100 m plaukimo laisvuoju stiliumi antrajame pusfinalyje lietuvis starto buvo tarp autsaiderių. Įpusėjus distancijai lietuvis lenkė vieną varžovą, o prieš finišą pakilo į 6-ą poziciją.
Prestižinę rungtį lietuvis baigė per 46.09 sek. ir netgi pagerino Lietuvos rekordą bei pateko į finalą. Ankstesnis Lietuvos rekordas nuo 2018 m. priklausė pasaulio čempionui trumpame baseine Simonui Biliui (46.11).
T.Navikonis iki starto Budapešte nebuvo plaukęs greičiau nei per 47.87 sek., bet pasaulio čempionate savo rekordą pagerino beveik 2 sek.
„Tikrai nesitikėjau finalo, bet labai džiaugiuosi. Iki šiandien tikslas buvo „išplaukti“ iš 47 sek., bet nežinau, gal rytoj bus 45 sek.“, – „LTU Aquatics“ sakė T.Navikonis, patvirtinęs, kad finale tikrai turi potencialo dar pagerinti savo rezultatą.
T.Navikonis taip pat atskleidė, kokią taktiką rinkosi pusfinaliui: „Mano taktika pusfinalyje buvo greičiau pradėti pirmus 50 m, bet turbūt tai nesigavo. Nemačiau dar laikų išsidėstymo. Žinojau, kad šalia manęs bus daug greitai plaukiančių varžovų, todėl stengiausi nuo jų neatsilikti“.
Trečiadienį taip pat paaiškėjo, kad T.Navikonis neturės progos dalyvauti estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi. Ten startuoti atsisakė visa Lietuvos rinktinė, nes vienas iš jos narių – Tomas Lukminas – susirgo, o pamainos lietuviai neturi.
„Labai liūdna, būtų buvusi labai smagi estafetė, smagūs rezultatai, būtų buvęsmagu pasivaržyti. Čia jau tokia firminė mūsų estafetė“, - teigė lietuvis, pripažinęs, kad sėkmė asmeninėje rungtyje jam buvo gera paguoda.
Finalas numatytas ketvirtadienį 18.40 val. Lietuvos laiku.
O Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova dalyvavo moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje. Į finalą pateko tik K. Teterekova. Ji distanciją įveikė per 1:04,15 min. ir užėmė 4-ąją vietą. Bendroje įskaitoje ji liko 8-a, o R. Meilutytė tenkinosi 13-a vieta.
„Šiaip tokio rezultato nesitikėjau, nes jau ryte buvau laiminga. Aišku, tada suklydau – tas rezultatas buvo arti geriausio mano rezultato, o ne geriausias. Kažkaip nuplaukus galvojau, kad tikrai bus blogiau, bet tą rezultatą pasigerinau, todėl labai džiaugiuosi“, – sakė ji.
„Aišku, tikėjausi, kad ji pateks, bet visko būna. Visiems visko pasitaiko“, – apie R.Meilutytę sakė K. Teterevkova.
Nedaug trūko, kad R.Meilutytė prarastų pasaulio rekordininkės statusą. Kinė Qianting Tang finišavo per 1 min. 2.37 sek. ir buvo per 0.01 sek. nuo pasaulio rekordo. Kinė pagerino Azijos rekordą ir pasiekė trečią geriausią rezultatą rungties istorijoje
„Pamatysime (ar kris tas rekordas – aut. past.), negaliu nieko garantuoti. Kiekvienas eina savo keliu. Sėkmės jai“, – užbaigė K.Teterevkova.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!