Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Puerto Rike baigėsi olimpinė atranka, po kurios paaiškėjo visos keturios šalys nugriebusios bilietus į Paryžių. Finalinėse rungtynėse lietuviai užstrigo trečiajame kėlinyje ir rezultatu 68:79 (19:19, 16:20, 15:23, 18:17) nusileidę šeimininkams paleido šansą išvykti į olimpines žaidynes.

Lietuviams tai jau antroji praleista olimpiada iš eilės. 2021 m. Kaune vykusiame turnyre lietuvių šansas išslydo rungtynėse prieš Slovėniją.

Tuo tarpu Puerto Rikas olimpinėse žaidynėse paskutinį kartą buvo 2004 m.

Gražiausi rungtynių momentai:

Pirmuosius taškus finale pelnė šeimininkai, sėkmingai sustabdę lietuvių ataką, tačiau Rokas Jokubaitis atsakė dviem taškais su pražanga (3:2). Visgi vėliau Puerto Riko krepšininkai aršiai stabdė lietuvių bandymus pelnyti taškus ir susikūrė 4 taškų pranašumą (3:7).

Beveik įpusėjus kėliniui puertorikiečiai ir toliau aktyviai atrodo abiejose aikštės pusėse, o George’o Conditto dėjimas iššaukia ir Kazio Maksvyčio minutės pertraukėlę (3:11).

Jose Alvarado ir Marius Grigonis apsikeitė tolimais metimais, o vėliau dėjimą pridėjo ir Arnas Butkevičius. Lietuviai gražiai apsigynė, pasinaudojo savomis progomis, o po dviejų Domanto Sabonio dvitaškių mūsiškiai priekyje (17:14). Pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu – 19:19.

Įsibėgėjus antram kėliniui komandos kiek užstrigo, o ledus prajudino į aikštę sugrįžęs D. Sabonis (29:23). Nors kitoje aikštės pusėje puertorikiečiai atsakė tritaškiu, tą patį užfiksavo ir R. Jokubaitis (32:26).

Kėliniui persiritus į antrą pusę Puerto Rikas išnaudojo nesėkmingus lietuvių išpuolius ir likus dviem minutėms iki ilgosios pertraukos vėl išsiveržė į priekį (32:34). Nors Arnas Butkevičius bandė taisyti situaciją tritaškiu, šeimininkai į ilgąją pertrauką išėjo su 4 taškų pranašumu (35:39).

Puerto Rikas pabėgo po pertraukos

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai ėmėsi tirpdyti atsilikimą, tačiau puertorikiečiai smeigė du tritaškius iš eilės ir išlaikė atstumą (39:45). Vėliau viskas ėmė klostytis dar blogiau, o po J. Alvarado šou šeimininkai susikūrė ir dviženklį atstumą (43:55).

Iki pat kėlinio pabaigos lietuviams nesisekė stabdyti užsikūrusių varžovų, o prieš lemiamą kėlinį rezultatas tapo 50:62.

Likus pusei kėlinio iki rungtynių pabaigos R. Jokubaitis pataikė tritaškį (63:72), bet po pertraukos taiklus buvo ir T. Watersas – 74:63.

Laikas seko, liko 3 minutės, D. Sabonis klydo, o vėliau R. Jokubaičio ir M. Grigonio pastangos nebedavė vaisių, kadangi atsaką turėjo ir šeimininkai, pergalės nepaleidę (68:79).

Primename, kad kituose olimpinės atrankos turnyruose bilietus į Paryžių nugriebė Brazilija, Graikija ir Ispanija.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 16, Domantas Sabonis 10, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas ir Donatas Motiejūnas po 8, Arnas Butkevičius 7, Mindaugas Kuzminskas 6.

Puerto Rikas: Jose Alvarado 23, Tremontas Watersas 18, Jordanas Howardas 12, George’as Condittas IV 6.

Gražiausi D. Sabonio žaidimo epizodai:

Gal ir gerai, kad nepateko į Olimpiadą..
Bent gėda nebus bei nebus kažkokių durnų vilčių.. Tik ponai žurnalistai - jei galite, nerašykite vos ne kasdien apie tą tuščią užjūrio "dublių monstrą", savo tėvo šešėlį ..
Tik pasiūlo mums kontaktinį-dinaminį kašį ir LT rinktinė rūko atsipūtusi... Tiek pinigų metama tam kašiui... Pzdc... Po tokių berazumių rezų atrankoj, kai prašikam 3 olimpines, turėtų eiti lauk pzdon visa LKF vadovybė ir pasiteisinti nacionalinio transl. eteryje ką jie veikia visus šiuos metų metus, kai vaikšo tokios sumos, o rezultatai - šūdo net neverti...
Ar ne per daug skiriama lesu krepsiniui? Kuo didesnes sumos, tuo blogesni rezultatai