I. Khelif Alžyro oro uoste iškilmingai sutikta su taip pat auksą iškovojusia gimnaste Kaylia Nemour ir 800 m bėgimo varžybose bronzą laimėjusiu Djameliu Sedjati. Visgi didžiausio dėmesio oro uoste sulaukė I. Khelif, kuriai minia skandavo šūksnius „Tahia Imane“, reiškiančius „šlovė Imane“.
Sportininkės teigimu, ją „įskaudino“ ir „išgąsdino“ internautų dėmesys ir priekabiavimas socialiniuose tinkluose, kurį ji patyrė olimpinio turnyro Paryžiuje metu, o abejones jos lytimi reiškė buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir vienas turtingiausių pasaulio žmonių Elonas Muskas.
Skandalų sūkuryje atsidūrusi Imane Khelif taip pat padavė į teismą „Hario Poterio“ autorę JK Rowling, kuri pareiškė, kad žaidynės bus „amžinai suteptos dėl žiaurios neteisybės, padarytos Carini“.
Būtent po kovos su alžyriete Italijos boksininkė Angela Carini nutarė dėti tašką sportinėje karjeroje.
Look at how Algerians turned out in Algiers to celebrate Olympic boxer Imane Khelif after she won gold at the Paris 2024 Olympics. pic.twitter.com/VfoZKQEFxG
REKLAMA— Mona Eltahawy (@monaeltahawy) August 12, 2024
Buvo pavadinta translyte
Po žaidynių tyrimo dėl patyčių kibernetinėje erdvėje ėmėsi ir Prancūzijos prokurorai.
I. Khelif advokatas prancūzas Nabilas Boudi atskleidė, kad ieškinys pateiktas ir dėl E. Musko pasisakymo. „Tesla“ įkūrėjas teigė, kad vyrams moterų sporte neturėtų būti vietos.
„Iš karto po mano pergalės olimpinėse žaidynėse kilo didžiulis sujudimas, į kurį įsitraukė viso pasaulio politikai, taip pat sportininkai ir net menininkai bei pasaulinės žvaigždės. Aš esu moteris kaip ir bet kuri kita moteris“, – teigė moterų bokso svorio kategorijos iki 66 kg olimpinė čempionė, kuri finale įveikė kinę Yang Liu.
Po kaltinimų, kad yra vyras, sportininkės tėvui netgi reikėjo parodyti jos gimimo liudijimą, nors Tarptautinis olimpinis komitetas ne kartą akcentavo, kad I. Khelif atitinka visus reikalavimus ir gali varžytis olimpinėse žaidynėse.
„Bijojau, bet, ačiū Dievui, šį etapą įveikiau. Ačiū psichiatrams, padėjusiems įveikti šį etapą. Ir ką aš galiu pasakyti apie šį etapą? To nepakako... Tai buvo labai sunkus etapas. Nekantravau, kol jis praeis. Scenarijus buvo labai baisus <...> Visas pasaulis žino, kad aš esu musulmonė. Jeigu manęs atsiprašys, priimsiu atsiprašymą. Bet tie, kurie neatsiprašys, aš jiems siunčiu žinią: esu moteris, aš liksiu moterimi ir mano garbė yra svarbiau už viską“, – atsivėrė 25-erių sportininkė.
Man toks įtarimas, kad Alžyre ar psichiatrai, ar psichiniai ligoniai- tas pats , ir dar toj pačioj saujoj.