32

Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkė Aušra Garunkšnytė, padedama savo vedlio Lino Mikalainio, Paryžiaus paralimpinių žaidynių maratono T12 negalios klasės varžybose finišavo 6-ta.

Duetas sekmadienio rytą Paryžiaus širdyje 42 kilometrų 125 metrų atstumą nubėgo per 3 val. 18 min. 41 sek. ir finišo tiesiąją kirto 8-toje vietoje. Vis tik, diskvalifikavus dvi varžoves, lietuviai pakilo į 6-tą vietą.

„Atskleisiu, kad pirmą kartą bėgau be laikrodžio. Specialiai nusiėmiau, nes per daug į jį žiūriu, kai būna sunku psichologiškai. Tai šįkart bėgau iš jausmo ir pasitikėdama Linu, nes Linas turėjo sekti laiką.

Apskritai pastarieji metai man buvo labai nelengvi, bet stipriai padėjo ir treneris, ir gidas, ir mitybos specialistas, sporto psichologė – visa mano komanda“, – sakė A. Garunkšnytė.

„Viską planuoji iki maratono, startuoji pagal planą, bet tada ateina maratonas (juokiasi – red.). Nuo 30-to kilometro pradideda visi sunkumai ir niuansai. Gal jų ir šiandien buvo, bet viskas standartiškai, kaip maratone.

Žiūrovų palaikymas buvo kosminis, tai – kažkokia fantastika. Buvo vietų, kur tai priminė dviračių lenktynes „Tour de France“, – įspūdžiais po finišo dalijosi L. Mikalainis.

Aušra tapo pirmąja Lietuvos moterimi, startavusia paralimpinių žaidynių maratono rungtyje.

Paralimpine čempione tapo pasaulio rekordą užfiksavusi Ezzahra Fatima El Idrissi, kurios laikas – 2 val. 48 min. 36 sek.