Artėjančiam Europos krepšinio čempionatui ruošiasi ir vienintelis Lietuvoje krepšinio muziejus. Jame duris atvėrė nauja ekspozicijų salė.Salėje galima išvysti svarbiausias Lietuvos krepšinio akimirkas ir laimėjimus. O ateityje turėtų atsirasti vieta ir geriausių pasaulio krepšininkų galerijai, praneša LTV „Panorama“.
Joniškyje įsikūręs muziejus gyvuoja vos porą metų. Tačiau jo ekspozicijų salėse telpa visa Lietuvos krepšinio istorija. Čia ji prasideda nuo 1937-ųjų, kai Lietuvos krepšinio rinktinė grįžo su pirmaisiais aukso medaliais iš Europos čempionato.
Čia galima išvysti ir garsiausius Lietuvos krepšininkus – Arvydą Sabonį, Voldemarą Chomičių, Modestą Paulauską. Sienas puošia jų asmeniniai autografai, medaliai, marškinėliai, kita krepšinio atributika.
„Čia mes matome 1926–1927 metų leidimo Stepono Dariaus, mūsų tautos didvyrio, kuris buvo visų galų meistras, išleistas pirmąsias krepšinio taisykles – „Basketbolo žaidimas“, – apie muziejaus eksponatus pasakojo jo įkūrėjas Leonas Karaliūnas.
Šiemet muziejuje atsirado nauja ekspozicijų salė, skirta svarbiausiems Lietuvos krepšinio laimėjimams įamžinti – pradedant 1937-ųjų Europos auksu ir baigiant 2010-ųjų pasaulio bronza.
„Matome, kad ir olimpinėse žaidynėse 1992, 1996, 2000 metais, taip pat Seulo olimpinėse žaidynėse mūsų krepšininkai Marčiulionis, Kurtinaitis, Sabonis ir Chomičius buvo pagrindiniai pergalių kalviai ir iškovotas auksas“, – kalbėjo L. Karaliūnas.
Tačiau muziejaus įkūrėjas sustoti nežada. Iki Europos krepšinio čempionato nori įrengti salę, kurioje įamžintų 2010 metų pasaulio bronzos laimėjimą, o ateityje – ir galeriją garsiausiems pasaulio krepšininkams.
L. Karaliūnas tikisi, kad jo muziejų rudenį aplankys ir į Lietuvą atvykę pasaulinio lygio krepšininkai.
„Jeigu Dirką Nowitzkį ar Tony Parkerį atvežtumėm, tai būtų viršūnė. Bet juk žinot, kad čia yra daugiau negu loterija, tai bus sunku“, – teigė jis.
Kiek muziejuje sukaupta eksponatų, anot L. Karaliūno, sunku suskaičiuoti: vien nuotraukų – keli šimtai. Per dvejus muziejaus gyvavimo metus jį jau aplankė apie 3,5 tūkst. lankytojų.
Jevgenijus Bardauskas