Pirmą kartą Lietuvoje, uostamiestyje, liepos 6-12 dienomis vyksta pasaulio medikų futbolo čempionatas. Šis turnyras rengiamas jau keturioliktą kartą. Šįkart jame varžysis dešimt komandų iš viso pasaulio.
Nuo seno puoselėja futbolo tradicijas
Sveikatos ministerijos sekretorius ir Lietuvos medikų futbolo komandos prezidentas Romualdas Sabaliauskas pasakojo, kad pasaulyje gydytojai nuo seno žinomi kaip futbolo tradicijų puoselėtojai. Jau ne vienus metus vykstančių čempionatų pradmenis lėmė Ispanija ir Italija. "Tai labai skirtingi čempionatai. Italų organizuojamame čempionate dalyvavome šešis kartus. O dabar vairą perėmė keturi prezidentai - ispanas, kuris yra pagrindinis, australas, brazilas ir vokietis - ir sukūrė tokią federaciją, kuri veikia kaip koordinuojanti institucija ir organizuoja šiuos kasmet vis kitoje šalyje rengiamus medikų futbolo čempionatus", - sakė R.Sabaliauskas.
Komandos prezidentas kalbėjo, kad lietuvių komanda įsikūrė 1990 metais - iškart po šalies nepriklausomybės paskelbimo. "Mūsų komandoje žaidžia tik gydytojai. Turbūt žymiausias jos narys yra krašto apsaugos ministras, gydytojas, mikrochirurgas, Juozas Olekas. Tiesa, yra keletas išimčių, nes pagal taisykles žaidėjas gali būti vadinamasis paramedikas. Bet komandos pagrindą sudaro būtent gydytojai, kurie turi diplomus ir dirba tą darbą", - pabrėžė R.Sabaliauskas.
Pirmą kartą Lietuvoje
Pernai vykęs Australijoje, šiemet pirmą kartą futbolo čempionatas rengiamas Lietuvoje. "Čempionatą organizuoti Lietuvoje mums pasiūlė tie keturi vadai, dar tada, kai žaidėme Australijoje. Nes seniai dalyvaujame ir pasaulyje esame žinomi. Be to, garbingai kovojame su šimtą kartų didesnėmis valstybėmis. Kartais pralošiame, kartais išlošiame", - dėstė R.Sabaliauskas.
Deja, lietuviams dar nė karto nėra pavykę šio čempionato laimėti. R.Sabaliauskas teigė, jog taip yra todėl, kad mūsų komanda, jei ne vyriausia, tai tikrai bent jau viena iš vyriausių. Lietuvių komandoje daugiausia žaidžia keturiasdešimtmečiai, o kitų šalių yra ir trisdešimtmečių, ir dar jaunesnių. "Pagrindinis kriterijus yra gydytojo diplomas. Tad įsivaizduokite, kaip man reikia bėgioti su žmogumi, kuris tiktų į sūnus ar anūkus", - šypsojosi komandos prezidentas.
R.Sabaliauskas šnekėjo, jog šiuo metu į mediciną stoja daugiausia tik į savo specialybę nukrypę žmonės. Todėl ir futbolu mažai kas domisi. "Kieme futbolą žaisti gali tik pramokti. Pas mus komandoje tie žmonės, kurie mokęsi sporto mokyklose ar žaidę komandose. Futbolas, žinote, yra rimtas žaidimas", - nusijuokė R.Sabaliauskas.
Tikisi pakliūti į pirmąjį ketvertuką
Paklaustas, ką gi veikia moterys medikės, R.Sabaliauskas atsakė, kad futbolo jos tikrai nežaidžia. Dar daugiau - sakė nežinantis atvejo, kad apskritai šiame judėjime ar pasaulio futbolo čempionate kada nors būtų dalyvavusios moterys. "Per vadovų susitikimą iškelsiu klausimą, kad reikėtų priimti ir moteris. Bet tik kad nė viena dar nesisiūlė", - atsiduso R.Sabaliauskas.
Na, o Lietuvos medikų futbolo komanda paprastai šiuose čempionatuose užima 5-8 vietas. Vis dėlto R.Sabaliauskas prognozuoja, kad šiais metais mūsų medikai gali pakliūti į pirmąjį ketvertuką. Iš įvairių miestų kilę gydytojai jau ne vieną savaitgalį susirenka žaisti tarpusavio rungtynių, taip pat intensyviai treniruojasi savo gyvenvietėse. Pats R.Sabaliauskas sakė, kad nors yra išties užimtas, taip pat randa laiko treniruotėms bent du kartus per savaitę.
Lietuvos gydytojai į visus čempionatus vyksta už savo lėšas. Ir su finansiniais nuostoliais, ir su ilgesiu medikų futbolininkų šeimos jau seniai susitaikiusios. R.Sabaliauskas džiaugėsi, kad visų žaidėjų antrosios pusės labai supratingos ir nuoširdžiai tikisi vyrų pergalės.
Rasa VELIJEVAITĖ