Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo savo pasirodymą Europos Konferencijų lygoje, o pirmose pirmojo atrankos etapo rungtynėse „Žalgiris“ vyko į Suomiją, kur jų laukė rungtynės su VPS klubu.

Lietuviai rungtynes baigė aikštėje turėdami vienu žaidėju daugiau nei jų oponentai, o pergalę išplėšė jau pridėto laiko pabaigoje – dvikova baigėsi 2:1.

Pirmoji rungtynių dalis priklausė lietuviams, kurie jau pačioje susitikimo pabaigoje pataikė į vartų konstrukciją, o 25-ąją minutę po tolimo Adama Fofana smūgio įsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ taip pat turėjo pavojingų progų, dukart pataikė į vartų virpstą, bet jiems nepavyko pasižymėti, o VPS po kampinio išlygino rezultatą po Prospero Ahiabu smūgio.

Paskutines 20 minučių Suomijos atstovai žaidė dešimtyje, bet „Žalgiriui“ ilgą laiką išnaudoti kiekybinio pranašumo nepavyko. Galiausiai paskutinę pridėto laiko minutę Yurijus Kendyšas pasiuntė kamuolį į vartus ir išplėšė „Žalgiriui“ pergalę.

Atsakomosios rungtynės vyks po savaitės.