51

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją Eurolygoje namuose užtikrintai įveikdami Tel Avivo „Maccabi“ rezultatu 78:63 (26:7; 18:17; 15:22; 19:17).

Galingai pirmąjį kėlinį sužaidę kauniečiai pasiuntė varžovus iš Tel Avivo į nokdauną. „Maccabi“ bandė sugrįžti į rungtynes trečiajame kėlinyje, bet „Žalgirio“ krepšininkai atlaikė varžovų sukurtą spaudimą ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės Eurolygoje.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė žalgirietis Dovydas Giedraitis. Gynėjas pelnė 13 taškų, pataikydamas visus 3 savo mestus tolimus metimus. Paskutinieji tritaškiai buvo pataikyti tuo metu, kai varžovai jau pradėjo galvoti apie galimą sugrįžimą į rungtynes.

„Dabar esame geroje formoje, reikia ją palaikyti, nesustoti ir judėti toliau“, – iškart po rungtynių sakė D. Giedraitis.

Kaip jautiesi įžaidėjo vaidmenyje?, – žurnalistai pasiteiravo D. Giedraičio.

Gerai, labai gerai. Jeigu reikia, tai darysiu taip, kaip treneris prašo. Reikės, žaisiu įžaidėju, reikės – gynėju. Viskas yra gerai.

Kas lėmė pergalę?

Susikūrėme pranašumą, o tai atrišo rankas. Pradėjome žaisti lengviau. Trečiajame kėlinyje mus šiek tiek prisivijo. Bet viskas prasidėjo pirmuose dviejuose kėliniuose. Gal išvarginome varžovus labiau nei jie tikėjosi ir pabaigoje nulaužėme rungtynes.

Pirmavote 22 taškais, tačiau patys įsitikinote, kad tokia persvara dar nebūtinai reiškia pergalę.

Be abejo, tokiame lygyje 20 taškų nieko nereiškia. Visos Eurolygos komandos yra pajėgios sugrįžti į rungtynes. Mes sugrįžome iš dar daugiau, todėl reikia išlikti susikoncentravusiems visas 40 minučių.

Kitą savaitę žaisite su „Crvena Zvezda“ ir Roku Giedraičiu bei „Monaco“ ir Donatu Motiejūnu. Ar laukia sunkesnės rungtynės?

Sunku pasakyti. „Maccabi“ turėjo traumelių, buvo daug žaidėjų iškritę. Bet visos komandos yra skirtingos. Žiūrėsime. Sunku pasakyti, kada bus sunkiau, o kada lengviau.

D. Giedraitis prakalbo apie trečiąjį kėlinį

Kas nutiko trečiajame kėlinyje?

Nežinau, prie +20 yra sunku žaisti. Komanda šiek tiek atsipalaiduoja. O kai taip nutinka, varžovai Eurolygoje iškart tai pajaučia.

Po pirmųjų turų buvo akcentuojamas silpna pradžia. Kas šiandien nutiko, kad startavote taip galingai?

Išėjome su dar didesne energija, ko varžovai, galbūt, nesitikėjo. Pataikėme keletą metimų, atsirišo rankos. Viskas susidėjo ir pradėjome galingai. Taip turėtume pradėti kiekvienas rungtynes.

Kaip atsiliepia krepšininkų fiziškumui toks intensyvus tvarkaraštis?

Be abejo yra sunku. Reikia pailsėti tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Bet treneriai dirba ties tuo. Laisvu metu stengiuosi pailsėti. Labai daug nieko neveikiu. Tvarkaraštis intensyvus. Reikia dirbti, ruoštis. Pailsėsime po sezono.

Koks yra tavo ryšys su treneriu, kuris rodo tiek daug pasitikėjimo?

Daug kalbame – tiek prieš, tiek po treniruotės. Ką galime pagerinti gynyboje, puolime. Ryšys yra geras bei atviras. Tikiuosi mes jį toliau palaikysime ir tai padės man toliau tobulėti.

Kaip sekasi susitvarkyti su padidėjusiu dėmesiu?

Mažiau seku socialinius tinklus. Išmokęs tą pamoką. Stengiuosi neskaityti komentarų, straipsnių. Tai kažkiek atsiriboju. Tokia ta krepšininkų duona ir reikia atsiriboti nuo to.

Ką norėtumėte perduoti „Žalgirio“ sirgaliams?

Kuo jie garsiau mus palaikys, tuo mes bandysime išeit su dar didesne energija. Jų palaikymas mus stumia į priekį. Tai atsispindi ir rezultatuose.