Danui Rapšiui Paryžiaus olimpinėse žaidynėse nepavyko iškovoti olimpinio medalio. Lietuvis įnirtingoje kovoje galiausiai 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale atplaukė penktas. Po finišo plaukikas neslėpė liūdesio.

D.Rapšys finale plaukė septintajame takelyje ir po pirmų 50 m buvo 7-as, po 100 m. – 6-as, šią poziciją jis išlaikė ir po 150 m. Visgi galingo finišo D.Rapšiui neužteko ir jis pasidalino penktą vietą su vokiečiu Lukasu Maertensu, finišavę identiškai per 1 min. 45.46 sek.

Geriausią rezultatą pademonstravo ir aukso medalį iškovojo rumunas Davidas Popovici.

Tiek atrankoje, tiek pusfinalyje dominavęs rumunas distanciją įveikė per 1 min. 44.72 sek. ir 0.02 sek. aplenkė britą Matthew Richardsą.

Trečias liko amerikietis Luke'as Hobsonas (1:44.79 sek.). D.Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi atrankoje užfiksavo 1 min. 45.91 sek. laiką tuo tarpu pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 45.48 sek. Šį kartą jo rezultatas buvo 0.02 sek. geresnis nei pusfinalyje, tačiau to neužteko, kad iškovotų pirmąjį karjeroje olimpinį medalį.

Iš baseino išlipęs lietuvis lėtai ėjo pro baseiną link zonos, kur jau laukė žurnalistai. Nedaugžodžiavęs D. Rapšys neslėpė liūdesio ir tikino, kad tiesiog šiandien jam nesigavo pasirodyti gerai.

„Kova ir buvo atkakli finale. Bet sunku, sunku buvo šiandien... Tiesiog nelengva buvo, taip jau gavosi, labai pakirto kojas, nesugebėjau paskui jau. Padariau viską, ką galėjau šiuo metu ir tiek. Nežinau, ką galėjau geriau padaryti“, – sakė jis.

„Tiesiog bandžiau plaukti sena gera technika, bet neišėjo. Tik tiek. Tiesiog nepavyko“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie nugalėtojus plaukikas sakė, kad laimėjo tie, kas turėjo. Beje, su olimpiniu čempionu tapusiu rumunu D. Rapšys yra geras bičiulis.

„Kas šiuo metu buvo stipriausi tas ir laimėjo“, – teigė D. Rapšys.

D. Rapšiui žaidynės dar nėra baigtos. Jis kartu su Andriumi Šidlausku, Tomu Lukminu ir Tomu Navikoniu dar plauks 4 × 200 m laisvu stiliumi rungtyje bei startuos 100 m laisvuoju stiliumi atrankoje. Abi atrankos vyks jau antradienį.

Vistiek esi šaunuolis,bus tų medalių,ne kiekvienam pasiekti kiek tu esi pasiekęs.
Viskas ok Danai, 5-ta vieta yra jėga. Tu šaunuolis!
Tu, Danai, gal ir jau nieko negalėjai (pagarba už tokį pasirodymą), skirtingai nuo tų, kurie tautai transliavo tavo pasirodymą