Pirmadienio popietę Lietuvos imtynininkas Mantas Knystautas pradėjo savo pasirodymą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvis aštunfinalyje užtikrintai įveikė marokietį Oousama Assadu, bet ketvirtfinalyje apmaudžiai nusileido kinui Lingzhe Mengo.

Ašuntfinalyje praėjus pusantros minutės M.Knystautas gavo tašką ir pasirinko kovojimą parteryje. Ten M.Knystautas sugebėjo apimti varžovą, permetė jį vieną kartą, antrą, trečią ir galiausiai laimėjęs 9:0 šventė pergalę vos per kiek mažiau nei dvi minutes.

O kovoje ketvirtfinalyje su kinu po pusantros minutės teisėjas skyrė M.Knystautui tašką už didesnį aktyvumą ir jis pasirinko kovojimą parteryje. Lietuvis kelis kartus bandė apversti kiną, tačiau to nepavykus padaryti, kovotojai grįžo į stovėseną, kurioje nei vienam kovotojui nepavyko iškovoti taškų ir buvo paskelbta pirmojo kėlinio pabaiga.

Antrojo kėlinio pradžioje kinas sugebėjo išlyginti rezultatą bei rinkosi tęsti kovą stovėsenoje. M.Knystautas rodė didesnį aktyvumą ir likus vienai minutei jam buvo leista kovoti parteryje. M.Knystautas atliko bandymą versti, tačiau kinas buvo pernelyg gerai įsitaisęs ant žemės ir rezultatas liko nepakitęs.

Per likusį laiką nei vienas kovotojas taškų neiškovojo, o kadangi L.Mengo buvo paskutinis kovotojas, kuris iškovojo tašką, būtent jis žengė į pusfinalį.

M.Knystautas vis dar turėjo šansą kovoti toliau, jeigu L.Mengo būtų patekęs į finalą.

Visgi pirmadienio vakarą pusfinalyje L.Mengas 1:1 sukovojo lygiosiomis su čiliečiu Yasmaniu Acosta Fernandezu, tačiau kadangi Čilės imtynininkas buvo tas kuris paskutinis pelnė tašką, L.Mengas dabar kovos dėl bronzos medalio, o M.Knystautui olimpiada baigėsi.

M. Knystauto komentaras po pirmosios kovos:

Primename, kad Lietuvos sportininkas apie tai, jog teks keliauti į Paryžių, sužinojo žaidynėms jau prasidėjus.

„Prieš savaitę dar žvejojau. Nesiruošiau nieko. Na, ruošiausi – sportavau pagal savo planą. Kai praėjusį pirmadienį sužinojau, kad dalyvausiu olimpinėse žaidynėse, mintys – kovinės. Neturiu ką prarasti. Atvažiavau kovoti, o bus kaip bus“, – pasakojo M. Knystautas.

Vieta Paryžiaus žaidynių sunkiasvorių turnyre atsirado po to, kai dėl dopingo kontrolės taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotas tunisietis Amine Guenichi.

Tiesioginė transliacija – naujienos viršuje.

Saunuolis KNYSTAUTAS- SUVARTE 4 KARTUS MAROKIETI KAIP PELU MAISA !