Ispanijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Rafa Nadal Open“ vyrų teniso turnyre ketvirtą pergalę pasiekė ir į ketvirtfinalį žengė 34-erių Ričardas Berankis (ATP-307). Lietuvis per 1 valandą 45 minutes 6:4, 7:6 (8:6) nugalėjo 7-ąją turnyro raketę bendraamžį argentinietį Marco Trungelliti (ATP-141).

Pirmajame sete lemtingu tapo septintasis geimas. M. Trungelliti savo padavimų metu pirmavo 40:15, bet tada R. Berankis pelnė 4 taškus iš eilės ir perėmė iniciatyvą.

Kituose šio seto geimuose nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointų“.

Antrąjį setą R. Berankis pradėjo prastai (0:2), bet labai greitai panaikino atsilikimą (2:2). Devintajame geime lietuvis vos neperėmė iniciatyvos, kai susikūrė „break pointą“.

Tuo tarpu dvyliktajame geime R. Berankis sulaukė M. Trungelliti spaudimo, bet neleido varžovui realizuoti „set pointo“ ir išplėšė pratęsimą.

R. Berankiui pratęsimas prasidėjo tiesiog idealiai (4:0). Vėliau lietuvis pralaimėjo vieną tašką savo padavimų metu ir prarado dalį pranašumo.

Pirmaudamas 5:4, R. Berankis gavo progą dviem savo padavimais užbaigti mačą. Iš pradžių lietuvis sėkmingai sužaidė iš oro (6:4), bet vėliau nepergudravo varžovo (6:5). Tada eilė paduoti atėjo M. Trungelliti ir šis išlygino rezultatą (6:6).

Netrukus R. Berankis išprovokavo varžovo klaidą ir susikūrė dar vieną „match pointą“ (7:6), kurio nepaleido vėjais (8:6).

Lietuviui pergalė atnešė 16 ATP vienetų reitingo taškų ir 2070 eurų, o ketvirtfinalyje jo lauks šveicaras Jerome‘as Kymas (ATP-180). ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 74,825 tūkst. eurų.