Debrecene (Vengrija) Europos universitetų čempionate nuostabų žygį ką tik surengė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai. Lietuvos krepšininkai per devynis mačus tiek grupės etape, tiek atkrintamosiose nepatyrė pralaimėjimo skonio ir pasidabino auksu. Finale mūsiškiai 21:10 įveikė Sumų universiteto krepšininkus iš Ukrainos.
Vyrų klubiniame 3x3 krepšinyje sezonas dar tik įsibėgėja – įvyko vos keturi „Masters“ turnyrai iš numatytų 17-os. Šiuo metu įskaitoje, kurios dvylika geriausių komandų užsitikrins vietą finaliniame sezono turnyre Džedoje (Saudo Arabija), tokią poziciją yra užsiėmę Raudondvario „Hoptrans“ krepšininkai, kiek žemiau yra Plungės ekipa, o netrukus į pasaulinę sceną žengs ir Marijampolės „Mantinga“.
„Lausanne Masters“ varžybos Šveicarijoje pretenduoja tapti lietuviškiausiomis iki šiol – ten savo buvimu garantuoti raudondvarieičiai bei marijampoliečiai, o dėl dar vienos vietos turnyre šį savaitgalį grumsis Kėdainių, Plungės ir „Gargždų Pramogos“ klubai, vyksiantys į finalinį „Ghetto Basket“ turnyrą Ventspilyje (Latvija).
„Challenger“ serijos turnyrų sezonas taip pat dar neįpusėjo. Tokio lygio važybose savo jėgas išmėgino trys Lietuvos klubai – „Hoptrans“, „Mantinga“ ir VDU. Nors triumfuoti lietuviams kol kas nepavyko, keliskart mūsų šalies atstovai prasibrovė tarp prizininkų, kuriems atitenka kelialapiai į „Masters“ turnyrus.
Tramplinu į tarptautines varžybas tapo keturi Lietuvoje rengti turnyrai. Dar dvi tokios progos laukia rugpjūčio 2 ir 9 dienomis, kuomet Kaune bus varžomasi dėl kelialapių į „Amsterdam Masters“ ir „Samobor Challenger“ turnyrus.
Lietuvos moterų rinktinė, besikaunanti „Womens Series“ turnyruose, prabėgus lygiai pusei numatytų turnyrų (11 iš 22) taip pat patenka į geriausių komandų dvyliktuką, kuris garantuoja pasirodymą Ulan Batore (Mongolija) vyksiančiame sezono finaliniame turnyre.
„Matuojame tiek klubų, tiek rinktinių pasirodymo progresą, – teigė 3x3 krepšinio asociacijai vadovaujantis Ignas Grinevičius. – Esame tokioje pozicijoje, kuri leidžia mums pasibaigus reitingų skaičiavimui bent jau su vyrų rinktine būti tarp tiesiai į olimpiadą keliaujančių šalių. Vis dar lieka didesnė dalis nesužaistų turnyrų nei sužaistų, todėl viskas juose ir spręsis.“
Visuose aukščiau minėtuose klubiniuose turnyruose surenkama didžioji dalis FIBA reitingo taškų, kurie gali nulemti patekimą į Paryžiaus olimpines žaidynes. Lemtinga data – lapkričio 1-oji, kuomet po tris geriausias vyrų ir moterų rinktines jau bus galima sveikinti užsitikrinus vietą olimpiadoje.
U23 Tautų lygos turnyre Lietuvos vaikinų ir merginų U23 rinktinės liko per laiptelį nuo patekimo į finalinį turnyrą. Abi mūsiškių rinktinės pirmąją vietą „Europe-2“ konferencijoje po šešių atrankos etapų užleido Ispanijos krepšininkams.
Visgi Lietuvos U23 rinktinėms sezonas dar nesibaigė – rugsėjo pabaigoje lietuviai keliaus į Liubliną (Lenkija) ir kovos dėl apdovanojimų U23 pasaulio čempionate.
Tiesa, vilčių būti finaliniame U23 Tautų lygos turnyre dar turi „U21 Europe-2“ konferencijoje besivaržantys U21 Lietuvos vaikinai ir merginos. Po pirmųjų trijų etapų, vykusių Panevėžyje, merginos žengia penktos, o vaikinai – pirmi. Likę trys etapai, nulemsiantys konferencijos nugalėtojus, vyks liepos 26-28 d. Volose (Graikija).
Lietuvos U18 vaikinų ir merginų rinktinės rengiasi išvykai į Mariborą (Slovėnija), kur liepos 25-26 d. praūš Europos jaunimo olimpinis festivalis. Aštuoniolikmetės rugpjūčio pabaigoje vyks ir į U18 pasaulio čempionatą priimsiantį Debreceną.
Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės jau dalyvavo pasaulio čempionate ir Europos žaidynėse, kur moterims pavyko nuskinti aukso medalius.
Reprezentacinių šalies komandų šiemet dar laukia du svarbūs iššūkiai – rugpjūtį Balio saloje (Indonezija) vyksiančios pasaulio paplūdimio žaidynės bei Europos čempionatas, rugsėjo pradžioje trijulių krepšinio aistruolių dėmesį sutelksiantis į Jeruzalę (Izraelis). Papildoma motyvacija – Senojo žemyno pirmenybių laimėtojams atiteks kelialapiai į olimpinę atranką.