• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau dvejus metus Londone studijuojanti ir dirbanti Greta šią vasarą pasirinko atostogas Lietuvoje. Namų ir artimųjų ilgesys, anot 20–metės, buvo pagrindinė priežastis palikti Anglijos sostinę. Tačiau toli gražu ne paskutinėje vietoje liko ir šią vasarą vyksianti olimpiada bei kartu su šiuo renginiu kilsiantis sujudimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad esu Lietuvoje. Su Londone likusiais draugais susirašome ir jie atvirai pavydi, kad išvažiavau. Sako, jog Londonas šiuo metu – baisiau už dūzgiantį bičių avilį. Žmonių ten ir taip niekada netrūkdavo, o dabar jų, toks įspūdis, kone padvigubėjo“, – šių dienų Londono realybę atskleidė Greta.

REKLAMA

Geriau Lietuvoje

Naujienų portalui Balsas.lt mergina pasakojo, kad Londone atsidūrė iš karto vos tik pabaigė 12 klasių. Iš Mažeikių kilusi Greta turėjo tikslą išmokti laisvai bendrauti angliškai. Tačiau ji nenorėjo, kaip sako pati, būti tik juodadarbe.

„Šiek tiek pramokusi angliškai nusprendžiau siekti išsilavinimo. Todėl įstojau į koledžą, nes noriu pasiekti kažko daugiau nei tik užsidirbti ir sugrįžti namo. Viskas iš esmės sekasi puikiai. Suprantama, kankina namų ilgesys. Bet mokslus ir darbą suderinti pavyksta gana lengvai. Darbdaviai labai vertina, kad pasirinkau studijas. Jie supranta, kad nenoriu tik užsidirbti, o grįžusi į Lietuvą išleisti tuos pinigus. Todėl labai lanksčiai galiu pasirinkti darbo valandas“, – pasakojo 20–metė lietuvė.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina pakartojo, kad šeimos buvo nemačiusi daugiau kaip 10 mėnesių, todėl jau birželio pradžioje sugrįžo namo. „Visų labai pasiilgau. O ir olimpiada turėjo įtakos. Londonas šiuo metu yra tiesiog perkimštas. Todėl man geriau čia, Lietuvoje. Esu kilusi iš Mažeikių, todėl nėra geresnės vietos pasprukti iš Londono, kaip sugrįžti į namus“, – tikino Greta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkreipė dėmesį į saugumą

Pasiteiravus, į kokius pokyčius prieš išvykstant iš Londono atkreipė dėmesį, mergina atsakymą sukoncentravo į itin sustiprintą saugumą.

„Saugumo prasme, tikrai jautėsi pokyčiai. Tam tikrose vietose teko pastebėti ne vieną tvirtą vietos pareigūną, kuris buvo apsiginklavęs. Atidžiau tikrinami žmonės. Dažniau liepiama išlipti iš automobilių. Prieš išskrendant, oro uoste, taip pat atliekama rimtesnė patikra. Tikrai pasijaučiau, kad jie pasiruošę viskam. Matyt, tokį kruopštumą dėl saugumo lėmė pastarieji skaudūs įvykiai, kai buvo sprogdinimų ir žudymų įvairiose šalyse“, – svarstė Greta.

REKLAMA

Mergina pridūrė, kad policininkų padaugėjo ir Londono gatvėse: „Pačiame centre gali vaikščioti nieko nebijodamas. Kitose zonose, gal to saugumo šiek tiek mažiau, bet centre tikrai viskas tvarkinga. Pamenu tokį įvykį. Centras, prie Londono simbolio „Big Ben“ esančioje parduotuvėje kažkoks jaunuolis apsivogė. Jį pavijo parduotuvės darbuotojas. Įvykį matę žmonės paskambino policijai, kuri prisistatė, nemeluojant, mažiau nei per puse minutės. Tokios greitos reakcijos dar neteko matyti.“

REKLAMA

Dėl kainų – klaustukas

Priminus praėjusiais metais Lietuvoje vykusį Europos vyrų krepšinio čempionatą, kai viešbučių savininkai kone keliskart padidino kambarių kainas, Greta panašių paralelių Londone sakė neįžvelgianti.

„Išvykau birželio pradžioje, todėl negaliu tiksliai pasakyti kaip yra dabar. Pati dirbau viename bare. Galiu pasakyti, kad prieš svarbesnius renginius pasitaikydavo atvejų, kai mūsų bare kainos būdavo šiek tiek padidinamos. Pats brangiausias alus tuomet būdavo apie 4,5 svaro. Tai pasitaikydavo, kad visų rūšių alų pardavinėdavome už tokią kainą. Kartais masinių renginių metu pardavinėdavome alų tik dideliuose bokaluose, niekas nebesismulkindavo su mažesniaisiais“, – pasakojo Greta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, per olimpiadą Londone kainos neturėtų būti stipriai išpūstos. Pagrindo tam yra, nes čia kainos ir taip gana didelės, todėl erdvės jų didinimui – ne per daugiausia.

