O ar krepšinio komandų trenerių kaita kaita populiari Lietuvos pajėgiausiose ekipose? Portalas tv3.lt apžvelgia šį sezoną jau įvykusius pokyčius ir, ar tie pokyčiai davė naudos.
Strategus keitė trečdalis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandų
Stipriausiose šalies krepšinio pirmenybėse – Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), šiemet varžosi dvylika komandų. Na, o pokyčiai įpusėjus sezonui trenerių štabuose įvyko jau penkiose iš jų.
Pirmoji komanda, kuriai trūko kantrybė buvo Panevėžio „Lietkabelis“.
Sezoną panevėžiečiai pradėjo su 49-erių strategu iš Latvijos Robertu Štelmaheriu. Tačiau permainų dar spalio mėnesį suskubo imtis po netenkinančio sezono starto. Panevėžiečiai Europos taurėje po 4 turų buvo iškovoję vieną pergalę, o LKL per 6 mačus laimėję 4 kartus.
Vyriausiojo trenerio pareigos buvo naujai patikėtos puikiai pažįstamam 47-erių specialistui iš Serbijos Nenadui Čanakui, kuris Aukštaitijos sostinėje dirbo nuo 2018 metų spalio iki praėjusios vasaros.
Labai panašiu metu vyriausiojo trenerio kėdėje pakeisti specialistą sugalvojo ir Mažeikių „M Basket-DELAMODE“ ekipa išsiskyrusi su 41-erių Mariumi Kiltinavičiumi. Tokį sprendimą teigė priėmusi po ilgų diskusijų su komandos savininkais, rėmėjais ir žaidėjais.
Ji pasikvietė dirbti 39-erių specialistą iš Šiaurės Makedonijos Nikola Vasiljevą, kuris anksčiau ne vienerius metus dirbo tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Alytaus „Dzūkijos“ trenerių štabuose, 2021-2022 m. sezone buvo vyriausiasis alytiškių treneris.
2023 metams einant į pabaigą stipriausių šalies krepšinio komandų padangėje nušvito dar du pokyčiai liečiantys vyriausiuosius trenerius.
Po to, kai gruodžio viduryje LKL namų mače 66:103 neturėjo jokių vilčių prieš Utenos „Juventus“, padėkoti tuomet vyriausiuoju komandos treneriu buvusiam 43-ejų latviui Nikolajui Mazurui nusprendė „Šiauliai“.
„Šiauliai“ tuomet LKL buvo laimėję vos dukart per 14 turų ir rikiavosi paskutinėje dvyliktoje vietoje.
Naujuoju vyriausiuoju treneriu saulės miesto krepšinio komandoje tapo krepšinio sirgaliams puikiai pažįstamas 47-erių Žydrūnas Urbonas, kuris Nuo 2017-2018 m. sezono dirbo Utenos klube vyriausiuoju treneriu iki 2022 m. kovo mėnesio, kai pasitraukė iš pareigų.
Jau pačioje 2023 m. pabaigoje dar vienu pokyčiu dėl netenkinančio žaidimo ir rezultatų tapo Lietuvos čempiono Kauno „Žalgirio“ išsiskyrimas su 46-erių Kaziu Maksvyčiu, kuris komandai vadovavo nuo 2022 m. balandžio mėnesio.
Naujuoju žalgiriečių vyriausiuoju treneriu paskirtas charizmatiškasis italas, 55-erių Andrea Trinchieri, kuris pastaruosius trejus metus treniravo Miuncheno „Bayern“ ekipą.
Anksčiau jis taip pat yra dirbęs tokiuose klubuose kaip Belgrado „Partizan“, Bambergo „Brose Baskets“, Kazanės „Unics“, Graikijos vyrų krepšinio rinktinėje.
Pats šviežiausias pokytis tarp vyriausiųjų trenerių dabar yra Vilniaus „Wolves“ ir Kęstučio Kemzūros išsiskyrimas. Sostinės klubas su 12 pergalių ir 5 pralaimėjimais šiuo metu rikiuojasi ketvirtoje LKL turnyro lentelės vietoje.
Kaip atėjus naujiems strategams keitėsi rezultatai?
Pokyčiais, be abejo, siekiama, kad komandų žaidimas ir rezultatai pagerėtų. Tad kaip dabar atrodo klubai, kurie įgyvendino pokyčius trenerių štabe?
Kuomet atleido R. Štelmaherį, panevėžiečiai Europos taurėje po 4 turų buvo iškovoję vieną pergalę, o LKL per 6 mačus laimėję 4 kartus.
N. Čanako atėjimas stebuklų nesukūrė ir po 15 turų Europos taurėje panevėžiečių sąskaitoje buvo vos 5 pergalės iš 15 mačų. LKL „Lietkabelio“ ekipa taip pat aukščiausios pavaros kol kas neįjungė. Per 15 rungtynių N. Čanako auklėtiniai buvo iškovoję 9 pergales ir rikiavosi 5-oje turnyro lentelės vietoje.
Vasarą prie Mažeikių klubo prisijungęs M.Kiltinavičius su komanda LKL buvo pasiekęs 2 pergales iš 8 galimų.
Na, o jį pakeitus naujam strategui N. Vasilevui, po 16 rungtynių Mažeikiai su 7 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais rikiavosi šeštoje LKL turnyro lentelės pozicijoje.
Vadinasi, pradėjus vadovauti makedoniečiui, ekipa per aštuonerius mačus buvo iškovojusi 5 pergales bei patyrusi 3 nesėkmes, kas LKL debiutuojantį klubą turėtų tikrai tenkinti.
Kuomet permainų trenerių štabe nusprendė imtis „Šiauliai“, jie tuomet LKL buvo laimėję vos dukart per 14 turų ir rikiavosi paskutinėje dvyliktoje vietoje.
Na, o po 17 turų šiauliečių sąskaitoje jau buvo keturios pergalės. Taigi, naujasis strategas Ž. Urbonas pradėjo savo žygį labiau pergalingame kelyje. Per pirmus tris mačus laimėta 2 kartus ir patirta 1 nesėkmė.
„Žalgirio“ komanda pokyčius vykdė remdamasi daugiausia žaidimo Eurolygoje rezultatais, kadangi nuo pat sezono pradžios, ji LKL laikėsi turnyro lentelės viršuje.
Trenerio rezultatus LKL, tikėtina, geriausiai vertinti bus galima, kai sulauksime sezono pabaigos, kadangi tikslas žalgiriečiams yra tik vienas – apginti čempiono titulą.
Na, o Eurolygoje strategas iš Italijos su Kauno ekipa kol kas turi iškovojęs 3 pergales ir turi 2 pralaimėjimus.