„Deimantinės lygos“ varžybose Andrius Gudžius liko šalia trejetuko

Rabate (Marokas) sekmadienį tęsėsi prestižinės „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų sezonas. Čia surengtas ketvirtasis 2022 m. etapas. Solidžiai jame pasirodė disko metikas Andrius Gudžius.

Lietuvis numetė diską 66,53 m (65,15, 66,53, x, 65,95, 66,22) ir užėmė ketvirtą vietą. Jį pralenkė šio sezono lyderis slovėnas Kristjanas Čehas (69,68 m), švedas Danielis Stahlis (67,16 m) ir asmeninį rekordą pagerinęs australas Matthew Denny (67,07 m).

Vyrų 400 m barjeriniame bėgime nekantriai laukta pasaulio rekordininko norvego Karsteno Warholmo pasirodymo. Deja, pernai savo rezultatais visus pribloškęs K.Warholmas nežymiai kliudė jau pirmąjį barjerą, po kurio sustojo ir nebetęsė lenktynių. Norvegas laikėsi už dešinės šlaunies ir, panašu, patyrė traumą.

Pasitraukus favoritui, pirmas atbėgo amerikietis Khallifah Rosseris (48.25 sek.). Antra vieta džiaugėsi estas Rasmusas Magi (48.73), o trečias buvo prancūzas Wilfriedas Happio (49.27). Palyginimui, pernai K.Warholmo pasiektas pasaulio rekordas yra 45.94 sek.

Prestižinėje moterų 100 m bėgimo rungtyje triumfavo jamaikietė Elaine Thompson-Herah. Ji finišavo per 10.83 sek. ir pagerino 2017 m. savo pačios Rabate pasiektą varžybų rekordą (10.87). Antra atbėgo Marie-Josee Ta Lou iš Dramblio Kaulo Kranto (11.04), trečia – jamaikietė Natasha Morrison (11.22).

Greičiausia šio sezono moteris planetoje yra fenomenalioji jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce. 35-erių veteranė prieš 4 savaites 100 m nubėgo per 10.67 sek.

Vyrų 3000 m kliūtiniame bėgime vietinius gerbėjus pradžiugino Soufiane‘as El Bakkali. Lengvosios atletikos žvaigždė distanciją įveikė per 7 min. 58.28 sek., iškovojo dar vieną pergalę „Deimantinėje lygoje“ ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje bei pagerino varžybų rekordą. Už jo atbėgo du etiopai – Lamecha Girma (7:59.24), praradęs sezono rekordininko statusą, ir Hailemariyamas Tegegnas (8:06.29).

Moterų šuoliai į aukštį baigėsi Ukrainos sportininkių dominavimu. Nugalėjo Jaroslava Mahučich (1,96 m), o antra buvo jos tautietė Iryna Geraščenka (1,93).

Penktasis „Deimantinės lygos“ etapas jau birželio 9 d. vyks Romoje (Italija).