Prieš dvejus metus, prasidėjus breiko šokėjų atrankoms į Paryžiaus olimpines žaidynes, buvo numatyta, jog žaidynėse startuos 16 moterų ir 16 vyrų.
Dominika Banevič – B grupėje su Prancūzijos, JAV ir Australijos šokėjomis
Pagal patvirtintus atrankos kriterijus, po šešias vietas buvo išdalinta kontinentinių turnyrų ir pasaulio čempionato nugalėtojams, o dešimt vietų – atrankos turnyruose, kuriuose turėjo teisę dalyvauti olimpinio reitingo keturiasdešimtukas.
„Dominika Banevič – Bgirl Nicka turėjo galimybes patekti bet kuriuo iš šių būdų. Jau prieš kurį laiką tapo akivaizdu, kad Paryžiuje ji šoks. Smagu, žinoma, jog tą padarė itin garbingai – laimėdama praėjusių metų pasaulio čempionatą.“ – sakė Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) Breiko lygos direktorius Mindaugas Radvila – Bboy M.
D. Banevič pirmąjį turą Paryžiuje šoks B grupėje. Į šią grupę taip pat pateko Prancūzijos šokėja Bgirl Syssy, Bgirl Logistx iš JAV ir Bgirl Raygun iš Australijos.
C grupėje kausis Bgirl Ami iš Japonijos, Bgirl Anti iš Italijos, Bgirl Elmamouny iš Maroko, Bgirl Ying ZI iš Kinijos. D grupėje varžysis Bgirl Ayumi iš Japonijos, dvi Ukrainos šokėjos Bgirl Stefani ir Bgirl Kate, Prancūzijos atstovė Bgirl Senorita Carlota. A grupėje situacija kiek kitokia – čia tris vietas jau užima Bgirl 671 iš Kinijos, Bgirl Sunny iš JAV ir Bgirl Vanessa iš Portugalijos.
Ketvirtoji grupės vieta atiteks atrankos dvikovos nugalėtojai: ją užims arba Bgirl India iš Nyderlandų, arba pabėgėlių komandos atstovė Bgirl Talash (septynioliktuoju numeriu įtraukta į dalyvių sąrašą).
Paryžiuje – 15 šalių breikeriai, teisėjai – dar neatskleisti
Paklaustas, kurios iš šių varžovių yra didžiausios konkurentės Lietuvos atstovei, M. Radvila sakė: „Viena vertus, olimpinėse žaidynėse nėra nestiprių varžovių ir nebus nepasiruošusių. Iš kitos pusės Bgirl Nicka yra pasaulio ir Europos čempionė – su visomis yra šokusi ir visas yra nugalėjusi – tiesioginėse arba netiesioginėse dvikovose... Galbūt prie mažiau pavojingų galima būtų priskirti šokėjas, kurios bilietus į Paryžių iškovojo kontinentinėse varžybose tų kontinentų, kur breikas nėra labai populiarus – čia kalbu apie tokias šalis, kaip Australija, Marokas. Bgirl Talash, atstovaujanti pabėgėlių komandai, atrankoje irgi gaus stiprią varžovę Bgirl India iš Nyderlandų, tačiau manau, kad itin sveikintina, jog žaidynėse suteikiama galimybė pasirodyti šokėjoms, kurioms šokis paprastai nėra prieinamas gimtinėje. Esu tikras, kad Bgirl Talash daugeliui taps įkvėpimu.“
Iš viso teisę dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojo penkiolikos šalių breikeriai: Australija, Japonija, Kinija, Marokas, Nyderlandai, Prancūzija ir Ukraina turės ir vyrų, ir moterų atstovus. Tik moterys dalyvaus iš Italijos, Lietuvos, Portugalijos, tik vyrai – iš Kanados, Kazachstano, Pietų Korėjos, Taivano.
Grupės varžybose, kaip įprasta, kiekvienas sportininkas varžysis su kiekvienu kitu savo grupės šokėju. Du daugiausiai raundų laimėję breikeriai iš kiekvienos grupės pateks į ketvirtfinalį, kuriame jau vyks atkrintamosios kovos. Čia vieną kovą sudarys trys raundai, o laimėtojai keliaus į kitą turą.
Nors vyrų varžybose Lietuvos atstovų nebus, Mindaugas Radvila gatvės šokių mėgėjams labai rekomendavo pasižiūrėti ir šias varžybas. „Asmeniškai labai laukiu ir vyrų varžybų – bus unikalių šokėjų. Sakyčiau, net ir rezultatus čia yra sunkiau prognozuoti nei moterų tarpe – čia net keli šokėjai, gali „iššauti“. Negana to – jie ir skirtingų stilių atstovai... Sunkūs bus sprendimai teisėjams.“ – sakė LSŠF Breiko lygos vadovas, pridurdamas, kad po savaitės penktadienio varžybų labiau lauks su jauduliu, o šeštadienio – su smalsumu.
Beje, devyni teisėjai, spręsiantys, kas verti tapti olimpiniais čempionais, dar nepaskelbti – žadama, kad kolegijos sudėtis bus atskleista likus vienai ar dviem dienoms iki varžybų.
Gatvės šokių fanams Vilniuje – transliacija prie Baltojo tilto
Breiko varžybos vyks dar vienoje ikoniškoje Paryžiaus vietoje – Santarvės aikštėje, besijungiančioje su Eliziejaus laukais, šalia obelisko. Paryžiaus žaidynių organizatoriai dar 2021 m. pareiškė, jog jų siekis yra, kad gatvės sporto šakos – breikas, riedlenčių sportas, BMX dviračiai, 3x3 krepšinis – tarsi grįžtų prie savo šaknų ir Paryžiuje galėtų varžytis natūralioje aplinkoje: aikštė paversta į gatvės sporto šakų parką po atviru dangumi.
„Šis atviras kompleksas Paryžiuje truputį primena mūsų aikštyną Vilniuje prie Baltojo tilto!” – šypsojosi LSŠF Viešųjų ryšių atstovė Laura Montvilaitė, kviesdama visus, kurie neturės galimybės palaikyti mūsų sportininkų Paryžiuje, atvykti prie Baltojo tilto. „Čia Lietuvos tautinis olimpinis komitetas yra įkūręs Fanų zoną, kurioje kiekvieną dieną vyksta daug visokių veiklų. Prieš Bgirl Nickos startą Fanų zonoje bus daug ir įdomiai kalbama apie breiką, rinksis mūsų breiko bendruomenė, o paskui visi kviečiami kartu žiūrėti transliaciją ir siųsti Nickai į Paryžių kuo geriausią energiją!“ – kalbėjo L. Montvilaitė.