Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ pratęsė puikų startą Eurolygoje, kai namuose 78:63 nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ klubą, kuris žaidė be traumuoto Roko Jokubaičio. Po šios pergalės žalgiriečiai bent jau laikinai tapo vienvaldžiais Eurolygos lyderiais, nors Andrea Trinchieri tikino, kad į turnyrinę lentelę nesidairo.

51

Žalgiriečiai su didele energija pradėjo rungtynes ir taip pabėgo, kad svečiams tiesiog liko skėsčioti rankomis. Puikus puolimas, varžovų klaidos ir „Žalgiris“ mačo pradžioje spurtavę 12:0 po pirmojo kėlinio jau pirmavo 26:7.

Solidžiai pirmoje pusėje pirmavęs „Žalgiris“ atrodė, kad taip po pertraukos ir nesuteiks varžovams šansų (44:24). Bet Tel Avivo klubas nesirengė lengvai sudėti ginklų ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje dar buvo priartėjęs iki 62:71.

Bet tada kauniečiai smeigė du tritaškius, vėl šiek tiek atitrūko ir galiausiai užtvirtino pergalę.

„Klastingos rungtynės, nes varžovai šiuo metu susiduria su daug problemų. Mums reikėjo žaisti puikią pirmą rungtynių pusę ir mes tai padarėme. Pirmoje pusėje buvome nuostabūs. Bet „Maccabi“ visada kovoja, tad ir šiandien jie pradėjo artėti, o mes sustojome.

Pirmasis kėlinys buvo puikus, bet „Maccabi“ turi savo vertybes, atsparumą, po pirmosios pusės įsibėgėjo iš naujo, o mes nebuvome tokie tikslūs ir disciplinuoti po ilgosios pertraukos.  Aišku, mes pasinaudojome tuo, kad jiems trūko žaidėjų. Mums irgi jų netrūko, bet tai ne tas pats.

Buvome geri gynyboje, kontroliavome atšokusius kamuolius. Tad dar viena pergalė. Nežiūriu į jų kiekį, nes jau savaitgalį laukia kitas mačas, paskui vėl dviguba Eurolygos savaitė. Sunkus tvarkaraštis, jis tiesiog negailestingas. Mums reikės, kad kiti kai kurie žaidėjai žengtų žingsnį į priekį. Kitaip, žvelgiant į tvarkaraštį, nieko nebus“, – sakė A. Trinchieri.

Ar B. Dunstonas turi greičiausias rankas?

Jis šiandien žaidė geras rungtynes. Mums padėjo ir kovoje dėl kamuolių. Jis yra mūsų veteranas, matęs visko. Būtent todėl jo norėjau Kaune. Jis idealus pavyzdys mūsų jaunimui ir priedas prie jų.

Ar plačioje rotacijoje, kurią naudojate, dar liko kozirių, kuriuos galėtumėte ištraukti?

Netiki tuo, tikiu žaidėjais. Dabar bus labai sunku, kad visi žaistų gerai tas pačias rungtynes. Noriu, kad visi būtų viename ritme. Dabar mano fokuse B.Manekas ir L.Lekavičius. B. Manekas žaidė neblogai, bet vėliau pasirinkau kitą penketą.

Matėte, kad šiandien sunkiau sekėsi D. Sirvydžiui, kuris pirmus kelis mačus sužaidė puikiai. Pajutome, kad tai jam pirmas sezonas Eurolygoje.

Bet E.Ulanovas, M. Mitchellas šįvakar žaidė puikiai. Tad netikiu jokiais dar neatrastais koziriais, o motyvacija ir krepšininkų noru tobulėti.

Kas labiausiai jus šiandien džiugino?

Pergalė. Tai yra tik pradžia. Man pergalė išlieka sekundėms, o pralaimėjimas – dienoms ar mėnesiams. Galvoje jau peržiūriu rungtynes, tobulintinus dalykus. Galime patobulinti kamuolio judėjimą, iki ilgosios pertraukos jis buvo puikus, vėliau – ne toks puikus. Mūsų puolimo ir gynybos stilius kainuoja mums daug energijos, bet tikiu, kad galime būti geresni.

Dvi skirtingos rungtynių pusės

Kodėl buvo tokios kontrastingos dvi rungtynių pusės? Ypač pirma pusė ir trečias kėlinys.

Tai ne raketų mokslas. Paskui nežaidėme gerai, o jie pakėlė savo krepšinio lygį. Tai ne tenisas ar slidės, čia yra kontaktas, chemija tarp žaidėjų. Jie surado penktą, kuris labai atletiškas, o mes sustojome. Taip jau kartais būna.

I.Brazdeikį išleidote į starto penketą po sunkios savaitės Italijoje. Kiek svarbu rodyti pasitikėjimą savo žaidėjo po sunkios atkarpos?

Kad ir ką pasakyčiau, tai nėra svarbu. Gerbiu klausimą, bet svarbiausia tai, ką darau kiekvieną dieną. Daug iš žaidėjų reikalauju ir esu jiems griežtas, bet esu ir didžiausias jų gerbėjas. Po sunkios savaitės, kai kažkas yra duobėje, ką reikia padaryti? Ištiesti ranką ir padėti išlipti iš duobės. Jei žaidėjas yra talentingas, kaip Iggy, jis žais. Tai yra labai paprasta.

Kaip tokio mačo reikėjo M. Mitchellui, kuris strigo sezono pradžioje.

Eurolyga yra labai daug reikalaujanti lyga. Mažai naujokų žaidžia daug ir turi svarbius vaidmenis, bet „Žalgiryje“ norime ir turime tai daryti. Pirmuose mačuose jis strigo, kaip ir Sirvis. Iš jų daug tikimasi, visiems žaidėjams tiesiog reikia gerų rungtynių. Jis buvo geras Milane ir kloja pamatus savo karjerai.

Tai yra antras „Žalgirio“ sezono startas komandos istorijoje Eurolygoje.

Nenoriu apie tai kalbėti, apie lentelę nieko nežinau. Žinau tik tai, kad laimėjome rungtynes, o dabar dar turėsime sunkias rungtynes sekmadienį ir vėl Eurolygos dvigubą savaitę. Jūs darykite savo dalykus, bet yra dar labai anksti ir neturiu ką apie tai pasakyti.

Laukia L. Lekavičiaus ir B. Maneko

Koks yra jūsų planas Luko Lekavičiaus ir Brady Maneko įsibėgėjimui?

Jiems tiesiog reikia gerų vienerių rungtynių. Nieko naujo nepasakysiu. Jiems tiesiog reikia gerai pasijausti, o aš turiu sukurti jiems tokią galimybę.