Viktorija Senkutė sėkmingai pasirodė 2000 m vienviečių valčių pusfinalyje ir pateko į Paryžiaus olimpinių žaidynių finalą. Ne taip gerai sėkėsi Giedriui Bieliauskui, kuris pusfinalyje liko paskutinis ir toliau varžysis B finale dėl 7-12 vietų. Abu irkluotojai varžėsi 2 km distancijoje.

Tiek V. Senkutė, tiek G. Bieliauskas yra olimpinių žaidynių debiutantai, o V. Senkutė yra vienintelė iš vienvietininkų irkluotojų lietuvių, kuriai pavyko patekti į finalą Paryžiaus olimpiadoje.

Pusfinalis

Klaipėdietė neblogai pradėjo plaukimą ir pirmus 300 metrų balansavo tarp antros ir ketvirtos pozicijos. Visos favoritės plaukė panašiu greičiu, kuris siekė 16 km/h. Įpusėjus distancijai mūsiškė įsitvirtino antroje pozicijoje, o pirmoji yrėsi olimpinė čempionė iš Naujosios Zelandijos Emma Twigg.

Likus 500 metrų iki distancijos pabaigos V. Senkutė ir toliau plaukė antroje vietoje ir buvo gerokai atitrūkusi nuo trečioje vietoje buvusios JAV irkluotojos.

V. Senkutės pasirodymas pusfinalyje:

Su tituluotėmis varžovėmis irklavusi sportininkė galiausiai užėmė 2 vietą, o 2 km distanciją įveikė per 7 min. 19.15 sekundes. Lietuvės laikas buvo antras tiek antrajame pusfinalyje, tiek apskritai bendroje įskaitoje.

Pirmoji finišavo E. Twigg 7 min. 17.19 sek, trečia liko amerikietė Kara Kohler 7 min. 22.33 sek.

Giedraus Bieliausko startas

Pusfinalyje G. Bieliauskas strartavo puikiai ir po pirmų 500 metrų plaukė antroje pozicijoje. Įpusėjus distancijai lietuvis nukrito į paskutinę vietą, o pirmavo per pusę korpuso nuo antros vietos išsiveržęs Nyderlandų atstovas Simonas van Dorpas.

Antroje plaukimo pusėje G. Bieliauskas varžėsi dėl 5 pozicijos su japonu Ryuta Arakawa, tačiau japonas spurtavo ir lietuvis liko gerokai atitolęs nuo savo varžovų.

Galiausiai lietuvis finišavo šeštas (7 min. 09.26 sek.) ir varžysis B finale dėl 7-12 vietų.

Pirmą vietą iškovojo Simonas van Dorpas (6 min. 42.39 sek.), trečias liko Naujosios Zelandijos irkluotojas Thomas Mackintoshas  (6 min. 44.49 sek.).

2000 m vyrų vienviečių valčių ketvirtajame ketvirtfinalio plaukime lietuvis plaukė kiek greičiau (6 min. 51.80 sek.).

V. Senkutės pusfinalio varžovės

V. Senkutė pusfinalyje varžėsi su tituluotomis varžovėmis.

Pirmuoju taku irklavo taip vadinamoji neutrali atletė 29 m. Tatsiana Klimovič, antruoju – 2012 m. Londono olimpinių žaidynių bronzos medalininkė (su porine keturviete) ir 2011 m. pasaulio čempionė (su paviene keturviete), geriausia 2019 m. JAV irkluotoja išrinkta amerikietė 33 m. Kara Kohler, trečiuoju – Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovotą čempionės titulą ginanti geriausia 2014 m. pasaulio irkluotoja pripažinta Naujosios Zelandijos atstovė 37 m. Emma Twigg, penktuoju – 22 m. vokietė Alexandra Foester, šeštuoju – Tokijo olimpinių žaidynių bronzos laimėtoja 34 m. austrė Magdalena Lobnig.

Ketvirtuoju taku lenktyniavusi 28-erių V.Senkutė ir A.Foester buvo vienintelės finalo dalyvės, debiutuojančios olimpinėse žaidynėse.

Tų vienvietininkų, kurie savo pusfinalio plaukimuose bus tarp trijų greičiausiųjų, lauks kova dėl medalių, o likusieji varžysis B finale dėl 7-12 vietų.

Pasirodo čia buvo finalas, pagal straipsnį. Komentatorius nusišnekakas antrą sakinį, neskiria valčių klasės, distancijoj nesiorentuojas. Žodžiu, komedija tęsiasi.