Be trijų krepšininkų žaidęs Vilniaus „Rytas“ (3/1) patyrė sensacingą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

10

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namie 88:92 (25:21, 20:20, 19:33, 24:18) nusileido Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (2/2) ekipai.

„Rytas“ šiame mače vertėsi be savo lyderio Marcuso Fosterio, kuris sulaukė šeimos pagausėjimo, ir dviejų apsirgusių puolėjų – Jarviso Williamso ir Tomo Lekūno.

Kėdainių ekipa taip pat turėjo nuostolių – nežaidė Paulius Petrilevičius.

„Rytas“ šiame mače pataikė vos 7 iš 29 tritaškių, kai varžovai – 12 iš 26.

Pavyzdingą mačą sužaidė „Nevėžio-Optibet“ lyderis Arturas Žagaras – 28 minutės, 21 taškas (3/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 6/6 baudų metimų), po 2 atkovotus ir prarastus kamuolius, 2 rezultatyvūs perdavimai, net 9 išprovokuotos pražangos, 5 paties nuobaudos ir 20 naudingumo balų.

Vilniečiai įpusėjus mačui turėjo 4 taškų pranašumą, bet trečią ketvirtį pralaimėjo net 19:33 ir svečiai įgijo dviženklį pranašumą.

Likus žaisti tris minutes „Nevėžis-Optibet“ po Dominyko Steniono baudos metimų susigrąžino dviženklį pranašumą – 84:74.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę „Rytas“ sulaukė savo šanso – varžovai užsidirbo nesportinę pražangą, bet vilniečiai šią situaciją pavertė tik vienu tašku ir priartėjo tik per šešis taškus – 82:88.

Likus žaisti 22 sek. B. Varadis pataikė iš toli ir sumažino atsilikimą per pusę – 87:90, o po pertraukėlės „Nevėžis-Optibet“ klydo.

E. Fridrikssono metimas iš toli buvo netikslus, bet kamuolį pagriebęs M. Echodas išprovokdavo varžovų pražangą.

Centras realizavo tik vieną baudos metimą, o laiko kiek padeginęs D. Stenionis buvo sustabdytas pražanga – gynėjas realizavo abu metimus (92:88). „Rytui“ užpulti nebepavyko ir čempionai patyrė pralaimėjimą.

Pastarosios „Nevėžio-Optibet“ pergalė prieš Vilniaus klubą toli ieškoti nereikia – 2021-ųjų gegužės 8-ąją jie triumfavo 92:82. Tiesa, tris praėjusio sezono tarpusavio mūšius pralaimėjo vidutiniu 30,3 taško skirtumu (68:100, 73:108 ir 85:109).

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (2/7 tritaškių, 10 atk. kam., 4 klaidos), Margiris Normantas 17 (4 rez. perd., 4 klaidos), Benedekas Varadis 14 (1/6 tritaškių), Martynas Echodas 12 (4/10 dvitaškių, 12 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 11.

„Nevėžis-Optibet“: Artūras Žagaras 21, Bradas Davisonas 16 (2/6 tritaškių), Dominykas Stenionas (7/9 baud. met.) ir Marius Valinskas (4/8 tritaškių) po 14, Timas Lambrechtas (6 atk. kam.) ir Danielius Lavrinovičius po 9.

Rytas padarytas į šudo gabalus čempionai visur pabrėžiama .Ačiū už čempiono vardo gavima privalo sakyti lietkabeliui tai jie patiesė kauną ant menčių po to nebeužteko jėgų kovai su rytu dėl čempiono vardo.
gavo vardą per klaidą,tai ir miegos saldžiai ant malonių prisiminimų.