Žmonės iš viso pasaulio

Pasiteiravus, kokių šalių žmonės Londone yra labiausiai laukiami, o kokių yra vengiama, Greta tiksliai pasakyti negalėjo.

REKLAMA

„Galiu tik atkreipti dėmesį, kad dirbau Londono centre ir mačiau žmonių iš viso pasaulio. Išgerti ir užkąsti užsukdavo ispanai, italai, prancūzai, lietuviai, kinai, juodaodžiai... O dėl to, kas laukiami, o kas ne – sunku pasakyti. Apie kiekvieną tautą galima kažką pasakyti. Kiekvienoje šalyje gali rasti tiek gerų, tiek blogų žmonių“, – pabrėžė Balsas.lt pašnekovė.

REKLAMA

Greta pridūrė, kad apie lietuvius dalis britų turi nuomonę, kad šie esą vagia: „Kiti įsitikinę, kad lietuviai vyrai gali dirbti tik statybose, tą juodą darbą. Dar blogiau kartais pasakoma apie lietuves moteris, bet tas taikoma ir lenkėms, ukrainietėms (ir kt.), kad šios atvyksta į Londoną pardavinėti savo kūną. Bet taip kalbama ne apie dabartinę kartą, o apie vyresnes moteris.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt pašnekovė pripažįsta, kad kartais būdavo net gėda pasakyti, jog yra lietuvė. „Dalis britų sako, kad lietuvės yra labai gražios, bet jų mintys vis tiek labiau susijusios su tų merginų laisvu elgesiu. Kartą pačiai buvo labai nemalonu, kai apie 60 metų senukas (kuris tiktų man į senelius) bruko savo telefono numerį ir prašė paskambinti. Aišku, prieš tai pabrėždamas, kad turi namą, gražų automobilį ir daug pinigų... Tada pagalvoji, kokie vis dėlto kai kurie žmonės yra. Kaip tave vertina ir panašiai.“

REKLAMA

Dideli kamščiai

Šiek tiek sugrįžus prie artėjančios olimpiados ir pasiteiravus, kur labiausiai pasijaus šios viso pasaulio dėmesį pritrauksiančios sporto šventės padariniai, Greta net neabejojo, kad tas itin pasimatys Londono gatvėse.

„Galiu pasakyti, kad kol nebuvo jokių švenčių, anglai dar tada piktindavosi, jog per piką neįmanoma įlipti į traukinį, nes bijai būti suspaustas. Todėl Londoną užplūdus aistruoliams iš daugybės šalių, ta problema dar labiau paaštrės. Ką jau kalbėti apie keliaujančius automobiliais, kurie ir įprastomis dienomis patekę į kamščius gali prastovėti virš valandos“, – pasakojo Greta.

REKLAMA

Jai pačiai kelionė iš priemiesčio į centrą užtrukdavo apie valandą. Iš pradžių Greta vykdavo traukiniu, o vėliau persėsdavo į metro. „Jei keliaudamas į darbą užtrunki puse valandos – esi tikras laimės kūdikis. Pažįstu tokių, kurie į darbą vyksta 2 valandas. O kai pagalvoji, kad tiek pat jie turi sugrįžti atgal, tai supranti, kodėl diena taip greitai prabėga ir nebespėji nieko nuveikti...“, – pasakojo 20–metė lietuvė.

REKLAMA
REKLAMA

Britams alus – tradicija

Paklausta apie įvairius stereotipus, Greta pateikė vieną pavyzdį. Ji ne kartą skaičiusi, kad lietuviams lipdoma daug išgeriančių žmonių etiketė, tačiau... „Tačiau britai šioje „kategorijoje“ tikrai pralenkia lietuvius. Jie labai mėgsta po darbų užsukti į barą išgerti alaus. Kiekvieną mielą dieną ateina. Kai kurių žmonių net grafiką būdavo galima sudaryti. Žinai, kada ateis ir ką gers. Ir jiems visiškai nesvarbu, kad kitą dieną reiks eiti į darbą“, – pasakojo Greta.

Merginą iš pradžių stebindavo, kad į barą užsukdavo ir parlamente dirbantys žmonės: „Dirbdavau pačiame centre, todėl užsukdavo ir valdžios žmonės. Bet jie nustebino savo mandagumu. Apskritai anglai labai kultūringi ir mandagūs. Dirbau padavėja, o niekas nesišaipydavo iš mano akcento. Kartais net lėkštes padėdavo nunešti. Aišku, ne visi, bet būdavo tokių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų