Dramatišką pergalę po pratęsimo Paryžiaus olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje iškovojo 24 taškų deficitą panaikinusi Serbijos rinktinė. Svetislav Pešić auklėtiniai rezultatu 95:90 (17:31, 25:23, 25:11, 15:17, 13:8) įveikė Australijos nacionalinę komandą.

Serbija pusfinalyje susitiks su JAV ir Brazilijos poros laimėtoja

. Nugalėtojams Nikola Jokičius pelnė 17 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 7 perdavimus. Vasilije Micičius įmetė 14 taškų, Bogdanas Bogdanovičius - 13.

Australams Patty Millsas pelnė 26 taškus, bet iš jų 20 surinko pirmoje mačo pusėje.

Australija galingai sužaidė pirmąją mačo pusę, kurioje vienu metu pelnė 20 taškų, o antrojo kėlinio viduryje po J.Giddey tolimo metimo turėjo 24 taškų pranašumą - 46:22. Tačiau prieš ilgąją pertrauką geriau žaidė Serbija ir po dviejų kėlinių Australija buvo priekyje 54:42.

Trečiajame ketvirtyje Serbija pavijo varžovus ir paskutinę jo minutę N.Jokičiaus taškai išvedė komandą į priekį 67:65.

Paskutiniame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką. Likus 9 sekundėms V.Micičius pataikė tik antrą baudos metimą, taip didindamas serbų pranašumą 82:80.

Vėliau P.Millsas likus dvejoms sekundėms įmetė dvitaškį ir nulėmė pratęsimą. Pratęsime likus 67 sekundėms N.Jokičius išvedė serbus į priekį 91:90.

Po to į netikslią Australijos ataką aukštaūgis atsakė dar vienu dvitaškiu ir didino rinktinės pranašumą 93:90. Australija kitoje atakoje suklydo ir Serbija pergalės nepaleido.

Serbijos rinktinė: Nikola Jokičius 17 (7/13 dvit., 12 atk. kam., 7 rez. perd.), Vasilije Micičius 14 (2/4 trit., 6 rez. perd.), Bogdanas Bogdanovičius 13 (2/8 dvit., 3/7 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Marko Guduričius 11 (4/4 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam.), Aleksa Avramovičius 10 (4/6 dvit., 4 atk. kam.), Ognjenas Dobričius 8.

Australijos rinktinė: Patty Millsas 26 (9/15 dvit., 2/4 trit.), Joshas Giddey 22 (8/13 dvit., 2/4 trit., 4 atk. kam., 6 kld.), Dante Exumas 12 (4/5 dvit., 5 rez. perd.), Jackas McVeighas 10 (2/4 trit.), Duopas Reathas (4 atk. kam.) ir Jockas Landale (2/6 dvit., 6 atk. kam.) po 5.