Trečiadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse istorinį aukso medalį Gvatemalai iškovojo šaulė Adriana Ruano.

Tranšėjinės aikštelės kvalifikacijoje A.Ruano numušė 122 lėkšteles iš 125 ir su 3-iu rezultatu pateko į finalo šešetą. Finale Gvatemalos sportininkė geriau už varžoves tvarkėsi su įtampa, numušė 45 lėkšteles ir iškovojo auksą, pagerindama 2021 m. Tokijuje slovakės Zuzanos Rehak-Štefečekovos pasiektą olimpinį rekordą (43). Sidabrą pelnė italė Maria Stanco, bronzą – australė Penny Smith. Tuo tarpu titulą gynusi Z.Rehak-Štefečekova net nepateko į finalą ir tenkinosi 12-a vieta.

A.Ruano iškovojo pirmą auksą Gvatemalai per olimpinių žaidynių istorija. Gvatemalos delegacija olimpiadoje debiutavo dar 1952 m., tad šio aukso laukė 72 metus. A.Ruano iki šiol neturėjo olimpinių medalių ir apskritai buvo pasiekusi tik vieną skambesnę pergalę – 2023 m. triumfavo Panamerikos žaidynėse.

Įdomu tai, kad A.Ruano vaikystėje ir paauglystėje lankė gimnastikos treniruotes bei su šiuo sportu siejo savo ateitį. Ji 2011 m. pasaulio čempionate ruošėsi kovoti dėl vietos olimpiadoje, bet tada patyrė stuburo traumą, kuri užbaigė jos karjerą gimnastikoje.

Gydytojas A.Ruano pasakė, kad jei ši nenori palikti sporto pasaulio, tai galėtų užsiimti nebent šaudymu, kuris nepakenktų jos nugarai. Gvatemalos sportininkė gydytojo patarimo paklausė, pradėjo lankyti šaudymo treniruotes ir dabar tapo tikra šalies heroje.

Anot „Panam Sports“, A.Ruano tėvas mirė likus kelioms savaitėms iki jos starto Tokijo olimpiadoje. Tuo tarpu sportininkės brolis ir mama atvyko ją palaikyti į Paryžių.

Įdomu tai, kad Tokijo olimpiadoje A.Ruano užėmė paskutinę – 26-ą – vietą.