Žūtbūtiniame mūšyje dėl vietos NBA atkrintamosiose pergalę iškovojo Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa. Jono Valančiūno atstovaujama komanda 105:98 (22:24, 32:21, 29:29, 22:24) įveikė Domanto Sabonio atstovaujamą Sakramento „Kings“ ir užbaigė jų sezoną.

Įdomu tai, kad Naujojo Orleano komanda reguliariajame sezone prieš „Kings“ laimėjo visus penkis kartus, o šiąnakt buvo šeštasis.

„Pelicans“ tapo pirmąja komanda, kuriai pavyko laimėti 6:0 prieš varžovą (neskaitant atkrintamųjų varžybų serijos) nuo 1994-1995 m., kai Denverio komanda taip pat dominavo prieš Minesotą.

JV komanda Vakarų konferencijoje iškovojo bilietą į atkrintamąsias, kur susitiks su Oklahomos „Thunder“ ekipa.

Prie itin svarbios pergalės svariai prisidėjo 26 minutes aikštelėje praleidęs J. Valančiūnas, surinkęs dvigubą dublį. Uteniškis pelnė 19 taškų (8/15 dvit., 3/3 baud.) bei atkovojo 12 kamuolių.

Dvigubą dublį rungtynėse surinko ir kitas lietuvis. „Kings“ komandai D. Sabonis surinko 23 taškus (9/13 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 14 kamuolių, taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei perėmė 3 kamuolius.

Tiesa, pergalę „Pelicans“ iškovojo be komandos lyderio Ziono Williamsono, kuris pasitempė kairės kojos raiščius antradienio įkrintamųjų rungtynėse prieš Los Andželo „Lakers“

Rezultatyviausias Naujojo Orleano gretose buvo Brandonas Ingramas su 24 taškais, o „Kings“ lyderiavo De’Aaronas Foxas, surinkęs 35 taškus, tačiau pataikęs tik 4 tritaškius iš 16.

Rungtynių pradžioje „Pelicans“ žaidė aplaidžiai ir pirmajame ketvirtyje padarė šešias klaidas, kurios lėmė 11 „Kings“ taškų. Sakramento klubas pirmavo po pirmojo kėlinio, tačiau antrajame ketvirtyje Naujasis Orleanas sugrįžo ir susikrovė 13 taškų pranašumą.

Nors trečiąjį kėlinį komandos sužaidė lygiai, o ketvirtąjį minimalia persvara laimėjo „Kings“, tačiau šiems pavyti varžovų nepavyko ir triumfavo „Pelicans“.

Naujasis Orleanas kovą atkrintamosiose pradės pirmadienio naktį, 4.30 val. Lietuvos laiku.

„Kings“: De’Aaronas Foxas 35 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Domantas Sabonis 23 (14 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Harrisonas Barnesas 17 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Keeganas Murray’us 11 (2/7 tritaškių, 7 atk. kam.), Davionas Mitchellas 10.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 24 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 19 (12 atk. kam., 2 blokai), Trey’us Murphy 16 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Larry Nance’as 13, Naji Marshallas 11 (6 atk. kam.), Jose Alvarado 10 (5 atk. kam.), CJ.McCollumas 7.