbas lemia labai daug. Šioje srityje turiu daugiau minusų, nei pliusų. Analizuoju savo pasirodymą varžybose, lyginu su lyderių, mėginu atkartoti jų judesius. Bet viena tai daryti per treniruotes ir visai kas kita per varžybas, kai organizmas pavargsta ir sunku raumenis priversti dirbti optimaliai. Tada nukenčia slidinėjimo technika ir atsiranda dideli laiko praradimai.“
Tai, kad Lietuva Pekino olimpiadoje išrikiuos biatlono vyrų estafečių komandą – visų juos narių nuopelnas. IBU Nacijų taurės įskaitoje lietuviai kelerius metus kruopščiai rinko taškus į bendrą taupyklę. Jei elitinės rinktinės galėjo kaitalioti savo sportininkus ir leisti lyderiams pailsėti, lietuviai į startą eidavo bet kokia kaina, nenorėdami prarasti olimpinių kvotų.
„Neturėjome pamainos, todėl pasitaikė atvejų, kai į varžybų startą stodavau po ligos, pusiau sirgdamas ar pilnai nepasveikęs. Kiekvienas taškas mums buvo svarbus, todėl tekdavo varžytis ir nepasiruošus. Aišku, tokiomis aplinkybėmis dar labiau nualini savo organizmą ir vėliau tenka ropštis iš gilios duobės. Dabar jau sulaukiame pagalbos ir iš jaunimo“, – pasakojo K. Dombrovskis.
Kurs šeimą
Biatlonininkas sako, kad po įtemptų varžybų geriausiai pailsi būdamas su artimaisiais ir laiką leisdamas gamtoje. Jam tai pat labai patinka gaminti maistą. Vyras neseniai netgi dirbo suši restorane.
Pastaraisiais metais K. Dombrovskis nuo sportinės rutinos pabėgdavo stačia galva pasinerdamas į mokslus. Biatlonininkas Lietuvos sporto universitete apsigynė magistro laipsnį. Baigiamojo darbo temą pasirinko artimą širdžiai ir rašė mokslinį darbą apie Lietuvos biatlono federacijos paslaugų veiklas.
„Kaip ir kiti kolegos, tarp varžybų įnikstu į filmus ir knygas. O pernai baiginėjau magistro studijas, todėl vakarais dažnai sėdėjau rašydamas disertaciją ir studijuodamas. Tai irgi padėjo pabėgti nuo rutinos“, – sakė diplomuotas biatlonininkas.
Artimiausiu metu K. Dombrovskio laukia kitos reikšmingos permainos asmeniniame gyvenime. Jis susižadėjo su širdies drauge, taip pat biatlonininke Gabriele Leščinskaite. Vienodą sporto šaką kultivuojanti pora puikiai supranta vienas kitą ir palaiko sunkiomis akimirkomis. Jiedu vestuves planuoja šiemet, bet dabar abiejų mintyse tik Pekino olimpiada.
„Būdami poroje išvengiame ilgų išsiskyrimų, nes kartu keliaujame į varžybas. Drauge lengviau išgyvename sunkesnes akimirkas, nuovargį. Mums tai privalumas, – aiškino K. Dombrovskis. – Savo santykių evoliucijoje žengėme žingsnį į priekį, bet abu vienbalsiai sutarėme, kad dabar visą dėmesį turime skirti olimpiadai ir likusiai sezono daliai. O tada jau galvosime apie vedybas.“
Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali olimpiados transliuotoja Lietuvoje.