Drama olimpinėse žaidynėse: Simone Biles krito nuo buomo

Pirmadienį baigėsi Paryžiaus olimpinių žaidynių sportinės gimnastikos varžybos. Paskutinę jų dieną pergalių serijos pratęsti nepavyko Simonei Biles.

Legendinė amerikietė Paryžiuje laimėjo 3 aukso medalius ir pirmadienį startavo dar dviejuose finaluose. Pratimuose ant buomo S.Biles neišvengė klaidų, krito ir užėmė tik 5-ą vietą (13.100 balo). S.Biles nesėkme pasinaudojo ir čempione tapo italė Alice D‘Amato (14.366), antra buvo kinė Yaqin Zhuo (14.100), trečia – italė Manila Esposito (14).

S.Biles tiek Rio de Žaneire, tiek Tokijuje ant buomo laimėjo bronzą.

Nepavyko S.Biles nugalėti ir laisvųjų pratimų finale. Tiesa, ten amerikietė tuščiomis neliko – su 14.133 balo pelnė sidabrą ir tik nežymiai atsiliko nuo brazilės Rebecos Andrade (14.166). S.Biles yra 2016 m. laisvųjų pratimų olimpinė čempionė.

Bronzos likimas ilgai buvo neaiškus. Amerikietė Jordan Chiles iš pradžių gavo tik 5-ą rezultatą, bet treneriai jos vardu pateikė protestą. Gimnastikoje protestai neretai pasibaigia dar mažesniu įvertinimu, bet šį kartą amerikietei viskas baigėsi laimingai. Paaiškėjo, kad teisėjai nuvertino vieną iš J.Chiles techninių elementų. Amerikietei buvo grąžinta viena dešimtoji balo, o tai ją iš 5-os vietos pakėlė į 3-ią.

S.Biles pasaulio čempionatuose turi 23 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius. Taip pat amerikietė turi 7 olimpinius aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius. Sudėjus šias svarbiausias varžybas, S.Biles kraityje yra 41 medalis (30 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos). Ji yra tituluočiausia visų laikų gimnastė ir jau gerokai aplenkė baltarusį Vitalijų Ščerbą su 33 medaliais (18 aukso, 7 sidabro, 8 bronzos).